| Názov školy | Základná škola Jána Zemana Nová Baňa |
| Adresa školy | Školská 6, 968 01 Nová Baňa |
| Telefón | 045 6856017 |
| zsjzemana@gmail.com | |
| WWW stránka | zsjzemananb.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Nová Baňa |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Považanová,Mária | 0456856017 | zsjzemana@gmail.com | |
| ZRŠ | Mgr. Budinská,Mária | 0456857317 | zsjzemana@gmail.com | |
| ZRŠ | Mgr.Capalaiová,Mariana | 0456857317 | zsjzemana@gmail.com | |
| vedúca ZŠS | Jarmila Krúpová | 0456856895 | sjzsjzemana@gmail.com | |
| ekonómka | Katarína Mičová | 0456857317 | ekonomzsjzemana@gmail.com |
Údaje o Rade školy
Rada školy pri ZŠ Jána Zemana Nová Baňa bola ustanovená v zmysle § 24
zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene
a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov po voľbách dňa 03.0 3. 2008.
Funkčné obdobie začalo dňom 11.03. 2008 na obdobie 4 rokov.
Činnosť rady školy za školský rok 2010/2011:
Rada školy pri ZŠ Jána Zemana pracovala podľa plánu práce na rok 2010 a 2011, zasadala 4 krát. Rada školy sa vyjadrovala k správe o výchovno - vzdelávacej činnosti školy. Na svojich zasadnutiach sa zaoberala problematikou rekonštrukcie budovy školy . Na zasadnutia pozývali riaditeľku školy, ktorá informovala Radu školy o činnosti školy, vzniknutých problémoch a ich riešení.
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Natália Pinková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr.Zuzana Floreková | |
| PaedDr.Slavomíra Dojčanová | ||
| ostatní zamestnanci | Katarína Mičová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Bohuslav Červenka | |
| Ing.Ľubomír Barbora | ||
| Mgr.Tatiana Polcová | ||
| Mária Adamcová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Maroš Marko | |
| PaedDr. Alojzia Štefková | ||
| Viera Hudecová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ ŠKD | Oľga Drapáková | ŠKD | |
| PK | Mgr. Katarína Kuťková | SLJ | |
| MZ | Mgr.Helena Orgonášová | 1.stupeň ZŠ | |
| PK spoloč. a vých. predmetov | PhDr. Anton Šmondrk | DEJ, ZEM, GEO, TSV, NBV, OBV, OBN, ETV, HUV | |
| PK cudzích jazykov | Mgr.Zuzana Floreková | ANJ- NEJ- RUJ | |
| PK | Mgr. Mária Suchá | MAT, FYZ, INF, BIO, PRI, TEH, SVT, VYV | |
| Pedagogická rada | všetci pedagogickí zamestnanci | ||
| Rada školy | Natália Pinková | ||
| Rodičovská rada | Ing. Bohumil Červenka | volení zastupcovia rodičov |
Počet žiakov školy: 424
Počet tried: 20
Podrobnejšie informácie:počet žiakov so ŠVVP - 13 , z toho 4 navštevujú ŠKD
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 20 |
| počet žiakov | 42 | 58 | 48 | 64 | 45 | 39 | 39 | 46 | 43 | 424 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 13 | |
| z toho v ŠKD | 1 | 2 | 1 | 4 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2010: 44/ počet dievčat 23
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2010: 43/ počet dievčat 23
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 5/ počet dievčat 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2011
Školskú dochádzku na ZŠ ukončilo 64 žiakov, z nich 17 pokračuje v štúdiu na 8 - ročnom gymnáziu, 3 na bilingválnom gymnáziu.
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 17 | 1 | 3 | 43 | 64 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 17 | 4 | 32 | 11 | 64 | |||
| prijatí | 17 | 4 | 32 | 11 | 64 | |||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | Aj | Bi | CUJ | D | DZ | EKO | Etv | F | FYP | G | Hv | Ch | IFV | Inf | M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,31 | 1 | 1 | 1,05 | |||||||||||
| I.B | 1 | 1 | 1 | 1,05 | |||||||||||
| II.A | 1,31 | 1 | 1 | 1,45 | |||||||||||
| II.B | 1,06 | 1 | 1 | 1,24 | |||||||||||
| II.C | 1,06 | 1 | 1 | 1,12 | |||||||||||
| III.A | 1,44 | 1 | 1,13 | 1,5 | |||||||||||
| III.B | 1,37 | 1 | 1,04 | 1,63 | |||||||||||
| IV.A | 1,21 | 1 | 1 | 1,17 | |||||||||||
| IV.B | 1,92 | 1 | 1,71 | ||||||||||||
| IV.C | 1,89 | 1 | 2 | ||||||||||||
| V.A | 2 | 1,19 | 1,05 | 1,05 | 1 | 1,05 | 1,48 | ||||||||
| V.B | 1,58 | 1,26 | 1,26 | 1,09 | 1 | 1,09 | 1,39 | ||||||||
| VI.A | 2,28 | 1,72 | 1,5 | 1,89 | 1,33 | 1,22 | 2 | 1,17 | 2,22 | ||||||
| VI.B | 2,17 | 1,6 | 1,55 | 1,6 | 1,5 | 1,1 | 1,8 | 1 | 2,3 | ||||||
| VII.A | 2,21 | 2,21 | 1,42 | 2,42 | 1,84 | 1,21 | 2,05 | 1,11 | 2,32 | ||||||
| VII.B | 2,41 | 1,95 | 1,9 | 2,3 | 1,8 | 1,26 | 2,2 | 1,11 | 2,2 | ||||||
| VIII.A | 2,04 | 1,39 | 1,78 | 1,5 | 1,17 | 1,91 | 1,65 | ||||||||
| VIII.B | 1,82 | 1,52 | 2,04 | 1,8 | 1,22 | 1,91 | 2,17 | ||||||||
| IX.A | 2,25 | 1,57 | 1,95 | 2,33 | 1,05 | 2,38 | 2,48 | ||||||||
| IX.B | 2,93 | 2,09 | 2,55 | 1,67 | 1,77 | 2,91 | 2,73 | ||||||||
| zapísaní žiaci |
| Trieda | MLZ | NV | Nj | OBN | Ov | POP | PSI | Psp | Prc | P | Prí | Prv | REV | Rj | Sjl |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,2 | 1 | 1 | 1 | 1,05 | ||||||||||
| I.B | 1,25 | 1 | 1 | 1 | 1,19 | ||||||||||
| II.A | 1 | 2,25 | 1 | 1 | 1 | 1,5 | |||||||||
| II.B | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,48 | |||||||||
| II.C | 1 | 1,06 | 1 | 1 | 1,47 | ||||||||||
| III.A | 1 | 1,13 | 1 | 1,21 | 1 | 1,54 | |||||||||
| III.B | 1 | 1,8 | 1,13 | 1,13 | 1 | 1,88 | |||||||||
| IV.A | 1 | 1 | 1,05 | 1,22 | |||||||||||
| IV.B | 2 | 1 | 1,48 | 1,83 | |||||||||||
| IV.C | 1 | 1,56 | 2,11 | ||||||||||||
| V.A | 1,75 | 1,05 | 1,67 | ||||||||||||
| V.B | 1,5 | 1,17 | 1,74 | ||||||||||||
| VI.A | 2,08 | 1,33 | 2 | 2,61 | |||||||||||
| VI.B | 2,13 | 1,25 | 2,33 | 2,55 | |||||||||||
| VII.A | 1,73 | 1,21 | 2,44 | 2,53 | |||||||||||
| VII.B | 2,29 | 1,26 | 3 | 2,65 | |||||||||||
| VIII.A | 1,6 | 1,52 | 1,57 | 1,78 | 2,13 | ||||||||||
| VIII.B | 1,67 | 1,04 | 1,74 | 1,5 | 2,26 | ||||||||||
| IX.A | 2,1 | 1,48 | 1,67 | 2,43 | |||||||||||
| IX.B | 2,85 | 1,36 | 2,32 | 3 | |||||||||||
| zapísaní žiaci |
| Trieda | Spr | SVP | Tchv | TCH | TaŠV | Tv | TVPP | TVP | VUC | Vl | VU | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| I.B | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| II.A | 1 | 1 | 1,15 | 1 | 1 | ||||||||
| II.B | 1 | 1 | 1,19 | 1 | 1 | ||||||||
| II.C | 1 | 1 | 1,18 | 1 | 1,06 | ||||||||
| III.A | 1 | 1 | 1,33 | 1,21 | |||||||||
| III.B | 1,17 | 1 | 1,58 | 1,17 | |||||||||
| IV.A | 1 | 1 | 1,04 | 1 | |||||||||
| IV.B | 1 | 1 | 1,48 | 1 | |||||||||
| IV.C | 1 | 1 | 1,39 | 1 | |||||||||
| V.A | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| V.B | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| VI.A | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| VI.B | 1 | 1,11 | 1 | ||||||||||
| VII.A | 1 | 1,05 | 1,11 | 1,06 | 1 | ||||||||
| VII.B | 1 | 1 | 1,37 | 1,05 | 1 | ||||||||
| VIII.A | 1 | 1,04 | 1 | 1,17 | |||||||||
| VIII.B | 1 | 1 | 1,13 | 1,13 | |||||||||
| IX.A | 1 | 1 | 1 | 1,14 | |||||||||
| IX.B | 1,09 | 1,5 | 1 | 1,82 | |||||||||
| zapísaní žiaci |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| I.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| II.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| II.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| II.C | 17 | 17 | 0 | 0 |
| III.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| III.B | 24 | 24 | 0 | 0 |
| IV.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IV.B | 23 | 21 | 0 | 2 |
| IV.C | 18 | 18 | 0 | 0 |
| V.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| V.B | 24 | 23 | 0 | 1 |
