• 02feb
      • 01feb
          • Mrznúce bubliny

Napadlo Vás niekedy pozorovať vo veľkom mraze bubliny?

Nás to zaujalo a tento týždeň bola na pozorovanie skvelá príležitosť, nakoľko teploty klesli pod -10 stupňov Celzia.

Deti boli naozaj kreatívne a sami vymysleli a vyrobili bublifuk. Slamkou potom vyfúkli bubliny a pozorovali ako mrznú a vytvára sa na nich ľadový vzor.

Keďže deti sú neskutočne zvedavé, zaujímalo ich, či ľadové bubliny aj prasknú... Čo myslíte???

Vyskúšajte a uvidíte. Prajeme príjemnú zábavu pri bádaní.

p.učiteľka: Evka Sučanová a žiaci 4. B

• 28jan
      • 25jan
      • 24jan
      • 21jan
          • STAVBA Z DRUHOTNÝCH SUROVÍN

Pri hre by sa mali deti naučiť sociálnym zručnostiam, no aj veľmi dôležitým technickým zručnostiam.  Stavitelia zo 4.C si postavili mesto snov z odpadového materiálu. Aktívne myslieť, tvoriť a ešte k tomu využiť aj druhotné suroviny, bolo témou dňa.

p. učiteľka: Katka Garajová

• 18jan
      • 08jan
          • NÁSTUP DO ŠKOLY OD 10. 01. 2022

Milí rodičia,

v súvislosti s otváraním škôl a školských zariadení odo dňa 10. januára 2022 Vás chceme informovať, že podľa prípisu z ministerstva školstva bude naša škola fungovať podľa manuálu ŠKOLSKÝ SEMAFOR v obvyklom režime:

Vyučovanie bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín.

Školský klub detí:

-          ranný školský klub od 6. 00 hod.,

-          poobedný bude do 16. 00 hod.,

-          dlhý školský klub do 17. 00 hod.

Školská jedáleň:

-          ak Vaše dieťa do školy nepríde, je potrebné ho vyhlásiť do 7. 00 hod.

Rovnako ako v predchádzajúcom období sa školy plošne zatvárať nebudú.

V škole budú podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva naďalej povinné rúška.

Nezabudnite poslať tlačivo: Vyhlásenie o bezpríznakovosti, elektronicky cez EDUPAGE alebo svojim triednym učiteľom.

ODPORÚČAME VÁM, aby ste svoje dieťa v nedeľu 09. 01. 2022 otestovali.

Do školy môžu prísť iba zdravé deti.

Použite AG samotestu je NUTNÉ zahlásiť cez Edupage (pokyn z ministerstva školstva). Ďalšie testy sa nemôžu vydávať žiakom, ktorých rodičia ich používanie nenahlasujú, pretože to znamená, že ich ešte nevyužili.

Pokyn pre našu školu z ministerstva školstva: Počet samotestov, ktoré Vám rodičia nahlásili, že boli vykonané minulý týždeň je potrebné dohlásiť aj spätne za prechádzajúce obdobie.

Školské aktivity:  výlety, exkurzie, športový výcvik, pobyty žiakov v škole v prírode a ďalšie aktivity v súlade so školským vzdelávacím programom a krúžková činnosť sa neuskutočňujú.

V novom roku 2022 prajeme všetkým hlavne veľa zdravia.

Ďakujeme za pochopenie

• 03jan
        • Oznam školskej jedálne

Platby na január a február 2022

Režijne náklady v sume 8,00 € (4,00 € január + 4,00 € február) prosím uhradiť na č. účtu:

SK76 0200 0000 0016 6584 1853  do 07.01.2022.

Stravne je potrebné uhradiť na č. účtu: SK73 0200 0000 0016 6585 0055 do 07.01.2022.

1. stupeň 37,80 € (január 16 dni + február 19 dni x 1,08)

2. stupeň 40,60 € (január 16 dni + február 19 dni x 1,16)

Pri úhrade stravného je potrebné skontrolovať konečný stav na www.eskoly.sk a doplatiť do hore uvedenej sumy. V prípade, že konečný stav mate vyšší ako je uvedená suma, stravu nie je potrebne uhrádzať.

• 24dec
      • 23dec
      • 22dec
      • 21dec

VEĽKÉ ĎAKUJEM patrí maminkám žiakov 3.B:

- pani D. Rajnohovej za výzdobu triedy a adventný kalendár, v ktorom boli medovníčky a malé prekvapenie  pre žiakov,

- pani I. Mánikovej za krásne výrobky, ktoré zdobia našu triedu,

- pani  M. Borkovičovej za adventný kalendár v podobe papučiek naplnený medovníkmi pre každého žiaka,

- p. K. Hósovej Kasanovej za ozdobený a vysvietený vianočný stromček,

- p. Ľ. Hybskej za knižku Šlabikár včielky Maji do školskej knižnice.

ĎAKUJEME.

p. učiteľka: Maťka Jakubcová

• 21dec
          • VIANOČNÉ TVORENIE V 4. B

Pripraviť na Vianoce originálny darček pre svojich nabližších je snom každého dieťaťa. V škole sme sa snažili na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania tieto sny pretvoriť na skutočnosť.

Veríme, že Vás nimi deti potešia a prežijete spolu tie najkrajšie Vianoce.

p. učiteľka: Evka Sučanová

• Vianoce v 4. C

Deti sa tešili, darčeky im rozžiarili očká a vládla dnes pravá vianočná atmosféra.

Prajeme všetkým pokojné, šťastné a hlavne zdravé Vianoce.

K.Garajová a žiaci 4.C

3. miesto                 Lujza Raffajová, V. A

kategória P8

1. miesto               Jakub Jánošov, VIII. A a Ján Jánošov, VIII. A

V okresnom kole všetkým držíme palce a želáme veľa riešiteľských úspechov.

• 19dec
          • NAŠI „ANJELI“ VIANOC PRE ZDRAVOTNÍKOV

Naše šikovnice – pani vychovávateľky, takto spríjemnili VIANOCE MIESTNYM ZDRAVOTNÍKOM.

Učitelia nielen Komenského inštitútu, ktorý je programom Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica, sa preto spontánne rozhodli „vianočne“ poďakovať zdravotníkom a vzdať im úctu. Po celom Slovensku vznikajú tímy učiteliek a učiteľov, ktoré pečú koláčiky pre miestnych lekárov, lekárky, sestry a ošetrovateľov.

• 18dec
      • 17dec

• 045 68 57 317 (zástupkyne riaditeľky školy, ekonómka, pokladníčka)
        045 68 56 017 (riaditeľka školy)