• 16máj
          • Naša cesta za postupom na krajské kolo v malom futbale žiakov

Po VÍŤAZSTVE V OKRESNOM KOLE, kde naši žiaci zaslúžene zvíťazili sme mali ísť priamo na krajské kolo.

Nakoniec sme museli odohrať „predkolo“ REGIONÁLNE KOLO, ktoré rozhodlo, ktorá škola zo žiarskeho regiónu, postúpi na KRAJSKÉ KOLO.

Región sa odohral 15. 05. 2023 v Žarnovici aj za daždivého počasia, ktoré nebolo prekážkou pre žiakov.

V rámci regiónu sme nastúpili proti ZŠ Jilemnického . Zápas bol veľmi vyrovnaný a už od začiatku nás žiaci zo ZH tlačili. Prvý polčas bol na oboch stranách vyrovnaný a až druhom polčase sme postupne „prezvali“ kontrolu na zápasom a naši žiaci vyhrali zápas 5:2. Týmto VÍŤAZSTVOM sme si POTVRDILI svoju účasť na KRAJSKOM KOLE, ktoré nás čaká 23. 05. 2023 a odohrá sa v Banskej Bystrici.

Zostava chlapcov: Robért Mánik, Martin Žembery, Martin Budinský, Vladimír Boroš, Martin Svetík, Dávid Müller, Samuel Tirurus.

Ďakujem za výbornú reprezentáciu nie len na „pôde“ okresného kola, ale aj regionálneho kola!

Veľďakujem za veľkú podporu rodičov našich žiakov!

Majka Rudzanová

• 14máj
      • 14máj
          • Milé mamičky,

nech Vám tento deň prinesie toľko šťastia a radosti koľko lásky Vy samé rozdávate svojim najbližším po celý čas.

Krásny Deň matiek želajú deti zo ŠKD motýlik, deti zo 4. B a Janka Kršiaková

• 14máj
          • Deň matiek

Žiaci 4.A počas pracovného vyučovania pripravovali darčeky ku Dňu matiek v podobe rámikov s mramorovými srdiečkami, ktoré na druhej strane ukrývajú osobné odkazy od detí.

Spolu s deťmi prajeme maminám všetko najlepšie.

Žiaci a žiacky 4. A a Bianca Kamodyová

• 14máj
      • 12máj
      • 11máj
          • SME DRUHÍ

,ale to už viete!

No určite neviete, že okresných kôl sa zúčastnilo až 95 škôl z celého banskobystrického kraja a z toho len 12 škôl postúpilo do krajského kola.

To, že sme druhí je veľký a zaslúžený úspech detí:

Reného Mánika, Martina Tužinského, Simonky Svetíkovej, Kiary Hósovej, Petra Supuku, Martina Pavloveho,Matúša Hybského, Olivera Ivaniča, Šimona Budinského a Tomáša Trubana.

Oni svojou disciplinovanou hrou, krôčik po krôčiku, od zápasu k zápasu bojovali. Vyhrali suverénne svoju skupinu, v ktorej porazili Zvolen, Lučenec a Hnúšťu. Postúpili do finále, kde sa stretli s Krupinou a Banskou Bystricou.

S Krupinou vyhrali 11:2. Na Bystricu, ktorá zvíťazila zaslúžene, im už sily neostali.

Druhé miesto im však právom patrí.

Najlepšími strelcami boli René Mánik a Martin Tužinský, ktorí dali po 11 gólov. Vyzdvyhujem výkon dievčat, ktoré podľa pravidiel McDonald cupu museli byť súčasťou tímu. To, že sa nezľakli hry s chlapcami svedčí aj gól Simonky

Na koniec chcem veľmi poďakovať za pomoc pri koučovaní trénerovi Mirkovi Pavlovemu. V nemalej miere prispel k výbornému výsledku nášho strieborného tímu.

Marianka Andrášiková

• 09máj
          • Opäť prví!

Už po 29.-krát sa na antukovom ihrisku pri ZŠ Jána Zemana konal Štafetový beh o pohár primátora mesta Nová Baňa. Zakladateľom tohto behu je, pán Vincent Debnár, bývalý učiteľ telesnej výchovy, ktorý vymyslel aj nasledovné pravidlá. Štafetové družstvo tvorí 7 členov – 5 chlapcov a 2 dievčatá (počet dievčat nie je obmedzený). Prví pretekári štafiet štartujú vo vylosovaných dráhach, ostatní preberajú štafetový kolík vo vymedzenom území. Vyhráva družstvo s najlepším časom.
            Štafetového behu sa zúčastnili 4 školy – Gymnázium Františka Švantnera, ZŠ Svätá Alžbeta, ZŠ Brehy a ZŠ Jána Zemana.

7. Jakub Noga (8. C)

7 x 250m sa našim žiakom podarilo zabehnúť za krásny čas 4:27 min, čím obsadili 1. miesto.

