• 22mar
          • 4. – 5. kolo REGIONÁLNEJ FLORBALOVEJ LIGY o POHÁR PRIMÁTORA MESTA

V druhej polovici mesiaca sme odohrali dve súťažné kolá regionálnej florbalovej ligy. Nakoľko školy mali tak ako my lyžiarske kurzy, stretli sme sa až v mesiaci marec.

Týchto kôl sa nemohla zúčastniť ZŠ s MŠ Malá Lehota, a preto zápasy odohralo šesť škôl.

Postupne, ako ideme od kola ku kolu, KAŽDÁ ŠKOLA SA ZLEPŠUJE, zápasy sú čoraz vyrovnanejšie.

Štvrté a piate kolo bolo v našej réžií, kedy MLADÉ POŠKY VYHRALI VŠETKY ZÁPASY.

Gratulujem našim žiakom!

Zároveň popri našej lige sa pripravujeme na regionálne kolo, ktoré nás čaká tento mesiac. Zápasy boli opäť pod vedením rozhodcu SZFB.

Našu školu reprezentovali: Martin Beluský, Samuel Pacalaj, Adam Boroš, Marko Kocian, Ctibor Doubrava, Jakub Noga, Marko Krištof a Jakub Ďurkov.

Majka R.

• 22mar
          • Máme tu MAREC – MESIAC KNIHY

Pri tejto príležitosti sme pre žiakov pripravili MNOŽSTVO AKTIVÍT alebo PROJEKTOV.

Ich cieľom je VZBUDIŤ u detí ZÁUJEM o DETSKÚ LITERATÚRU a MOTIVOVAŤ ich K ČÍTANIU.

Ideálne je, keď deti  VNÍMAJÚ KNIHY ako  SVOJICH PRIATEĽOV.

Jednou z aktivít v 4.B. bolo DETEKTÍVNE ČÍTANIE, kde pomocou indícií deti zisťovali názov knihy alebo autora, z ktorých potom vytvorili hľadané mená knižných zlodejov.

Družstvo dievčat bolo najšikovnejšie, avšak poučné a zábavné to bolo pre všetkých žiakov.

Maťka J. a jej štvrtáci

• 21mar
          • UČÍME SA ZÁŽITKAMI

Žiaci 4. A a 4. C triedy navštívili CENTRUM VZDELÁVANIA, ZÁŽITKOV A ZÁBAVY - ATLANTIS.

Žiaci si vyskúšali FYZIKU a iné javy, ktoré sme sa učili na hodine PRÍRODOVEDY na množstve interaktívnych expozíciách.

Napríklad jednoduché stroje - ozubené koleso, kladka, naklonená rovina, magnetizmus, odstredivá sila, tlakové vlny.

Vyšantili sa v bublinkovom raji a mnohí získali silný zážitok z virtuálnej reality na 9D simulátore, kde si mohli zvoliť z rôznych programov ako napr. vesmír, najrýchlejšia horská drahá, lávová dráha a ďalšie iné.

Z interaktívnych programov si deti vybrali tému “Technické vynálezy 21. storočia.”

Boli oboznámení s históriou vynálezov od kolesa až po internet. Mohli si vyskúšať mnohé moderné prístroje na meranie dĺžky, teploty, hluku, svetla a pod.

Veľkým zážitkom pre žiakov bola možnosť, povoziť sa na hoverboardoch.

Za námet, spoluorganizáciu a dofinancovanie autobusu ĎAKUJEME PANI POHORELCOVEJ.

Evka L. a Renátka K.

• 21mar
      • 17mar
      • 15mar
          • Vybíjaná dievčat

Ďakujeme dievčatám za ochotu a snahu reprezentovať našu školu na okresnom kole vo Vybíjanej v Žarnovici. Napriek tomu, že nemali dievčatá, šiestačky a siedmačky, príležitosť sa zohrať, keďže sme mali nečakane riaditeľské voľno, dievčatám ušiel postup do užšieho výberu iba o jednu vybitú hráčku. Napriek tomuto všetkému dievčatám nechýbala snaha, húževnatosť a dravosť. Dievčatá túžili po medaile, preto veríme, že o rok sa nám podarí medailu získať.

Dievčatá, ktoré reprezentovali našu školu:

6. A: Dzúrová Sára, Gajdošová Barbora, Ivaničová Ella

6. B: Ditteová Michaela, Kotorová Hanka, Zigová Sabina

7. A: Beniaková Miroslava, Jančiová Tamara, Lipianska Romana

7. B: Hromádková Ema, Pavlová Eliška, Šadláková Laura

L. Považanová

• 15mar
          • SVIATOK UMELECKÉHO SLOVA

je výstižné pomenovanie pre prehliadku umeleckého prednesu poézie a prózy,,Hviezdoslavov Kubín".

Dňa 10. 3. 2023 sa konalo v CVČ Nová Baňa obvodné kolo 69. ročníka tejto súťaže.

Naša škola v 1. kategórii (žiaci 2.- 4. tried) získala popredné miesta:

POÉZIA:

1. miesto: Katarína Drgoňová - 4.C

2. miesto: Natália Radochová- 4.B

PRÓZA:

2. miesto: Martin Tužinský- 4.C

Všetci títo žiaci postupujú do regionálneho kola v Žiari nad Hronom, kde nás budú reprezentovať.

V 2. kategórii ( žiaci 5.- 6. tried)

PRÓZA obsadila Nelly Herczegová- 6. B pekné 3. miesto.

Tešíme sa, že máme žiakov, ktorí rozvíjajú svoj talent a venujú svoj čas niečomu peknému a zmysluplnému: SLOVU, ktoré je nositeľom krásy i posolstva.

Za organizáciu ďakujeme p. riaditeľke Taťke Polcovej a jej zamestnancom.

R. Kotorová

• 14mar
      • 13mar
      • 12mar
          • Aj malý darček poteší!

S mojimi šikovnými druhákmi sme sa zapojili do súťaže s PANTA RHEI o KNIŽNÉ VYBAVENIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE.

Bohužiaľ nás nevylosovali, ale aj indarček v podobe knihy STRATIL SA CYRKO nás potešil. Každý dostal aj PREUKAZ KNIŽNÉHO KAMARÁTA, kde si zapisujeme prečítané knihy. Takže S RADOSŤOU POKRAČUJEME V ČÍTANÍ možno nabudúce sa na nás usmeje šťastie a získame knihy aj do školskej knižnice.

Deniska B. a jej 2. A

• 11mar