| VI.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VI.B | 21 | 20 | 0 | 1 |
| VII.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VII.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VIII.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VIII.B | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IX.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| zapísaní žiaci | 53 | 0 | 0 | 53 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 21 | 1076 | 51,24 | 1076 | 51,24 | 0 | 0,00 |
| I.B | 21 | 1188 | 56,57 | 1188 | 56,57 | 0 | 0,00 |
| II.A | 20 | 1429 | 71,45 | 1429 | 71,45 | 0 | 0,00 |
| II.B | 21 | 1379 | 65,67 | 1379 | 65,67 | 0 | 0,00 |
| II.C | 17 | 1189 | 69,94 | 1189 | 69,94 | 0 | 0,00 |
| III.A | 24 | 1274 | 53,08 | 1274 | 53,08 | 0 | 0,00 |
| III.B | 24 | 1351 | 1351 | 0 | |||
| IV.A | 23 | 1638 | 71,22 | 1638 | 71,22 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 23 | 1394 | 1394 | 0 | |||
| IV.C | 18 | 1402 | 77,89 | 1402 | 77,89 | 0 | 0,00 |
| V.A | 21 | 1611 | 76,71 | 1611 | 76,71 | 0 | 0,00 |
| V.B | 24 | 1680 | 73,04 | 1680 | 73,04 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 18 | 1499 | 83,28 | 1499 | 83,28 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 21 | 1967 | 98,35 | 1967 | 98,35 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 19 | 1890 | 99,47 | 1890 | 99,47 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 20 | 1780 | 89,00 | 1768 | 88,40 | 12 | 0,60 |
| VIII.A | 23 | 2431 | 105,70 | 2431 | 105,70 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 23 | 2719 | 118,22 | 2704 | 117,57 | 15 | 0,65 |
| IX.A | 21 | 2655 | 126,43 | 2655 | 126,43 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 22 | 2435 | 110,68 | 2433 | 110,59 | 2 | 0,09 |
| zapísaní žiaci | 53 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 43 | 53 % | priem. počet b. 10,6 |
| Monitor MAT | 43 | 44 % | priem. počet b. 8, 79 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 20 |
| ŠkVP | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 13 | |||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | 3 | 1,5 | 1,5 | 6 | ||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 0,5 | 0,5 | 1 | |||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| učeb. plány 5.-9. roč. VARIANT 3 | 8. A , B | Fyzikálne praktiká | 1 |
| 9. A , B | Fyzikálne praktiká | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 2 | 43 | 0 |
| Bežných tried | 18 | 381 | 13 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 20 | 424 | 13 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 33 | 12 | 33 | 12 |
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 3 | 2 | 1,54 | 1,5 |
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 11 | 4 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 30 | 31 |
| vychovávateľov | 5 | 5 | |
| asistentov učiteľa | |||
| spolu | 1 | 35 | 36 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 7. A, 7. B | Občianska náuka | 2 |
| 8. A, 8. B, 9. A, 9. B | Občianska výchova | 4 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 1 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | 3 | |
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| kontinuálne vzdelávanie | 21 | 21 |
| adaptačné vzdelávanie | 1 | 1 |
|
Názov súťaže |
Počet žiakov |
Školské k. |
Obvodné k. |
Okresné kolo |
Regionálne k. |
Krajské kolo |
Národné kolo. |
Medzinárodné k. |
|
Šaliansky Maťko |
9 |
9 |
3 |
|
|
|
|
|
|
1.kategória |
2 |
2 |
1 |
|
|
|
|
|
|
2.kategória |
5 |
5 |
1 |
|
|
|
|
|
|
3.kategória |
2 |
2 |
1 |
|
|
|
|
|
|
GO v okrese Žarnovica |
17 |
|
|
|
17 |
2 |
|
|
|
OCJ – Ang. jazyk |
21 |
21 |
4 |
|
|
|
|
|
|
Cezpoľný beh |
4 |
|
4 |
|
|
1 |
|
|
|
Florbal cup |
6 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
MO |
17 |
17 |
4 |
|
|
|
|
|
|
Pytagoriáda 1.kat. 2.kat. |
47 56 |
15 14 |
11 |
|
|
|
|
|
|
Výtv.-Vesmír očami detí II.kategória |
39 |
39 |
|
|
10 |
|
2 |
|
|
Slávik Slovenska I.kategória II.kat. III.kat. |
7 12 1 |
7 |
|
1 1 1 |
1 1 |
1 1 |
|
|
|
Dolina,dolina |
3 |
3 |
|
|
3 |
|
|
|
|
Rozprávkové vretienko |
10 |
10 |
1 |
1 |
|
1 |
|
|
|
Mat.súťaž KLOKAN 1.stupeň 2.stupeň |
34 18 |
7 4 |
|
|
|
|
|
|
|
Deň tanca- moderný tanec |
4 |
|
|
4 |
|
|
|
|
|
Fyzikálna olympiáda |
4 |
4 |
4 |
|
|
|
|
|
|
Astronomická súťaž |
3 |
|
|
|
3 |
2 |
|
|
|
Volejbal D |
9 |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
Vybíjaná D |
11 |
|
|
11 |
|
|
|
|
|
Malý futbal D |
9 |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
Malý futbal CH |
10 |
|
|
10 |
|
|
|
|
|
Ľahká atletika CH |
10 |
|
|
10 |
|
1 |
|
|
|
Ľahká atletika D |
2 |
|
|
2 |
|
1 |
|
|
|
Stolný tenis CH |
3 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
Stolný tenis D |
3 |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
Cezpoľný beh D |
3 |
|
|
3 |
|
1 |
|
|
|
Cezpoľný beh CH |
3 |
|
|
3 |
|
|
|
|
|
Vševedko- vedom.súťaž |
30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Štafetový beh Európy 1.-4.ročník 5.-9.ročník |
50 40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Školská floorballová liga |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Deň FAIR PLAY |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dodekova Nová Baňa |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Biologická olympiáda |
6 |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
Grafický návrh na obálku
žiackej knižky |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Iskra-posol Plameňa |
37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hviezdoslavov Kubín 2.kat.- poézia - proóza |
11 7 |
11 7 |
3 3 |
2 1 |
|
|
|
|
|
3.kat. – poézia - próza |
5 3 |
5 3 |
3 3 |
|
|
|
|
|
|
Týždeň športu - vybíjaná |
45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
volejbal dievčatá |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
štafetový beh |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
floorball |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tenis-hravé aktivity 1.st. |
95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vybíjaná 1.stupeň |
48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olympiáda nádejí 2011 |
123 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Výtvarné práce „varenie
gulášu“ |
47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dejepisná olympiáda |
12 |
12 |
8 |
|
|
|
|
|
|
VEOLIA VODA-prírodovedný
projek |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SPOLU : |
985 |
197 |
68 |
68 |
35 |
11 |
2 |
|
Aktivity poriadané školou:
- MDD,
- plavecký výcvik,
- lyžiarsky výcvik,
- slávnostný zápis do prvého ročníka
- netradičný prvý apríl,
- vianočné trhy,
- karneval,
- stretnutie s dôchodcami,
- Deň matiek,
- Deň otcov
- divadelné predstavenia,
- Floorballová liga,
- Deň fair play,
- Beh Európy
-Deň Európy,
- Deň Zeme
- Beh o pohár primátora mesta,
- Olympijský festival detí,
- ocenenie najlepších žiakov školy a najlepších športovcov školy,
- zbierka ku Dňu narcisov,
- príprava darčekov pre budúcich prvákov a dôchodcov,
- učiteľský deň,
- výroba pozdravov k Vianociam, Veľkej noci, Dňu matiek,
- príprava programu pre dôchodcov v domove dôchodcov v rámci Mesiaca úcty k starším ,
- tvorivé dielne- jarné zvykoslovie
- Mikulášske popoludnie,
- vianočný program pre MŠ a Domov dôchodcov,
- imatrikulácia prvákov,
- počitačový kurz pre seniorov,
- Rodičovský ples - prezentácia tanečných krúžkov.
