| Názov školy | Základná škola Jána Zemana Nová Baňa |
| Adresa školy | Školská 6, 968 01 Nová Baňa |
| Telefón | 045 6856017 |
| zsjzemana@gmail.com | |
| WWW stránka | zsjzemananb.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Nová Baňa |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Považanová,Mária | 0456856017 | zsjzemana@gmail.com | |
| ZRŠ | Mgr. Budinská,Mária | 0456857317 | zsjzemana@gmail.com | |
| ZRŠ | Mgr.Capalaiová,Mariana | 0456857317 | zsjzemana@gmail.com | |
| vedúca ZŠS | Božena Vančová | 0456856895 | sjzsjzemana@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Natália Pinková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr.Zuzana Floreková | |
| PaedDr.Slavomíra Dojčanová | ||
| ostatní zamestnanci | Katarína Mičová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Bohuslav Červenka | |
| Ing.Ľubomír Barbora | ||
| Mgr.Tatiana Polcová | ||
| Mária Adamcová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing.Jozef Koperdák | |
| PaedDr. Alojzia Štefková | ||
| Viera Hudecová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ ŠKD | Oľga Drapáková | ŠKD | |
| PK | Mgr. Lenka Moravčíková | S- HV | |
| MZ | Mgr.Helena Orgonášová | 1.stupeň ZŠ | |
| PK spoloč. a vých. predmetov | PhDr. Anton Šmondrk | D-Z-TV-NV-EV-OV | |
| PK cudzích jazykov | Mgr.Zuzana Floreková | AJ-NJ-RJ | |
| PK | Mgr. Mária Suchá | M-F-CH | |
| PK | PaedDr. Slavomíra Dojčanová | Pr -VV-TchV | |
| Pedagogická rada | všetci pedagogickí zamestnanci | ||
| Rada školy | Natália Pinková | ||
| Rodičovská rada | Ing. Bohumil Červenka | volení zastupcovia rodičov |
Počet žiakov školy: 458
Počet tried: 22
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 22 |
| počet žiakov | 45 | 62 | 47 | 59 | 39 | 49 | 44 | 51 | 62 | 458 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 6 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 | 4 | |
| z toho v ŠKD | 36 | 47 | 20 | 12 | 115 |
Počet zapísaných prvákov k 30. 06. 2008: súčet / počet dievčat 58/31
Skutočný počet žiakov 1. ročníka k 15. 09. 2008: súčet / počet dievčat 46/25
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat 10/6
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2008
ZŠ ukončilo 64 žiakov.
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 1 | 62 | 64 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 10 | 42 | 10 | 62 | ||||
| prijatí | 10 | 42 | 10 | 62 | ||||
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Trieda | Aj | Bi | D | F | G | Hv | Ch | IFV | Inf | M | Nj | Ov | POP | Prc | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,38 | 1,2 | |||||||||
| I.B | 1,18 | 1 | 1 | 1,24 | 1 | 1 | |||||||||
| I.C | 1 | 1 | 1 | 1,08 | 1,33 | 1 | 1 | ||||||||
| II.A | 1,11 | 1 | 1,09 | 1 | 1 | ||||||||||
| II.B | 1,09 | 1 | 1,47 | 1,5 | |||||||||||
| II.C | 1,05 | 1 | 1,21 | ||||||||||||
| III.A | 1,68 | 1,04 | 1,52 | 1,75 | 1,04 | ||||||||||
| III.B | 1,25 | 1 | 1,33 | 1,25 | 1 | ||||||||||
| IV.A | 1,5 | 1 | 1,48 | 1,2 | 1 | ||||||||||
| IV.B | 1,25 | 1 | 1,44 | 1,5 | 1 | ||||||||||
| IV.C | 1,74 | 1,05 | 1,63 | 1 | |||||||||||
| V.A | 1,93 | 1,3 | 1,35 | 1,2 | 1,05 | 1 | 1,95 | 2,2 | 1,15 | ||||||
| V.B | 2,19 | 1,37 | 1,63 | 1,16 | 1,11 | 1 | 1,95 | 3 | 1,16 | ||||||
| VI.A | 1,86 | 1,3 | 1,61 | 1,61 | 1,5 | 1,39 | |||||||||
| VI.B | 2,65 | 1,73 | 2,19 | 2,69 | 1,67 | 1,69 | |||||||||
| VII.A | 1,71 | 1,59 | 1,95 | 2,45 | 2,05 | 1,5 | 1,64 | ||||||||
| VII.B | 2,5 | 1,86 | 2,41 | 2,95 | 2,5 | 2,14 | 2,23 | ||||||||
| VIII.A | 2,4 | 1,68 | 1,96 | 1,48 | 2,16 | 2,48 | 2 | 1,56 | 1,8 | ||||||
| VIII.B | 2,76 | 2,2 | 2,52 | 1,48 | 2,8 | 3,04 | 2,5 | 1,88 | 2,32 | ||||||
| IX.A | 2,46 | 1,48 | 2,24 | 1 | 2,33 | 2,24 | 2,63 | 1,52 | 1,76 | ||||||
| IX.B | 2,83 | 1,73 | 2,5 | 1,35 | 2,69 | 2,62 | 2,5 | 1,92 | 2 | ||||||
| IX.C | 3,44 | 2,53 | 2,87 | 1,8 | 3,47 | 3,47 | 2,67 | 1,67 | 2,87 | ||||||
| Nultá |
| Trieda | Prí | Prv | REV | Sjl | Spr | Tchv | TaŠV | Tv | TVPP | TVP | VUC | Vl | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | |||||||
| I.B | 1 | 1 | 1,24 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||
| I.C | 1 | 1 | 1,15 | 1 | 1 | 1,08 | 1 | |||||||
