• Okresné kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA

• 11.04.2022 08:06
      • .
      •

• Po úspešnom absolvovaní školského kola súťaže sa do okresného kola prebojovalo 26 žiakov našej školy:

III. B trieda – Matúš Hybský, Patrik Petluš,

III. C trieda – Marek Martinec, Martin Tužinský,

IV. A trieda – Šimon Benč, Jakub Ďurovský, Patrik Halaj, Emma Javorníková,

IV. C trieda – Jie Lin,

V. A trieda – Martin Dojčán, Tim Kopernický, Jakub Šutka, Lujza Raffajová,

V. B trieda – Šimon Katreniak, Šimon Rafaj,

VI. A trieda – Nicolas Polcer, Martin Svetík,

VI. B trieda – Martin Budinský, Filip Jezbera, Michaela Moravčíková,

VII. A trieda – Eliška Loučanová, Nia Pšenáková,

VII. B trieda – Zuzana Jančoková, Samuel Pacalaj,

VIII. A trieda – Jakub Jánošov, Ján Jánošov.

Okresné kolo súťaže sa uskutočnilo 29. a 30. marca 2022. Súťažiaci mali 60 minút na to, aby sa popasovali s 15 náročnými matematickými úlohami, ktoré preverili ich vedomosti ale aj logické myslenie. Súťažilo sa v kategóriách podľa ročníkov, v ktorých sa žiaci učia predmet matematika.

Najlepšie si počínali žiaci:

v kategórii P3 sa na 1. mieste umiestnil Matúš Hybský a na 3. mieste Peter Petluš,

v kategórii P4 sa na 3. mieste umiestnil Jakub Ďurovský a úspešnými riešiteľmi  boli Emma Javorníková a Jie Lin,

v kategórii P5 sa na 2. mieste  umiestnil Šimon Katreniak a úspešným riešiteľom bol  Tim Kopernický,

v kategórii P7 sa na 1. mieste umiestnil Jakub Šutka.

Všetkým žiakom ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy a umiestneným srdečne blahoželáme.