Žiakom boli poskytnuté služby:
Besedy: AIDS/HIV , Prevencia sexuálne prenosných ochorení v rámci 4. ročníka kampane Červené stužky, Dospievanie, Svetový deň AIDS - v spolupráci s Reg.úradom verej. zdravotníctva v Žiari nad Hronom,
- Drogy a drogové závislosti , Lieky a ich správne užívanie - PharmDr. Chano,
- Nástrahy leta- Mgr. Tencerová,
-Terra Magica Fantastica - výchovný program s ekologickou tematrikou
- Na cestách, či v byte, nástrahy sú skryté - výchovný motivačný program,
- Medzinárodný deň bez fajčenia s prieskumom zameraným na fajčenie
- Čas premien s lektorkou firmy Procter Gamble pani Čapovou
- beseda so spisovateľom R. Bratom a ilustrátorom M. Regitkom,
- návšteva interaktívného centra Atlantis science center Levice.
Kurzy v 1. a 5. ročníku v spolupráci s mestskou políciou a Reg.úradom verej. zdravotníctva v Žiari nad Hronom boli zamerané:
na dopravnú výchovu , režim dňa , zdravú výživu stomatohygienu, drogovú prevenciu, správny životný štýl, prvú pomoc, verejný poriadok,
Využité projekty:
- Kým nie je príliš neskoro, Cesta k emocionálnej zrelosti, Nenič svoje múdre telo, Ako poznám sám seba, Svet práce, Čas premien;
-servis stredných škôl - pre žiakov 9. ročníka;
- Deň otvorených dverí v Strednej odbornej škole obchodu a služieb N.Baňa,
- zabezpečenie členstva v KMČ;
- Policajt môj kamarát 4. ročník
- záujmové krúžky (viď podrobný rozpis v bode2b);
- triedy s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov;
- edukačné programy projektu Infovek;
-učebne s interaktívnymi tabuľami.
Poskytované služby rodičom a žiakom:
- exkurzie, výlety,
- relácie v školskom rozhlase,
- služby výchovného poradenstva - každý utorok 2 hodiny.
- internetová žiacka knižka,
- škola v prírode,
- lyžiarsky a plavecký výcvik,
- výchovné programy,
- poradenský deň výchovného poradcu,burza Stredoškolák,
- osobné stretnutia rodičov s učiteľmi, vedúcou ZŠS, vychovávateľkami ŠKD,ŠSZČ.
Odborné a významné aktivity zamestnacov školy:
PhDr. Anton Šmondrk - výchovný poradca,
PaedDr. Mariana Maslenová - koordinátor drogovej prevencie,VMR,
Mgr. Jozef Považan - koordinátor ŠkVP, internetová stránka školy, koordinátor informatizácie
Katarína Mičová - členka RŠ,
Mgr. Viera Kopernická - predsedníčka ZV OZ, tajomníčka OV OZ PŠaV v Žarnovici, členka ZPOZ pri MsÚ, členka RŠ pri MŠ Kolibská,
PaedDr. Slavomíra Dojčánová - členka RŠ,
Mgr. Helena Orgonášová - kronikárka školy, kronikárka mesta, členka RŠ pri MŠ Vstup, ZPOZ pri MsÚ,
Oľga Drapáková - členka sekcie ŠKD pri OZ PŠaV Banská Bystrica,
Mgr.Zuzana Floreková - členka RŠ,
Mgr. Oľga Burešová - členka RŠ pri MŠ Štúrova
Mgr. Zdenka Jašová - členka RŠ pri MŠ Kalvárska.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika:
A) Dlhodobé
Otvorená škola, ktorý sa realizoval v rámci Národného programu rozvoja športu.
Modernizácia vzdelávacieho procesu-projekt zameraný na využitie IKT.
SME v škole - žiaci riešili úlohy a robili aktivity k učivu občianskej výchovy v 9. ročníku a k učivu fyziky v 9. ročníku.
B) Krátkodobé
Európsky deň jazykov-zdôrazniť výynam štúdia cudzích lazykov.
Project Competition-téma multikultúrnej spoločnosti.
Objav mlieko.
Policajt môj kamarát 4. ročník.
Okolo sveta 2011- Veolia Voda.
Detský čin roka.
Voda v živote človeka.
Digitálna fotoškola.
V školskom roku 2009/2010 nebola vykonaná inšpekcia .
Hodnotenie priestorov školy :
Počet kmeňových učební: 21,
Počet odborných učební: 13,
ŠSZČ: 1,
ŠKD: 5,
Počet dielní: 1,
Počet telocviční: 2,
Športový areál školy: ihrisko futbalové - ľahkoatletická dráha,
Školská jedáleň: 1.
Škola má v súčasnosti :
zrekonštruovanú budovu ,
zrekonštruovanú telocvičňu ,
jednu jazykovú učebňu vybavenú počitačovou technikou s internetom,
dve počítačové učebne s internetom,
štyri učebne s interaktívnou tabuľou,
odborné učebne chémie, fyziky, cudzích jazykov, náboženskej výchovy, hudobnej výchovy.
Zabezpečenie výučby učebnými pomôckami:
- škola je zabezpečená dobrými, vhodnými, funkčnými pomôckami,
- kabinetné zbierky sa postupne doplňajú novými modernými pomôckami.
Stručnú analýzu súčasného stavu :
Škola zabezpečila:
- výmenu stoličiek a stolov do tried,
- výmenu svietidiel- 188 ks v triedach a odborných učebniach,
- vymaľovanie prízemia, 2. poschodia - triedy, chodby, odborné učebne,
- revíziu komínov, plynovej kotolne, telocvičného náradia,
- elektroinštalačné práce v odborných učebniach IKT, CUJ, trieda č.94,
- doplnenie učebných pomôcok do kabinetov.
Do ZŠS zakúpené a opravené:
- elektroinštalácia (rekonštrukcia)
- umývačka riadu,
- sušička príborov.
Potreby a pripravované plány :
- revízie - kotolňa, hasiace prístroje, telocvičné náradie, komíny,
- postupnú výmenu žiackych stoličiek, žiackych stolov,
- postupnú výmenu školských tabúľ,
- vymaľovanie 1. poschodia - triedy a chodby,
- vybavenie tried novým nábytokom - zničený,
- klimatizáciu do odbornej učebne výpočtovej techniky,
- rekonštrukcia podlahy vo veľkej telocvični.
Zakúpiť do ZŠS:
- konvektomat,
- vzduchotechniku,
- nerezové dresy.
Vymeniť podlahovú krytinu v školskej jedálni.
Škola je priestorovo dobre členená, má kmeňové triedy a odborné učebne.
V škole sa zaviedlo bezdrôtové pripojenie na internet. Pedagogický zbor má k dispozícií PC na štúdium, prípravu prezentácií a vyučovacích hodín.Priestorové a materiálno - technické podmienky boli na postačujúcej úrovni v súvislosti s plnením učebných plánov a učebných osnov.Súčasťou školy je ZŠS, ŠKD, ŠSZČ.
Zákonný zastupca žiaka ako aj široká verejnosť môžu so školou komunikovať prostredníctvom elektronickej pošty a dianie v škole môžu sledovať na WWW stránke našej školy: www. zsjzemananb.edupage.org
Komentár k záverečnému účtu za rok 2010 (v €)
A/ Plnenie rozpočtu
príjmov a výdavkov
Pôvodný rozpočet príjmov
a výdavkov bol zostavený na úrovni roka 2009, nakoľko nebol ešte známy
normatív na žiaka. V priebehu roka bol upravený podľa normatívu
a prepočítaného počtu žiakov, ale aj na základe skutočne prijatých
finančných prostriedkov - vlastných, od zriaďovateľa alebo z KŠÚ.
1/ Príjmy bežného
rozpočtu v eur:
|
Názov |
Rozpočet príjmov |
Skutočnosť |
|
Z prenajatých, budov |
2357 |
2739 |
|
Za predaj výrobkov,
tovarov |
2478 |
3022 |
|
Poplatky ŠKD,RN |
12673 |
12416 |
|
úrok z BÚ |
55 |
60 |
|
Z náhrad poistného
plnenia |
1808 |
1808 |
|
Z refundácie |
44 |
45 |
|
Granty |
524 |
524 |
|
Spolu |
19939 |
20614 |
- Príjmy z prenajatých budov
a telocviční (2182)– telocvične
v odpoludňajších hodinách prenajímame pre telovýchovné
aktivity občianskym združeniam. Nájomné za byty (557) - ZŠ má v prenájme 1
byt.
