• ČOKOLÁDOVÝ DEŇ

28. október je DŇOM ČOKOLÁDY. Vedeli ste, že čokoláda tu bola už pred viac ako 3 tisíc rokmi?

Pri slávnostných príležitostiach si ju pripravovali Mayovia a Aztékovia. Je nielenže dobrá, ale dokonca aj zdravá a prospešná pre ľudský organizmus. Dnes sa o čokoláde v škole učili aj naši prváci. Tí, s p.učiteľkou, ochutnávali rôzne druhy čokolády a vyrábali zdravé sladkosti. Prinesené ovocie namáčali postupne do horkej, mliečnej a bielej čokolády a skúmali, ktorá z čokolád im chutí najviac.

Na záver vyučovania si na školskom dvore vyrábali jesenné dekorácie z prírodnín. Nechajte sa nami inšpirovať a skúste aj vy doma ochutnať ovocie poliate čokoládou.

Vaši prváci z 1. B a Evka S.

• SLNKO, MESIAC A ZEM NA JEDNEJ PRIAMKE

Aj nás vytiahlo von zatmenie Slnka. Žiaci sa už od prvej hodiny nevedeli dočkať, kedy sa pôjdeme pozrieť na tento ojedinelý úkaz.

Vzhľadom na to, že sa práve na prírodovede učíme o vesmíre, bol to pre žiakov veľký zážitok.

Za zaujímavé fotky a možnosť pozrieť si zatmenie Slnka bezpečne cez sklíčko ďakujeme Saškinmu ockovi.

Evka L. a 4. A

• V OLYMPIÁDE ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY SME BOLI ÚSPEŠNÍ

Olympiáda zo slovenského jazyka je jednou z dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov, ktorej cieľom je prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v slovenskom jazyku, rozširovať záujem u žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť. Sme rady, že tento školský rok bol pre nás mimoriadne úspešný, keďže online testu sa zúčastnilo 16 žiakov 8. a 9. ročníka, pričom sme mali 11 úspešných riešiteľov. OSJL sa skladá z troch častí, v II. časti olympiády sa žiaci venovali transformácii textu - tvorili reklamu zameranú na propagáciu krás Slovenska a v III. časti prezentovali svoje komunikačné zručnosti - ústnou formou nám predstavili krátke rozprávanie o najsilnejšom zážitku z dovolenkovej cesty do Tatier. Všetky ukážky boli zaujímavé a nápadité. Všetkým zúčastneným ďakujeme, srdečne blahoželáme a postupujúcej víťazke do okresného kola, Viktórii Forgáčovej, prajeme ďalšie úspešné riešenie.

hrdé vyučujúce SJL