• Nadpis

• Výchovný poradca

PaedDr. Mariana Maslenová

Konzultačné hodiny:

utorok: 11.10 hod. – 13.00 hod.

Kabinet výchovného poradcu je na prvom poschodí

Kariérový poradca

PhDr. Anton Šmondrk

Konzultačné hodiny:

Pondelok: 13.30 hod. – 14.30 hod.

Kabinet kariérového poradcu je na prvom poschodí

Základné informácie - náplň práce výchovného a kariérového poradcu

Výchovný poradca:

•  Plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a profesionálnej orientácie detí, ako aj v oblasti         ...prevencie problémového a delikventného vývinu detí.

•  Zabezpečuje vyšetrenie u kontaktného psychológa a špeciálneho pedagóga.

•  Venuje pozornosť žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, nadaným a talentovaným žiakom.

•  Poskytuje konzultácie žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov.

•  Spolupracuje s centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie a inými odbornými zamestnancami.

Kariérový poradca:

•  Spolupracuje s centrom pedagogicko-psychologického poradenstva, vedením školy a v prípade potreby so strednými     ...školami.

•  Informuje ich o otázkach štúdia na SŠ a pri voľbe povolania.

•  Informuje rodičov o prijímacom konaní.

•  Pripravuje a realizuje vstupné doklady a prihlášky žiakov na stredné školy.

Centrum pedagogicko - psychologického poradenstva a prevencie
          kontakt: CPPPaP
          Dolná 249/6
          966 81 Žarnovica
          tel.: 045 681 41 73

O službu je potrebné požiadať vopred – osobne, telefonicky alebo písomne. Pracovník CPPPaP si s Vami dohodne termín.

Výchovný poradca v prípade potreby sprostredkuje žiakom a ich zákonným zástupcom:

• pedagogické
          • psychologické
          • sociálne
          • psychoterapeutické
          • reedukačné  a iné služby, ktoré koordinuje v spolupráci s triednymi učiteľmi.

Výchovný poradca sa pri svojej činnosti bude riadiť:

• Pedagogicko-organizačnými pokynmi na daný školský rok pre školy, školské zariadenia, ktoré vydala MŠ SR
          • Plánom práce školy 2018/2019
          • Zákonom č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (Školský zákon)

Z týchto dokumentov pre výchovného poradcu vyplýva:

1. V zmysle Dohovoru o právach dieťaťa
            a/ podporovať a umožňovať rešpektovanie názorov detí a ich účasti vo všetkých oblastiach,  ktoré sa ich v rámci školy dotýkajú
            b/ sprístupňovať všetkým deťom informácie a poradenskú službu v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy na povolanie.
          2. V zmysle Akčného plánu predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie, bude spolupracovať  s mimovládnymi organizáciami, ktoré sa dlhodobo venujú témam s problematikou intolerancie.
          3. Výchovný poradca úzko spolupracuje s ostatnými členmi pedagogického  zboru, najmä s triednymi  učiteľmi,  s koordinátorom drogovej prevencie, s príslušným školským zariadením poradenstva a prevencie, s úradmi práce, so sociálnymi partnermi školy, s rodičmi žiakov, zamestnávateľskými a zamestnaneckými organizáciami a záujmovými občianskymi organizáciami, sleduje a skúma miestne a regionálne potreby odborných pracovníkov.
          4. Výchovný poradca bude pomáhať riešiť problémy ohrozujúce mravný vývin detí v spolupráci  s  riaditeľom školy, psychologickou poradňou, v prípade potreby s ďalšími odborníkmi zo zariadení výchovnej prevencie, pediatrom, soc. kurátorom, policajtom.
          5. Výchovný poradca bude sledovať oficiálne stránky MŠ a jeho priamo riadených organizácií Okresného školského úradu a ďalších inštitúcií, ktoré sa podieľajú na výchove a vzdelávaní.

• zsjzemana@gmail.com / riaditelkazsjzemana@gmail.com
      • 045 6857317 (zástupkyňa riaditeľky školy, ekonómka ) 045 6856017 ( riaditeľka školy ) 045 6856985 ( vedúca školskej jedálne )
      • Školská 6, 968 01 Nová Baňa
      • zsjzemana@gmail.com