- Za predaj výrobkov, tovarov
a služieb - príjmy za
energie (999) – sú to príjmy z vyúčtovania energií SIMKOR s.r.o. Banská
Štiavnica, ktoré odoberali počas rekonštrukcie komplexu ZŠ Jána Zemana. Poplatky
za odpis vysvedčení (10). Predaj kuchynského odpadu (106). Poplatky za zberné
suroviny – výmena radiátorov za nové
(1636), zinkasovali sme príjem za poškodené okná z roku 2008 vo výške 271
€.
- Poplatky ŠKD (2530)-o
príjmy od žiakov, ktorí navštevujú v odpoludňajších hodinách zariadenie
školského klubu - školné bolo vyberané v zmysle
VZN č.10/2009 vo výške 2 €/1 žiak/1mesiac
za žiakov, ktorí odovzdali vzdelávací poukaz škole, ostatní 3 € /1 žiak/1mesiac
- Režijné náklady školskej jedálne (9886) – sú to príjmy na úhradu nákladov na
prípravu stravy pre zamestnancov škôl (ZŠ J. Zemana a ZŠ sv. Alžbety)
a cudzích stravníkov (dôchodcovia), v zmysle VZN č. 10/2009 vo výške
1,- eur/1 obed.
-Úrok z BÚ (60)–úroky
z bežných účtov školy.
-Z náhrad poistného plnenia
(1808) – vyplatené Komunálnou poisťovňou za škodovú udalosť - vytopenie skladov
potravín v školskej jedálni.
-Z refundácie (45) – refundovaná
mzda - odborová organizácia.
-Granty (524) – poskytnutý dar
ZŠ „Sme v škole“.
2/ Prijaté prostriedky v roku 2010 v
eurách:
Základná škola – prenesené kompetencie – prijaté prostriedky :
------------------------------------------------------------------------------------------------------
a) Normatívne prostriedky(kód 111) : 532
008
------------------------------------------------------------------------------------------------------
b) Nenormatívne prostriedky : (kód 111)
- dotácia - cestovné pre žiaka 769
- odchodné
4 469
Spolu nenormatívne prostriedky 5 238
------------------------------------------------------------------------------------------------------
c) Mestské + vlastné rozpočtové príjmy (kód 41):
- poistné budov – mestské 941
- finančné prostriedky na údržbu budov 34 694
Spolu mestské + vlastné rozpočtové príjmy 35 635
------------------------------------------------------------------------------------------------------
e) Prostriedky presunuté z r. 2009 (kód 1319)
nenormatívne prostriedky
-cestovné pre žiaka 129
-bežné výdavky 1 808
Spolu prostriedky presunuté z roku 2009 1 937
------------------------------------------------------------------------------------------------------
f) dar od nadácie „Sme v škole“ (kód 72) 524
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spolu prijaté prostriedky – PK 575 342
=========================================================
Základná škola - originálne
kompetencie – prijaté prostriedky:
ŠJ ŠKD ŠSZČ Spolu
_______________________________________________________________________
a) Mestské + vlastné rozp. príjmy (kód 41) 63 893 48 021 15 231 127 145
b) Nenorm. prostriedky - vzdel. poukazy(kód 111) -
2 374 5 180 7 554
c) Prostriedky presunuté z roku 2009 (kód
1319) - 938 697 1 635
d) Kapitálový rozpočet ŠJ 23424 - -
23424
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––---
Spolu obdržané prostriedky – OK 87317
51333
21108 159758 =======================================================
=========
Spolu prijaté finančné prostriedky prenesené a originálne kompetencie za
rok 2010: 735 100
€.
3/ Výdavky bežného rozpočtu v eurách
|
|
610 – mzdy |
620 – odvody |
630 – bežné výdavky |
640 -transfer |
Spolu Kód
41+111+1319+72 |
|||||
|
|
Rozp. Skut. |
Rozp. Skut. |
Rozp. Skut. |
Rozp. Skut. |
Rozp. Skut. |
|||||
|
ZŠ
(kód 111) (kód
41) (kód
1319) (kód
72) |
308130 |
309030 |
112606 |
112606 |
101106 36564 1808 524 |
106175 35697 1808 524 |
6115 129 |
6077 129 |
527957 36564 1937 524 |
533888 35697 1937 524 |
|
ŠJ
(kód 41) |
27784 |
27718 |
10048 |
9579 |
26171 |
26147 |
813 |
813 |
64816 |
64257 |
|
ŠKD (kód 41) (kód 111) (kód
1319) |
26774 |
26300 |
9369 |
9321 |
12769 2380 938 |
12786 2374 938 |
91 |
91 |
49003 2380 938 |
48498 2374 938 |
|
ŠSZČ (kód 41) (kód 111) (kód
1319) |
7068 |
5725 |
1969 |
1898 |
6637 5180 697 |
6621 5180 698 |
51 |
51 |
15725 5180 697 |
14295 5180 698 |
|
Spolu
PK |
308130 |
309030 |
112606 |
112606 |
140002 |
144204 |
6244 |
6206 |
566982 |
572046 |
|
Spolu
OK |
61626 |
59743 |
21386 |
20798 |
42258 |
54744 |
955 |
955 |
138739 |
136240 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spolu PK +OK
|
369756 |
368773 |
133992 |
133404 |
182260 |
198948 |
7199 |
7161 |
705721 |
708286 |
Poznámky:
Rozpis normatívnych finančných
prostriedkov na rok 2010 z KŠÚ na prenesený výkon štátnej správy bol
522 719 €. Po aktualizácii počtu žiakov k 15.9.2010 bol krátený
rozpočet
o -6911 €. Vstúpili sme do
dohodovacieho konania, na základe ktorého nám bol rozpočet bežných výdavkov
navýšený o 15 300 € a rozpočet osobných nákladov o 900 €.
Nedočerpané finančné prostriedky boli na konci roka vrátené na účet MsÚ.
Rozdiel medzi upraveným rozpočtom a
skutočnosťou vo výške 2 565 eur pozostáva z už spomínaného zníženia
normatívu o 6911 eur, následného zvýšenia o 15 300 eur a o 900 eur,
z viazania rozpočtovaných prostriedkov z rozpočtu mesta z dôvodu
deficitu výnosu dane z príjmov FO vo výške 2440 eur, nedočerpaných
prostriedkov 3558 eur z Krajského školského úradu, ktoré boli použité
v 1. štvrťroku 2011, nedočerpaných prostriedkov 888,-- eur určených na
projektovú dokumentáciu na teplovod (schválené 3506 použité 2618 eur),
nedočerpaných prostriedkov z rozpočtu mesta 72 eur vrátených na účet
mesta, 21 eur – stav na výdavkovom účte k 31.12.2010, 61 eur prečerpaných
navyše z mylných platieb účet 379, 6 eur navyše prijaté prostriedky za
vzdelávacie poukazy oproti rozpočtu.
V rámci zariadenia boli schválené koncom roka
2010 2 rozpočtové opatrenia, a to:
1)Povolené prekročenie rozpočtu č.1/2010
z 22.12.2010 vo výške 1808,- € z dôvodu plnenia poistnej udalosti
Komunálnou poisťovňou – povodeň v skladoch v školskej jedálni,
finančné prostriedky boli použité na
potrebnú opravu skladov v školskej jedálni.
2) Rozpočtový presun č. 1/2010 - realizované
potrebné presuny v rámci
miezd a odvodov.
ŠSZČ z dôvodu úspory finančných prostriedkov na mzdách vo výške 182 €, na
odvodoch
618 €, na transferoch 49 € sme finančné prostriedky
presunuli do ŠJ na potrebné mzdy 62 €, na odvody 326 €, z dôvodu prijatia
novej pracovníčky od 1.11.2010. V ŠKD boli prostriedky na mzdy navýšené o
613 €, odvody znížené o 152 € (pri 2 pracovníčkach presun z 8 PT do 9PT .
Bežné výdavky – presuny podľa potreby na zakúpenie lavíc a stolček, prevedenie
potrebných elektroinštalačných prác ako je výmena svietidiel v triedach a
učebniach za nové.
Mzdy (610), odvody(620) :
Mzdy boli vyplatené na základe zaradenia
zamestnancov do platových tried a stupňov podľa Zákona č.553/2003 Z.z. a od 01. 11. 2009 podľa zákona 317/2009 pre 38
pedagogických za- mestnancov a 13 nepedagogických zamestnancov.
Vyplatené boli osobné príplatky,
príplatky za riadenie, odmeny za plnenie úloh, príplatky
za prácu nadčas, za prácu v sobotu a v nedeľu, za triednictvo, príplatok
uvádzajúceho pedagóga. Priemerný plat v nasledovných štvrťrokoch podľa
štatistického výkazu Škol (MŠ SR) 1-04- štvrťročný výkaz o práci
v školstve.
