Na školskom dvore sa odohralo nevšedné stretnutie generácií. Deti vyzvali seniorov zo spolku Lipa na priateľský súboj v obľúbenej spoločenskej hre Človeče, nehnevaj sa! V hre sa bojovalo o sladkú odmenu – Horalku, no oveľa cennejšou výhrou bolo spoločné popoludnie plné dobrej nálady.
Počas napínavých herných súbojov nechýbali úsmevy, povzbudzovanie ani radostné výkriky. Pozorní diváci sledovali každý ťah a dôsledne dohliadali na dodržiavanie pravidiel. Neraz zaznela otázka: „Kto koho vyhodí?“ a o prekvapivé zvraty nebola núdza.
Kto mal napokon najväčšiu radosť? Jednoznačne všetci. Deti si užili napínavú hru a možnosť zmerať si sily so skúsenejšími súpermi. Seniori si zase odniesli príjemné zážitky, veľa smiechu a pocit, že spoločne strávený čas má veľkú hodnotu.
Takéto podujatia dokazujú, že spájanie generácií prináša radosť, nové priateľstvá a vzájomné porozumenie. Za krásne popoludnie plné zábavy patrí poďakovanie tete Ľudke, tete Vierke, tete Renke, druhej tete Ľudke a ujovi Kajovi, ktorí sa postarali o jeho prípravu a vytvorili príjemnú atmosféru.
Keďže nálada bola výborná a súboje vyrovnané, už teraz sa všetci tešia na odvetu. Kto zvíťazí nabudúce? To sa dozvieme pri ďalšom stretnutí.
Števka, Bianca, Janka, Adrika a Marika