• 07dec
          • I. stupeň

Mikuláš, Mikuláš, priateľ náš starý, každý rok nosievaš do okien dary.

Mikuláš, Mikuláš, ty veľký svätý, každý rok myslievaš na naše dobré deti.

• 06dec
      • 05dec
          • Zdokonaľovací plavecký výcvik 6. A triedy

Minulý týždeň žiaci 6. A triedy absolvovali zdokonaľovací plavecký výcvik. Výcvik sa konal v priestoroch hotela Sitno vo Vyhniach. Počas výcviku žiaci prešli cvičeniami určenými na dýchanie a splývanie, ktoré sme realizovali hlavne pomocou hier. Každým dňom si zlepšovali svoje plavecké zručnosti a učili sa správnu techniku plaveckých štýlov (prsia, kraul, znak). Za odmenu, sa mohli žiaci spustiť na tobogane či nahliadnuť do wellnessu. Asi najočakávanejšie pre žiakov boli preteky, na ktoré sme sa počas celého plaveckého kurzu pripravovali a tešili. Preteky prebiehali v posledný deň kurzu, kedy úlohou žiakov bolo preplávať 2 x 16m ľubovoľným spôsobom. Súťažilo sa v dvoch kategóriach – chlapci, dievčatá. Najrýchlejší boli nasledovní žiaci:

DIEVĆATÁ:

1. miesto: Emma Javorníková
            2. miesto: Bianka Brandová
            3. miesto: Nela Katinová a Katarína Jančoková

CHLAPCI:

1. miesto: Šimon Benč
            2. miesto: Patrik Halaj
            3. miesto: Bruno Šediansky a Roman Kuzmenko

Víťazi boli odmenení medailou a diplomom. Dúfame, že všetci si z plaveckého výcviku odniesli množstvo pozitívnych zážitkov a skúseností.

L. Považanová

• 04dec
          • PRED MRAZOM A SNEHOM - PROJEKT VODA PRE NAŠU BUDÚCNOSŤ

Jazierko ako druhý prvok na zadržiavanie vody dokončené

- najkrajšie však bude, až všetko podrastie a zakvitne. Sme radi, že sme to spoločnými silami a aj vďaka dobrým ľuďom zrealizovali do príchodu snehu a mrazov.

Za cenné rady ďakujeme Záhradnému Centru Kasan.

Za chryzantémy Záhradkárskym potrebám Nová Baňa.

Za štrk p. Karolovi Šipikalovi – Štrky, piesky, nákladná doprava.

Za kameň a jeho dovoz p. Jankovi Šálymu – Šk Karate NB.

ĎAKUJEME VŠETKÝM, KTORÍ POMÁHALI!!!

Projekt Voda pre našu budúcnosť sme realizovali v spolupráci s programom Zelená škola (CEEV Živica) s podporou značky Finish, ktorá poskytla škole materiál v hodnote 600 € na realizáciu 2 prvkov v záhrade (toto je druhý z nich).

• 04dec
          • ZDOKONAĽOVACÍ PLAVECKÝ VÝCVIK 6. B

Žiaci 6. B triedy sa zúčastnili zdokonaľovacieho plaveckého výcviku vo Vyhniach. Zdokonaľovali sa v plaveckých štýloch prsia, kraul a znak.

Cieľom bolo preplávať vybraným štýlom 50m, čo sa všetkým podarilo.

Príjemným spestrením boli aj tobogány a wellnes.

Najočakávanejšou záverečnou bodkou boli preteky, kde plávali ľubovoľným štýlom na čas.

ťazky:

1. miesto Veronika Petrášová,