Priemerný plat
|
|
Eviden.počet ZC k posl. dňu Štvrťroka |
Priemerný plat celkom |
Z toho nepedag. |
|
I.Q-ZŠ ŠJ ŠKD ŠSZČ |
40 6 4 1 |
644,20 415,80 509,70 572,30 |
397,90 415,80 |
|
II.Q-ZŠ ŠJ ŠKD ŠSZČ |
40 6 4 1 |
649,60 374,50 476,20 708,70 |
385,40 374,50 |
|
III.Q-ZŠ ŠJ ŠKD ŠSZČ |
40 6 4 1 |
628,80 420,4 587,20 358,30 |
376,80 420,4 |
|
IV.Q-ZŠ ŠJ ŠKD ŠSZČ |
39 7 4 1 |
801,20 509,90 770,60 484 |
446 509,90 |
Transfer na odvody 620 bol použitý na odvod preddavkov do zdravotných
poisťovní, poistného do sociálnej poisťovne a príspevok
zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové poistenie. Príspevok na DDP V ŠJ, ŠKD,
ŠSZČ bol od 01. 07. 2010 1,-€/1 zamestnanec/1 mesiac, v ZŠ bol ponechaný
v pôvodnej výške.
Výdavky hradené z rozpočtu: bežné výdavky
630, transfery 640 v eur:
|
|
ZŠ 111 |
ZŠ 41 |
ZŠ 1319
a
72 |
ŠJ 41 |
ŠKD 111 |
ŠKD 41 |
ŠKD 1319 |
ŠSZČ
111 |
ŠSZČ 41 |
ŠSZČ 1319 |
|
Bežné
výdavky 630 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- náhrady
cestovného |
947 |
|
|
13 |
|
25 |
|
|
57 |
|
|
-
elektrická energia |
6061 |
|
|
4349 |
|
1348 |
|
|
474 |
|
|
- plyn |
16560 |
|
1808 |
3539 |
|
2922 |
|
|
1529 |
|
|
-vodné
- stočné |
4962 |
|
|
2343 |
|
1176 |
|
|
511 |
|
|
- poštovné |
268 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- telefónne poplatky |
559 |
|
|
163 |
|
|
|
|
|
|
|
- nábytok |
2275 |
|
|
1581 |
2374 |
4131 |
938 |
2130 |
589 |
|
|
- výpočtová technika |
1469 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- prev.str., zariadenia |
1343 |
|
|
601 |
|
254 |
|
138 |
|
|
|
- všeobecný materiál |
5899 |
|
|
3901 |
|
1660 |
|
16 |
290 |
|
|
- knihy, časopisy, noviny |
2496 |
|
524 |
107 |
|
58 |
|
136 |
323 |
|
|
- ochranné pomôcky |
130 |
|
|
110 |
|
|
|
|
|
|
|
- softvér |
291 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- palivo |
116 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- licencie |
569 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- údržba výp.techniky |
832 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- rut. a štand. údržba prístr. |
17577 |
|
|
430 |
|
|
|
|
1379 |
|
|
- rut. a štand. údržba budovy |
17593 |
34756 |
|
5995 |
|
|
|
|
|
|
|
- údržba softvéru |
|
|
|
39 |
|
|
|
|
|
|
|
- nájomné |
462 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- školenia, semináre |
483 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- všeobecné služby |
10480 |
|
|
1049 |
|
|
|
|
|
|
|
- zdravotná
služba |
|
|
|
25 |
|
|
|
|
|
|
|
-
poplatky banke |
1104 |
|
|
128 |
|
72 |
|
|
17 |
|
|
- stravovanie |
7487 |
|
|
1386 |
|
874 |
|
|
173 |
|
|
- poistné budovy |
1043 |
941 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- povinný prídel SF |
3200 |
|
|
303 |
|
266 |
|
|
65 |
|
|
- odmeny DoVP |
1319 |
|
|
|
|
|
|
2760 |
1214 |
698 |
|
- pokuty, penále |
33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- dane |
617 |
|
|
85 |
|
|
|
|
|
|
|
Spolu
výdavky 630 |
106175 |
35697 |
2332 |
26147 |
2374 |
12786 |
938 |
5180 |
6621 |
698 |
|
Transfery
640 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- transfer -odchodné |
4469 |
|
|
706 |
|
|
|
|
|
|
|
- transfer
dopr. žiaka |
731 |
|
129 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- transfer na nem.dávky |
877 |
|
|
107 |
|
91 |
|
|
51 |
|
|
Spolu
výdavky 640 |
6077 |
0 |
129 |
813 |
0 |
91 |
0 |
0 |
51 |
0 |
Základná škola (s kódom 111)
Cestovné- 947 € pracovné cesty ZC podľa
zákona o cestovných náhradách.
Energie
Značná časť finančných prostriedkov bola použitá na energie – elektrina 6
061 €, plyn 16 560 € s kódom 111 a 1 808 € na plyn s kódom 1319
(finančné prostriedky z roku 2009).
Vodné –stočné – 4 962 € poplatky za vodu.
Telefón a poštové služby – 559 € telefón, poštové služby 268 €.
Interiérové vybavenie
(nábytok) – 2275 € - školské lavice a stoličky, vybavenie 2 kancelárií a typ 4 ks stoly, kontajner,
3ks skrinky, 2 ks stropné držiaky.
Výpočtová technika – 1 469 € - počítače 2 ks- zborovňa, ekonóm.
Prístroje a zariadenia
- 1 343 € – digitálna kopírka 500 €, 2 ks záložné zdroje 260 €, rádiomagnetofón
1 ks 200 €, vysávač 1 ks.
Materiál 5899 eur
Údržbársky materiál - 665 €– bežný materiál na údržbu školy,
ktorý sa nakupuje podľa potreby – matky, skrutky, káble, farby, hygienické
potreby... .
Kancelárske
a školské potreby
v hodnote 2 327 € - dvojhárky na písomné práce, tonery do kopírok a
tlačiarni, kancelársky papier, lepidlá, šanony, obálky a pod.
Čistiace prostriedky – 1 012 € - Jar, Savo, Ata prášok, okena,
prach na pranie , podlahový čistič a iné prípravky na čistenie.
Školské tlačivá – 1895 € -
vysvedčenia, katalógové listy, triedne knihy a iné tlačivá.
Knihy,
časopisy, noviny – 2 496 € –
Zvesti, knihy, metodický materiál, publikácie, Finančný spravodajca, CD projekt AJ, zakladacia kniha KAFOMET na SJ,
metodické knihy na NV, knihy do knižnice, ukazovateľ skóre. S kódom 72 dar
–projekt „Sme v škole“.
Pracovný odev – 130 € - ochranné pracovné pomôcky- zástery pre upratovačky.
Software
a licencie – 2911 € –multilicencie pre vyučovací proces .
Palivá – 116 € - benzín + olej do krovinorezu, kosačky.
Rutinná a štandardná
údržba výpočtovej techniky – 832 eur - údržba programov Korwin, Wimpam, ASC
agenda.
Rutinná
a štandardná údržba budovy – 17 593 € -s kódom
111 - výmena základnej dosky signalizačného zariadenia 155 €, výmena radiátorov
v budove ZŠ 4 415 €, výmena rozbitých okien 66 €, výmena priehľadných
skiel za nepriehľadné v dievčenských a chlapčenských WC a v telocvični
- šatne 2295 €, dodávka a montáž žalúzií 6991 €, maliarske práce po rekon-
štrukcii 3671 €.
Rutinná
a štandardná údržba prístrojov – 17577 € – údržba kopírky
60 €, elektroinštalačné práce – výmena svietidiel, oprava elektrických rozvodov
17 475€.
Nájomné – 462 € - nájom rohoží Lindstrom.
Školenia, kurzy – 483 € poplatky za semináre, školenia pedagogických
aj nepedagogických pracovníkov, Všeobecné služby –10 480 € s kódom
111 –
kominárske práce 345 €, revízie a kontrola zariadení 513 € , služby BOZP a PO 474 €, údržbárske práce
bežné 6 120 €.
Poplatky a odvody – 1104 –
bankové poplatky za vedenie účtu, odvod za neplnenie povinného podielu zamestnávania občanov so
zmenenou pracovnou schopnosťou.
Stravovanie –7 487 € – režijné náklady za odobratú
stravu(1 €/1 obed) za zamestnancov + 0,30 € doplatok za obed.
Poistenie – 1043 € - s kódom 111 – poistenie zodpovednosti za škody a majetku.
Povinný prídel SF –3 200 € – povinný prídel do sociálneho
fondu podľa zák. 152/1994 Z. z.