K prekonaniu rekordu veľa nechýbalo a berieme to ako výzvu do ďalšieho 30. ročníka.

Súťažiacim GRATULUJEME a zároveň ĎAKUJEME za reprezentáciu školy.

Všetkým prajeme veľa ďalších športových úspechov.

L. Považanová

• 05máj
          • 1. MIESTO V OKRESNOM KOLE VO FUTBALE MLADŠÍCH ŽIAKOV

4. 5. 2023 sme sa zúčastnili okresného kola vo futbale mladších žiakov, ktoré sa konalo v Žarnovici.

Po minuloročnej výhre naši žiaci chceli opäť OBHÁJILI PRVENSTVO.

V našej skupine sme sa stretli so žiakmi ZŠ sv. Alžbety, kde sme zvíťazili 8:0.

Druhým našim súperom bola ZŠ s MŠ Župkov, kde sme opäť zvíťazili 6:3.

Zo skupiny sme postúpili do semifinále, kde sme odohrali zápas so ZŠ Fraňa Kráľa Žarnovica 7:1.

Vo finále sme si „opäť“ zmerali sily so ZŠ s MŠ Župkov, ktorý sme zdolali 7:0.

CHCEM VYZDVIHNÚŤ NAŠICH ŽIAKOV, ktorí od samého začiatku až do konca súťaže bojovali a išli si za každým jedným víťazstvom.

Zároveň si VYBOJOVALI POSTUP DO KRAJSKÉHO KOLA.

Ďakujem za výbornú reprezentáciu našej školy.

NAŠI ÚŽASNÍ CHALANI: Róbert Mánik, Martin Žembery, Dávid Müller, Vladimír Boroš, Samuel Titurus, Martin Budinský a Miroslav Pavlove.

• 05máj
          • Krajské kolo Olympijského odznaku všestrannosti – naše 6. miesto z 24 škôl

Naša cesta ku krajskému kolu pozostáva z absolvovania 6 testov všestrannosti, ktoré sa uskutočnili na našej škole. Testovania sa zúčastnili žiaci 6. až 9. ročníka.

Na základe výsledkov sme vybrali NAJLEPŠÍCH ŽIAKOV A ŽIAČKY, ktorým sme výsledky poslali na vyhodnotenie. Na základe výsledkov a úspešnosti ich dosiahnutia sme sa dostali na KRAJSKÉ KOLO.

V tomto školskom roku sa zapojilo viac žiakov a aj vyhodnotených ako úspešných bolo viac, tak sme museli vybrať z každého ročníka jedno dievča a jedného chlapca. Naša cesta pokračovala do krajského kola, ktorého sme sa zúčastnili 27.4.2023 v Banskej Bystrici (športová hala Dukla Banská Bystrica).

Tejto súťaže sa zúčastnilo celkovo 24 škôl z banskobystrického kraja. Súťaž slávnostne otvoril Matej Tóth.

SOM VEĹMI ŠŤASTNÁ A HRDÁ NA KAŽDÉHO ŽIAKA A ŽIAČKU, ktorí sa zúčastnili tejto súťaže, pretože pre našu školu vybojovali krásny výsledok. Bojovali v dvoch súťažných kolách pričom dôležitý bol čas.

Súťažilo sa v prekážkovej dráhe, ktorá bola rozdelená na dve časti a to: prvá časť bola určená pre 8. a 9. ročník a druhá časť bola určená pre 6.-7. ročník. Dôležité bolo v čo najrýchlejšom čase zdolať prekážky, pričom pri dotyku prekážky alebo zhodenie prekážky bola penalizácia v podobe pripočítania 2 až 5 sekúnd.

Naša škola sa umiestnila na veľmi peknom 6. mieste. Naši žiaci išli veľmi dobre, pričom od prvých 4 postupujúcich na umiestenie nás DELILI 4 SEKUNDY. Veľká vďaka za ich bojovnosť a šikovnosť pri prekážkovej dráhe.

Ďakujeme za reprezentáciu.

REPREZENTOVALI NÁS: Gajdošová B. 6.A, Boroš V. 6.A, Lipianska R. 7.A, Jezbera F. 7.B, Vozárová V. 8.B, Boroš A. 8.A, Forgáčová V. 9.A, Šály E. 9.B

• 03máj
          • McDonalds cup-vybojovali sme si postup na kraj

2.5.2023 sme sa zúčastnili okresného kola vo futbale chlapcov a dievčat I.stupňa. Obhajovali sme prvé miesto z minulého roka.

Za účasti 7 škôl sa chlapcom a dievčatám v zložení: René Mánik, Peter Supuka, Oliver Ivanič, Martin Tužinský, Martin Pavlove, Šimon Budinský, Matúš Hybský Kiara Hósová a Simona Svetíková podarilo vyhrať všetky zápasy a zvíťaziť.

10.5 nás čaká krajské kolo v Banskej Bystrici.

Chlapcom a dievčatám ďakujem za perfektnú reprezentáciu školy.