• Profilácia školy

•

1.         Zvyšovať a rozvíjať úroveň  vedomostí žiakov a schopnosť žiakov komunikovať v cudzích jazykov. Pre    talentovaných žiakov zriaďovať triedy s rozšíreným vyučovaním cudzieho jazyka.

2.         Zvyšovať počítačovú gramotnosť žiakov. Zefektívniť proces učenia sa zavádzaním IKT do vyučovania jednotlivých   predmetov spolu s uplatňovaním projektového prístupu na vyučovaní.

3.        Zvyšovať  pohybovú aktivitu žiakov, ich telesnú zdatnosť, podporovať rozvoj talentov v oblasti ľahkej atletiky a    kolektívnych hier. Pestovať morálno – vôľové vlastnosti žiakov ako jednu  z možností prevencie drogovej závislosti.

4.      Umožniť žiakom osvojovať si zdravý životný štýl a aktívne sa zapájať do činností podporujúcich zdravie,                         ochranu  a tvorbu  životného prostredia.