Odmeny na základe
dohôd – 1 319 € odmeny za vykonané práce mimo
pracovného pomeru.
Bežné výdavky – z mestských prostriedkov
a vlastných príjmov 35 697 € (s
kódom 41):
941 € - poistenie budov,
34
756 € - výmena radiátorov 27 814 €, oprava
poškodených parkiet v telocvični 400 €, rekonštrukcia kúpeľne a WC
v školskom byte 2903 €, zhotovenie
projektovej dokumentácie na teplovod 2618 €, oprava podláh v sklade
potravín - chodba položenie dlažby 490 €, maliarske práce po rekonštrukcii 469
€ a i.
Nevyčerpané prostriedky z KŠÚ
z roku 2009 (kód 1319) –
z ponechaných finančných prostriedkov
z rozpočtu za rok 2009 presunutých
na rok 2010 - 1808 € bol uhradený plyn a 129 € dopravné pre žiakov.
Bežné výdavky (kód 41)
: 23 603 €
Cestovné – 13 € pracovné cesty zamestnancov
podľa zákona o cestovných náhradách.
Energie - 4 349
€ – za elektrickú energiu a za plyn 3 539 €.
Vodné-stočné –2 343 € za vodné a stočné.
Telefón - 163 € –
telefónne poplatky.
Nábytok – 1581 € - stoličky do školskej jedálne -8 ks 170 €, zariadenie kancelárie
vedúcej ŠJ – 65 € , regále do kuchyne , jednodielny a dvojdielny nerezový drez 1346
€.
Prístroje
a zariadenia – 601 € - dodávka
a montáž stoličky plynovej
Všeobecný materiál - 3901 € - kuchynský riad –naberačky, kastról
s pokrievkou, odkvapkávač, príbor kompletný aj malé lyžičky, taniere
plytké, hlboké, sitá na vyberanie z kotla a iné, údržbársky materiál,
čistiace a hygienické potreby, kancelárske potreby (toner, kancelársky
papier), zakúpený nový kontajner na odpad.
Knihy, časopisy, noviny - 107 € - predplatné časopisu pre vedúcu ŠJ.
Ochranné pomôcky - 110 € -
plášte, zástery, nohavice, obuv.
Softvér a licencie – 39 € - licencia k programu pre ŠJ.
Údržba prístrojov a zar. – 430 € - oprava elektroinštalácie
k umývačke riadu, oprava kabínky výťahu po povodni (výťah bol zaliaty
vodou).
Údržba budov –5995 € - oprava skladov
potravín po povodni 3690 €, dodávka
a montáž dverí – uzavretie schodiska 1350 €, okenné sieťky na okná
v kuchyni 88 €, 866 € nové dvere do
skladov potravín - pôvodné zničené vodou.
Všeobecné služby - 1049 €
revízie a kontroly zariadení, deratizačné práce, vypracovanie dokumentácie
HACCP, čistenie lapača tukov... .
Poplatky a odvody -128 € poplatky
za bankové služby.
Stravovanie - 1 386 € – režijné náklady ŠJ 1 €/odobratý
obed.
Povinný prídel SF - 303 € –
povinný prídel SF podľa zákona NR SR č. 152/1994 Z. z.
Dane - 85 € -miestny poplatok za
komunálny odpad.
Školský klub detí
(ŠKD)
Bežné výdavky ( kód 41) :12 786 €
Cestovné – 25 € pracovné cesty ZC
podľa zákona o cestovných.
Energie -1348 € –
spotrebovaná elektrická energia a plyn 2 922 €.
Vodné-stočné - 1176 € – za spotrebovanú vodu.
Interiérové vybavenie – 4131 € vybavenie IV. oddelenia ŠKD nábytkom,
lavice a stoličky
2 579 €.
Prev. stroj. a zar. –254 €
- zabezpečenie prevádzky vrátnika.
Všeobecný materiál – 1660 € - materiál na činnosť ŠKD, DVD.
Knihy, časopisy, noviny
- 58 €.
Všeobecné služby – 198 € - derat.
a dez. práce.
Poplatky, odvody – 72 € -
Stravovanie - 874 € – režijné náklady ŠJ (1 €/obed) za zamestnancov
ŠKD.
Povinný prídel SF - 266 € –
povinný prídel SF podľa zákona NR SR č. 152/1994 Z. z.
Nenormatívne
prostriedky (111 za vzdelávacie poukazy ) – 2 374 € nábytok - lavice
a stoličky.
Nevyčerpané prostriedky v ŠKD z roku 2009
(kód 1319) – 938 € - nábytok - lavice
a stoličky.
Školské stredisko
záujmovej činnosti (ŠSZČ)
Bežné výdavky ( kód 41): 6
621 €.
Náhrady cestovného – 57 € -cestovné zamestnancom podľa zákona
o cestovných náhradách.
Energie - 474 € - elektrická energia, plyn 1 529 €.
Vodné – stočné – 511 € za
vodné, stočné.
Interiérové vybavenie – 589 €
lavice a stoličky.
Všeobecný materiál – 290 € - kancelársky materiál, papier zošity pre
krúžkovú činnosť.
Učebné pomôcky – 323 € zakúpené: ukazovateľ skóre,
dresy, hokejky.
Údržba prev. strojov –
1379 €
elektroinštalačné práce – výmena svietidiel.
Poplatky, odvody–17 € -
Stravovanie – 173 € –
réžijné náklady ŠJ (1 €/odobratý
obed) za zamestnanca.
Povinný prídel SF – 65 € – povinný prídel SF podľa zákona NR SR
č.152/94 Z.z.
Dohody - 1214 € odmeny zamestnancom mimopracovného pomeru za krúžkovú činnosť.
Nevyčerpané prostriedky v ŠSZČ z roku
2009 (kód 1319) – 698 €: uvedené
finančné prostriedky boli použité na odmeny pre zamestnancov na dohody o pracovnej činnosti – krúžková
činnosť.
Transfery (640)
Finančné prostriedky boli
použité na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, odchodné, dopravné
pre žiakov:
-
ZŠ náhrada
príjmu 877 €
(111)
-
odchodné 4 469 € (111)
- náhradu na dopravu žiaka 731 €
(111)
- náhrada na dopravu žiaka 129 €
(1319)
- ŠJ odchodné 706 €
(41)
- ŠJ náhrada príjmu 107
€ (41)
-
ŠKD náhrada príjmu 91 €
(41)
-
ŠSZČ náhrada príjmu 51 €
(41)
––––------------------------------------------------------------------
Spolu čerpané 7 161 €
Kapitálový rozpočet - školská jedáleň
Čerpanie kapitálového
rozpočtu – Školská jedáleň ZŠ:
1) plynová panva 4924 eur (v pôvodnom rozpočte 4980
eur),
2) umývačka riadu s príslušenstvom 18 500
eur (uvedené prostriedky boli pridelené ZŠ 8. rozpočtovým opatrením na MsZ
dňa 26. 11. 2010),
Celkové čerpanie rozpočtu je 23
424 €.
B/ Sociálny fond - Tvorba
a čerpanie v roku 2010
Počiatočný stav k 01. 01. 2010 1 407 €
Tvorba SF v roku 2010 3 846 €
Splátka pôžičky zo SF v roku 2010
120 €
Čerpanie SF v roku 2010 3 790 €
Zostatok k 31. 12. 2010 1 583 €
Čerpanie sociálneho fondu – vyplatené príspevky na stravovanie, jubilejné
odmeny, odmeny pri prvom odchode na starobný dôchodok, narodení dieťaťa,
regeneráciu, pohostenie - slávnostná schôdza pri príležitosti Dňa učiteľov, v závere roka, z
príležitosti „Úcty k starším“.
C/ Bilancia aktív a pasív k 31. 12.
