Touto cestou by som sa chcela poďakovať Inštitútu pre aktívne občianstvo pod vedením Jany Feherpataky-Kuzmovej, ktorý mi umožnil získať certifikát UČITEĽKA, KTORÁ MENÍ SVET.
Určite by som to nedokázala bez našej pani riaditeľky Mariky Jankoveovej, ktorá mi program Školy, ktoré menia svet posunula a verila mi, že to zvládnem, týmto by som sa jej chcela poďakovať za podporu a pomoc.
Taktiež veľmi veľké ďakujem patrí mojom milovaným kolegom, o ktorých som vedela, že keď k nim prídem so žiadosťou o pomoc pri riešení množstva úloh, ktoré bolo treba, splniť tak sa m i neotočia chrbtom.
Veľkou pomocou pri odučením hodín z Metodickej príručky mi boli Majka Rudzanová a Rasťo Uhrecký v spolupráci s aktívnym prístupom našich žiakov.
Naštartovať sa k plneniu mentoringových zadaní boli: Marianka Maslenová, Alla Banacká, Maťko Dojčán, Danka Podušková. Mojou hlavnou mentorkou, kontrolórkou a najväčšou pomocou bola Renátka Kotorová, Renátka ďakujem.
Dnes sme mali zhodnotenie práce v projekte za dva roky. Hlavnou aktérkou bola (hodnotenie): Mgr. Andrea Gregorová, ktorá do svojej práce v projekte vniesla nielen odbornosť, ale aj srdce, hodnoty a víziu lepšieho sveta. Vďaka jej nadšeniu a osobnému nasadeniu sa škola stala miestom, kde sa deti neučia len fakty, ale aj empatii, zodpovednosti a aktívnemu občianstvu.
Andrejka dokázala svojím prístupom nadchnúť nielen žiakov, ale aj kolegov. Organizovala aktivity, diskusie, tvorivé dielne i zážitkové učenie, ktoré žiakom otváralo oči voči svetu a učilo ich, že aj malé kroky majú veľký význam.
Projekt Školy, ktoré menia svet je inšpiratívna iniciatíva, ktorá podporuje školy v tom, aby boli nielen miestom vzdelávania, ale aj priestorom, kde sa budujú hodnoty ako empatia, rešpekt, zodpovednosť, spravodlivosť a kritické myslenie.
Cieľom projektu je viesť deti a mládež k tomu, aby vnímali svet okolo seba s otvorenými očami a srdcom, premýšľali nad spoločenskými problémami a hľadali spôsoby, ako môžu byť aktívnou súčasťou pozitívnych zmien – v škole, v komunite, aj vo svete.
Zapojené školy vytvárajú prostredie, kde sa deti učia nielen pre známky, ale pre život. Učia sa o ľudských právach, klimatickej spravodlivosti, rovnosti šancí či globálnych súvislostiach, a to cez zážitkové aktivity, diskusie, projekty či spoluprácu s organizáciami a komunitami.
Andrejka Gregorová