• 25sep
          • Zážitková škola v prírode na Repišti

Opäť sme sa raz vybrali za zážitkami na Repište. Boli sme plní očakávaní, čo pre nás VEĽKÝ BRAT pripraví. Nesklamal a prežili sme aktívny týždeň plný zábavy a športu.

VEĽKÝ BRAT nás privítal mixom hier TRESKY- PLESKY, pri ktorých sa deti dosýta vyšantili- hrali sa na poľovníka, navštívili ZOO ..., nesmela chýbať ani úvodná diskotéka.

Hru MARKETY už deti poznali z minulého roka, ale pre veľký úspech si ju vyžiadali znova, čo nebolo na škodu, lebo rozvíjali finančnú gramotnosť, logické myslenie, taktiku aj kondíciu. Samozrejme, nemohli chýbať večerné športové hry na multifunkčnom ihrisku.

Veľký úspech mala aj nočná hra SNEHULIENKA A 7 TRPASLÍKOV, pri ktorej rozvíjali odvahu, taktiku, rýchlosť.

DOBYTIE HRADU TROLOV potrápilo všetky tímy, pretože získavanie súradníc plnením rôznych úloh bolo fakt náročné.

Najzážitkovejšou hrou bola nočná hra PRINES OHEŇ A ZVÍŤAZÍŠ. Deti si najprv vyrobili vlastné fakle, ktoré potom museli zapálené priniesť naspäť k chate. Bola to naozaj dobrodružná cesta, ktorú si všetci naozaj užili.

Nesmeli chýbať ani potulky Sklenými Teplicami, ktoré vyvrcholili nákupmi v suvenírov.

Športový elán ukázali aj pri OLYMPIJSKÝCH HRÁCH, kde ukázali svojho tímového ducha.

Z času na čas sa chatou prehnalo tornádo alebo torpédo, ktoré komplikovalo bodovanie izieb.

Rozlúčková PYŽAMOVÁ PÁRTY preverila tanečné schopnosti, ale aj šikovnosť pri sprievodných súťažiach.

Samozrejme, nezabudli sme ani na školské povinnosti a venovali sme sa aj školským veciam.

Toto všetko sprevádzali super animátori, výborné jedlo a nočné ručanie jeleňov.

Ďakujeme!!!

• 23sep
          • Beh za gymnázium

Naši žiaci sa zúčastnili behu za NOVOBANSKÉ GYMNÁZIUM, ktorý bol vyvrcholením športového podujatia štafetového polmaratónu stredných škôl.

Zemaňáci nastúpili v počte 10.

Touto cestou, by sme chceli poďakovať usporiadateľovi Gymnáziu Františka Švantnera za pozvanie.

• 22sep
          • KAMPAŇ – DO ŠKOLY NY BICYKLI

Do kampane "Do školy na bicykli" sa zapojila naša škola už po niekoľkýkrát. Tento rok to už bol 9. ročník. Kampaň hodnotíme veľmi pozitívne, pretože pre zdravie je dôležité viesť deti k pohybovým návykom a k zdravému životnému štýlu.

Ocenených bolo 25 žiakov, ktorých si vylosovali zo všetkých zúčastnených samotní žiaci.

Vyhodnotenie:

23.       Ema Šutková, 3. A., pešo

24.       Milan Berky, 5. B., pešo

25.       Zuzana Budinská, 2. B., bicykel

Zúčastnených 144 žiakov, z toho:

- pešo: 62,

- na bycikli: 33,

- autobusom: 30,

- na kolobežke 17,

- vlakom: 1,

- pennyboardom: 1.

Sprievodnou akciou bolo kreslenie na chodník.

ĎAKUJEME KAŽDÉMU KTO SA DO TEJTO VÝZVY POD TAKTOVKOU NÁŠHO MESTA ZAPOJIL!

Ďakujeme PhDr. Lenke Šubovej - manažérke projektov, komunikácie a propagácie nášho mesta za sprostredkovanie, jabĺčka a zabezpečenie vecných cien.

• 20sep
          • SLÁVNOSTNÁ CERTIFIKÁCIA ZELENEJ ŠKOLY

V piatok 13. septembra sa koordinátorky projektu Zelená škola, Majka Rudzanová, Evka Sučanová a pani riaditeľka Marika Jankoveová, zúčastnili slávnostnej certifikácie Zelenej školy v Bratislave. Udelením certifikátu bola odmenená NAŠA DVOJROČNÁ PRÁCA v téme VODA.

Ďakujeme hlavne všetkým našim žiakom, za aktívnu a úspešnú prácu, vďaka ktorej sme dvojročné certifikačné obdobie úspešne ukončili.

Na téme VODA pracovali žiaci: Terézia Vallová, Petra Jezberová, Zoja Eliášová, Nina Lenčová, Natália Garajová, Filip Andrášik, Jakub Šutka, Vladimír Boroš, Šimon Tužinský, Máša Chumak, Oleksandra Prandorfy, Leo Šediansky, Ema Vavrincová, Filip Jezbera, Zuzana Jančoková a Veronika Štoselová.

Organizátorom ĎAKUJEME za perfektne pripravenú akciu.

Ešte raz VEĽKÉ ĎAKUJEME!

• 19sep
      • 05sep
          • OZNAM

Milí žiaci, vážení rodičia,... od zajtra v dopoludňajších hodinách začína rekonštrukcia horného mosta do priestorov Základnej školy Jána Zemana Nová Baňa. Oznamuje jeho plnú uzáveru. Všetci, ktorí sa potrebujete dostať do priestorov školy, budete môcť od poobedňajších hodín na prechod využívať bránku od ulici Školská.

Ďakujeme za pochopenie!

• 04sep
          • ...

Milí naši, a takto sme dnes začali. V školskom roku 2024/2025 prajeme všetkým nech sú šťastní, spokojní, ale hlavne zdraví.

• 02sep

• 045 68 57 317 (zástupkyne riaditeľky školy, ekonómka, pokladníčka)
          045 68 56 017 (riaditeľka školy)
          045 68 56 985 (vedúca školskej jedálne)