2010
|
Aktíva |
€ |
Pasíva |
€ |
|
Pozemky |
32651 |
Výsledok hospodárenia (rozdiel majetku
a záväzkov) |
-25319 |
|
Budovy a stavby
zost. hodnota |
521322 |
Rezervy na dovolenky |
24783 |
|
Stroje, prístroje
a zariadenie zostatková hodnota |
10829 |
Záväzky voči
zriaďovateľovi zost.hodn.majetku od
zriaďovov. a neminutá dotácia na výd.účte |
605184 |
|
Potraviny |
854 |
Záväzok voči
zriaďovateľovi – zostatok na príjmovom účte |
16 |
|
Obstaranie DHM |
18500 |
Dlhodobé záväzky –
soc.fond |
1583 |
|
Účet cudz.prostr. –
depozit |
54815 |
Záväzky voči
dodávateľom |
1508 |
|
|
|
Iné záväzky |
712 |
|
Účet SF |
1583 |
Záväzky zdrav.a soc.zab. |
19569 |
|
Výdavkový rozpočtový
účet |
22 |
Daňové záväzky |
3698 |
|
Potravinový účet |
4789 |
Záväzky voči
zamestnancom |
30895 |
|
Príjmový rozpočtový
účet |
16 |
Prijaté preddavky
–stravné |
4963 |
|
Náklady budúcich období |
350 |
Výnosy budúcich období |
6007 |
|
Dlhodobý nehm.majetok |
1081 |
|
|
|
Drobný dlhodo.majetok |
26787 |
|
|
|
Spolu : |
673599 |
|
673599 |
AKTÍVA :
-
Pozemky
32 651
€
-
Budovy
, stavby v zostatkovej hodnote 521 322 €
- Stroje,
prístroje a zariadenia v zost. hodnote 10
829 €
-
Dlhodobý HM a NM - rekonštrukcia komplexu 27 868
€
- Obstaranie HM-umývačka riadu do ŠJ
(dodávka v roku 2011) 18 500 €
-
Potraviny na
sklade ŠJ 854
€
-
Účet cudzích
prostriedkov – depozit –
platy zamestnancov školy,
odvody do sociálnej
a zdravotnej poisťovne, daňovému úradu 54 815 €
-
Účet SF
1 583 €
-
Výdavkový rozpočtový účet 22 €
-
Potravinový účet
4 789 €
-
Príjmový rozpočtový účet 16 €
-
Náklady budúcich období 350 €
(telefón, predplatné zákonov, poistné)
PASÍVA :
-
Výsledok
hospodárenia (rozdiel majetku a záväzkov)
- 25 319 €
-
Rezervy – rezervy na nevyčerpané dovolenky 24 783
€
-
Záväzky voči zriaďovateľovi, zost. hodnota majetku
od zriaďovateľa
a neminutá dotácia na výd. účte 605 184
€
-
Záväzok voči zriaďovateľovi- zostatok na príjm. účte 16
€
-
Dlhodobé záväzky – sociálny fond 1 583 €
-
Záväzky voči
dodávateľom 1 508
€
z toho ŠJ neuhradené
faktúry za potraviny 680 €,
ZŠ neuhradené faktúry 828 € vodné
, stočné, plyn
-
Iné záväzky
(379)
712
€
v tom sporenie zamestnancov 50 €, DDP
zamestnanci 405 €, odborové príspevky 56 €, pôžičky 144 € mylná platba –
príjmy 24 € a výdavky 33 €.
-
Záväzky
k inštitúciam sociálneho a zabezpečenia 13
584 €
-
Záväzky
k inštitúciam zdravotného zabezpečenia
5 642
€
-
Záväzky
k inštitúciam DDP 343
€
-
Záväzky voči
daňovému úradu 3 698
€
-
Iné záväzky
platy v hotovosti a na osobné účty 30 895
€
- Prijaté preddavky ŠJ za
stravné
4 963
€
- Výnosy budúcich období (majetok
ŠR + cudzí) 6 007 €
D/ Náklady a výnosy v roku 2010
|
Náklady v € |
Účet |
Hlavné hospodárenie |
Vedľajšie hospodárenie |
Spolu |
|
Spotreba materiálu |
501 |
69713 |
57397 |
127110 |
|
Plyn, elektrika, vodné |
502 |
41893 |
|
41893 |
|
Opravy a udržiavanie |
511 |
155 |
|
155 |
|
Cestovné |
512 |
1042 |
|
1042 |
|
Služby – revízie,
poštovné, odvoz PDO, stočné |
518 |
61755 |
|
61755 |
|
Mzdy, dohody |
521 |
374762 |
|
374762 |
|
Odvody SP, ZP |
524 |
128984 |
|
128984 |
|
DDP zamestnávateľ |
525 |
4421 |
|
4421 |
|
Stravné zamestnanci |
527 |
20039 |
|
20039 |
|
Odvod – neplnenie pov. podielu
zamestnávateľa občanov so zmen. prac. schopnosťou |
538 |
849 |
|
849 |
|
Pokuty a penále |
545 |
33 |
|
33 |
|
Ostatné náklady na
prev. činnosť |
548 |
1775 |
|
1775 |
|
Odpisy |
551 |
51061 |
|
51061 |
|
Rezervy na dovolenky |
553 |
24783 |
|
24783 |
|
Poplatky za vedenie
účtu |
568 |
2477 |
|
2477 |
|
Náklady z odvodu
príjmov |
588 |
20575 |
|
20575 |
|
Náklady spolu |
|
804317 |
57397 |
861714 |
|
Výnosy v € |
Účet |
Hlavné hospodárenie |
Vedľajšie hospodárenie |
Spolu |
|
Tržby – zinkasované
príjmy |
602 |
19947 |
57397 |
77344 |
|
Ostatné výnosy
z prev. činnosti |
648 |
569 |
|
569 |
|
Rozpustenie rezervy na
dovolenky rok 2009 |
653 |
27576 |
|
27576 |
|
Úroky |
662 |
60 |
|
60 |
|
Výnosy z bežných
transferov z rozpočtu obce |
691 |
163210 |
|
163210 |
|
Výnosy z bežných
transferov zo ŠR |
693 |
545015 |
|
545015 |
|
Výnosy
z kapitálových transferov |
692,694,698 |
51059 |
|
51059 |
|
Výnosy spolu |
807436 |
57397 |
864833 |
|
|
Výsledok
hospodárenia +3119 |
|
|
||
Základná škola Jána Zemana
zabezpečuje v hlavnom hospodárení
výchovno-vzdelávaciu činnosť žiakov
vo veku 6. – 15. rokov na úseku
základného školstva. Súčasťou hlavného hospodárenia sú aj školské zariadenia ŠKD, ŠSZČ, ŠJ. Počet žiakov ZŠ
k 15. 09. 2010 bol 425 , ŠKD 122 , ŠSZČ 252, stravníkov v ŠJ 402 (1. stupeň 199,
2. stupeň 143, dospelí 60).
Výnosy hlavného
hospodárenia – okrem výnosov vo výške predpísaných príjmov za školné a nájomné sú vo výnosoch
organizácie zahrnuté aj výnosy z transferov od zriaďovateľa za čerpanú
dotáciu v priebehu roka, výnosy z kapitálových transferov vo výške odpisov počas roka
a výnosy vo výške rozpustenej rezervy za rok 2009 a výnosy
z bežných transferov od iných subjektov mimo VS – dar od nadácie „ Sme v
škole“ - 524 €.
Vedľajšie hospodárenie
(školské stravovanie) - Stravovanie
žiakov školy je zabezpečené
prostredníctvom školskej jedálne, ktorá je súčasťou školy. Celkové náklady na stravovanie (mimo prevádzkových nákladov –
uvedené je súčasťou hlavného hospodárenia)
57397 €, v takej istej výške boli aj výnosy z tejto činnosti.
Hospodárenie ŠJ sa realizuje prostredníctvom
potravinového účtu, ktorý sa
sleduje oddelene od ostatného hospodárenia
ZŠ. Stav na potravinovom účte k 31. 12. 2010 je 4 789 €. Z uvedených prostriedkov bol následne
zabezpečovaný nákup a úhrada potravín v januári 2011.
Škola má stanovené tieto ciele:
1. Cieľ: Zvyšovať pohybovú aktivitu žiakov, ich telesnú zdatnosť, podporovať rozvoj talentov v oblasti ľahkej atletiky a kolektívnych hier, pestovať morálno-vôľové vlastnosti žiakov.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. Svedčia o tom hlavne výsledky našich žiakov na športových súťažiach v rámci okresu, regiónu, kraja. (viď podrobne rozpracovaný bod 1i - prehľad výsledkov súťaží a olympiád). V ŠkVP je v 5. ročníku dotovaná hodina TSV.
2. Cieľ: Zvyšovať počítačovú gramotnosť žiakov školy využívaním programov projektu Infovek. Postupne zavádzať informačno-komunikačné technológie do jednotlivých vyučovacích predmetov.
Plnenie cieľa:
Škola má vybudované dve učebne výpočtovej techniky.( Jednu z projektu školy). Samotná počítačová gramotnosť žiakov sa zvyšuje na hodinách TEH v 8. 9. roč. V 1., 2.av 3. ročníku sa vyučuje informatická výchova , 5. , 6. a 7. ročníku Informatika - dotované hodiny v ŠkVP. Škola v plnej miere využíva edukačné programy projektu Infovek, ktoré navštevujú všetci žiaci od 1. po 9. ročník. S edukačným programom pracujú žiaci hlavne na hodinách matematiky, chémie, vlastivedy, prírodovedy, slovenského jazyka a pod.
3. Cieľ: Zvyšovať úroveň komunikačných a konverzačných schopností žiakov v cudzích jazykoch.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. V 4., 8. a 9. ročníku má škola zriadené triedy s vyučovaním cudzích jazykov, k rozvoju komunikačných a konverzačných schopností žiakov prispieva aj práca krúžkov. Triedy sa pri vyučovaní cudzích jazykov delia na skupiny, čo umožňuje kvalitnejší individuálny prístup k žiakom. O kvalitnom plnení tohoto cieľa svedčí umiestnenie našich žiakov na súťažiach a olympiádach cudzích jazykov (viď bod 1i). Od 6. ročníka sa žiaci vyučujú dva jazyky. V ŠkVP sú dotované hodiny CUJ.
4. Cieľ: Zvyšovať odbornú úroveň pedagogických a výchovných zamestnancov.
Plnenie cieľa:
Vedenie školy v plnej miere podporuje ďalšie vzdelávanie pedagogických a výchovných zamestnancov, umožňuje im v plnej miere využívať možnosti ďalšieho štúdia v metodických centrách, vysokých školách ako aj v ďalších vzdelávacích organizáciách. Tento cieľ sa plní priebežne podľa záujmu pedagogických a výchovných zamestnancov zvlášť na každý školský rok (viď bod 1h).
5. Cieľ: Realizovať rôzne formy voľnočasových aktivít zameraných na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov v ŠSZČ a v ŠKD.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne. Ponúka sa žiakom bohatý výber krúžkov na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov. O plnení tohoto cieľa svedčí i fakt, že z 445 žiakov školy 272 žiakov odovzdalo vzdelávací poukaz škole, ŠKD, ŠSZČ. Krúžky navštevovalo celkom 421žiakov (niektorí žiaci navštevovali viac krúžkov).
6. Cieľ: Zefektívniť proces učenia sa uplatňovaním projektového prístupu na vyučovaní.
Plnenie cieľa:
Projektové vyučovanie je formou, pri ktorej sa žiak sám aktívne a efektívne učí. Takto získané vedomosti sú podľa posledných výskumov dlhodobé a najtrvácnejšie. Škola začala s postupným zavádzaním projektového prístupu vo vyučovaní v minulých školských rokoch, rozvinula ho v tomto školskom roku a plánuje i v budúcich školských rokoch ďalšie uplatňovanie tejto formy vyučovania vo viacerých vyučovacích predmetoch. Tento cieľ sa plní priebežne.
|
Silné stránky: ü 100 % odbornosť vo vyučovaní cudzích jazykov ü vyučovanie dvoch cudzích jazykov ü úspešnosť v predmetových súťažiach a olympiádach ü reprezentácia žiakov na verejnosti ü poskytovanie pedagogickej praxe študentom ü spolupráca s inými inštitúciami ü kvalifikovanosť pedagogického zboru ü široká ponuka mimoškolských aktivít ü kvalitné stravovanie ü individuálne začlenenie žiakov ü vzdelávanie pedagogických zamestnancov |
Slabé stránky : · zapájanie sa do olympiád v prírodopise · nízka odbornosť vo vyučovaní predmetu občianska výchova · zapájanie sa do projektov · vydávanie školského časopisu · nedostatočná príprava žiakov na vyučovanie |
|
Príležitosti:
|
Riziká : · nedostatočné ohodnotenie práce pedagogických zamestnancov · nedostatok finančných prostriedkov na realizáciu zamerania školy |
Návrh opatrení:
1. Zlepšiť prácu v metodických orgánoch školy .
2. Zapájať sa do tvorby projektov a získavať finančné
prostriedky pre školu.
3. Používať vo vyučovacom procese moderné formy a
metódy, Využívať všetky dostupné edukačné programy.
4. Vzdelávať sa v oblasti IKT a cudzojazyčnej
gramotnosti.
5. Vnášať do vyučovacieho procesu prvky sebahodnotenia
a sebakontroly žiakov.
Psychohygienické podmienky výchovno-vzdelávacieho procesu v škole sú dobré. Už pri samotnej tvorbe rozvrhu hodín (ktorý sa vytvára pomocou PC) sa kladie dôraz, aby:
- vyučovanie bolo súvislé a bez voľných hodín;
- predmety s časovou dotáciou 2 hodiny do týždňa neboli zaradené obdeň alebo v pondelok a piatok;
- predmety ako SJ, M sa nevyučovali 6. vyučovaciu hodinu;
- vyučovanie končilo max. 6. vyučovacou hodinou - popoludní už pracovali len krúžky;
- výchovné predmety boli v týždni rovnomerne rozdelené, v jednom dni max. 2 hodiny aj to nie za sebou.
Vyučovanie začína o 7.40 hod, a končí o 13.05 hod., za každou vyučovacou hodinou je prestávka 10 minút, po 2. vyučovacej hodine je veľká prestávka v trvaní 15 minút, čo dáva žiakom priestor na relaxáciu, pobyt vonku na čerstvom vzduchu, dodržiavanie pitného režimu a pod. V II. polroku sa upravill začiatok vyučovania na 7.35 hod., prestávka po 5. vyučovacej hodine sa skrátila na 5 minút a koniec vyučovania sa posunul na 12.55 hod. z dôvodu , aby sa žiaci po 6. vyučovacej hodine stihli naobedovať a stihli autobusové spojenia domov, žiaci I. a II. stupňa mohli začať skôr vyučovanie ZUŠ požiadavka so strany zákonných zástupcov.
Domáce úlohy sa zadávajú žiakom až po úplnom precvičení, utvrdení učiva a po ich dostatočnom rozbore v škole a sú rovnomerne rozložené na jednotlivé dni v týždni. Domáce úlohy sa nezadávajú žiakom v stredu.
Písomné práce žiakov, ktoré trvajú dlhšie ako 20 minút, píšu žiaci v jeden deň len raz.
Dbá sa na primerané zaťaženie žiakov učením.
Sleduje a dbá sa na:
- správne a dostatočné osvetlenie,
- teplotu vzduchu,
- hluk okolia,
- striedanie rôznych druhov činností v učení sa žiakov.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Aerobic | 10 | Lucia Tapferová | |
| Astronomický krúžok | 14 | Mgr. Jozef Zima | |
| Budem vedieť slovenčinu I. | 17 | Mgr. Katarína Kuťková | |
| Budem vedieť slovenčinu II | 25 | Mgr. Katarína Kuťková | |
| Ekologický krúžok | 6 | Blažena Miháliková | |
| Floorball I | 22 | Lucia Tapferová | |
| Floorball II | 8 | Lucia Tapferová | |
| Internetový krúžok | 11 | Lucia Tapferová | |
| Matematický krúžok | 10 | Mgr. Mária Suchá | |
| Mladý fotograf | 10 | Mgr. Jozef Považan | |
| Očami novinára - Internetový časopis | 8 | Mgr. Ivana Závalcová | |
| Pečieme s pôžitkom | 9 | Mgr. Alla Banacká | |
| Počítače pre deti a rodičov | 16 | Mgr. Marta Pirháčová | |
| Potulky prírodou | 20 | Mgr. Marta Pirháčová | |
| Ruský jazyk | 7 | Mgr. Vilma Kráľová | |
| Šikulka | 7 | Mgr. Jaroslava Holá | |
| ŠKD I | 24 | Oľga Drapáková | |
| ŠKD II | 28 | Blažena Miháliková | |
| ŠKD III | 25 | Zora Pittnerová | |
| ŠKD IV. | 23 | Eva Budinská | |
| ŠKD V | 22 | Lucia Tapferová | |
| Tiffany | 55 | Ing. Peter Pšenák | |
| Turistický krúžok | 26 | Mgr. Viera Kopernická | |
| Včelársky krúžok | 12 | Mgr. Ján Píš | |
| Volejbal | 15 | Mgr. Dalibor Krúpa | |
| Výtvarníček | 15 | Lucia Tapferová |
Rade školy sa pravidelne predkladali informácie o:
- výchovno - vzdelávacom procese,
- plánoch práce,
- chode školy,
- vízii školy a pod.
V spolupráci s Radou školy sa konali akcie:
- MDD,
- Deň matiek.
V spolupráci s rodičovskou radou sa konali:
- Európsky deň rodičov a školy,
- VI. Ples rodičov,
- Mikuláš,
- Deň matiek, otcov
- MDD.
Vypracoval: Mgr. Mária Považanová
V Novej Bani, 6. októbra 2011
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Rada školy pri Základnej škole Jána Zemana v Novej Bani sa na svojom zasadnutí dňa 14.10.2011 oboznámila so správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2010/2011. Rada školy konštatuje, že správa je podrobná a odzrkadľuje stav, aký bol v škole v školskom roku 2010/2011. S predloženou správou súhlasí.
Powered by aSc EduPage