| II.A | 1 | 1,09 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| II.B | 1 | 1,45 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| II.C | 1,05 | 1,32 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| III.A | 1,3 | 1,39 | 1 | 1,04 | 1,04 | |||||||||
| III.B | 1 | 1,38 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| IV.A | 1,24 | 1,52 | 1 | 1 | 1,43 | 1,1 | ||||||||
| IV.B | 1,32 | 1,47 | 1 | 1 | 1,21 | 1 | ||||||||
| IV.C | 1,11 | 1,58 | 1 | 1 | 1,16 | 1,05 | ||||||||
| V.A | 2,4 | 1 | 1,05 | 1,05 | ||||||||||
| V.B | 2,21 | 1 | 1 | 1,21 | ||||||||||
| VI.A | 1,78 | 1 | 1 | 1 | 1,61 | |||||||||
| VI.B | 2,77 | 1,08 | 1 | 1 | 1,19 | |||||||||
| VII.A | 2,59 | 1 | 1 | 1 | 1,55 | |||||||||
| VII.B | 3,05 | 1,23 | 1,05 | 1,09 | 2,14 | |||||||||
| VIII.A | 2,52 | 1,12 | 1,28 | 1,76 | ||||||||||
| VIII.B | 2,84 | 1,32 | 1,36 | 2,36 | ||||||||||
| IX.A | 2 | 1 | 1,05 | 1,19 | ||||||||||
| IX.B | 2,35 | 1 | 1,38 | 1,5 | ||||||||||
| IX.C | 3 | 1 | 1,2 | 2 | ||||||||||
| Nultá |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 15 | 14 | 1 | 0 |
| I.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| I.C | 13 | 13 | 0 | 0 |
| II.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| II.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| II.C | 19 | 19 | 0 | 0 |
| III.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| III.B | 24 | 24 | 0 | 0 |
| IV.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IV.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| IV.C | 19 | 19 | 0 | 0 |
| V.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| V.B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VI.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VI.B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| VII.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VII.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VIII.A | 26 | 25 | 0 | 1 |
| VIII.B | 25 | 25 | 0 | 0 |
| IX.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| IX.C | 15 | 15 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 15 | 1161 | 77,40 | 1161 | 77,40 | 0 | 0,00 |
| I.B | 17 | 1512 | 88,94 | 1512 | 88,94 | 0 | 0,00 |
| I.C | 13 | 993 | 76,38 | 993 | 76,38 | 0 | 0,00 |
| II.A | 23 | 1220 | 53,04 | 1220 | 53,04 | 0 | 0,00 |
| II.B | 20 | 1507 | 75,35 | 1507 | 75,35 | 0 | 0,00 |
| II.C | 19 | 1232 | 64,84 | 1232 | 64,84 | 0 | 0,00 |
| III.A | 23 | 769 | 33,43 | 769 | 33,43 | 0 | 0,00 |
| III.B | 24 | 1148 | 47,83 | 1148 | 47,83 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 21 | 1155 | 55,00 | 1155 | 55,00 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 19 | 1255 | 66,05 | 1255 | 66,05 | 0 | 0,00 |
| IV.C | 19 | 1250 | 65,79 | 1250 | 65,79 | 0 | 0,00 |
| V.A | 20 | 1237 | 61,85 | 1237 | 61,85 | 0 | 0,00 |
| V.B | 19 | 1218 | 64,11 | 1218 | 64,11 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 23 | 1534 | 66,70 | 1534 | 66,70 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 26 | 2259 | 86,88 | 2259 | 86,88 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 22 | 2088 | 94,91 | 2088 | 94,91 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 22 | 2154 | 97,91 | 2135 | 97,05 | 19 | 0,86 |
| VIII.A | 26 | 1948 | 77,92 | 1948 | 77,92 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 25 | 2572 | 102,88 | 2556 | 102,24 | 16 | 0,64 |
| IX.A | 21 | 2108 | 100,38 | 2108 | 100,38 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 26 | 3574 | 137,46 | 3574 | 137,46 | 0 | 0,00 |
| IX.C | 15 | 1645 | 109,67 | 1645 | 109,67 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 62 | 57,6 % | priemerný počet bodov 11,5 |
| Monitor MAT | 62 | 45,9 % | priemerný počet bodov 9,1 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 22 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | 3 | 3 | ||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | 2 | 3 | 1,5 | 1,5 | 8 | |||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | 1 | 2 | 3 | |||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 0,5 | 0,5 | 1 | 1 | 3 | |||||
| ŠKVP | 3 | 2 | 5 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| učeb. plány 5.-9. roč. VARIANT 3 | 7. A , B | Technická výchova | 1 |
| 8. A , B | Matematika | 1 | |
| 9. C | Prírodopis | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 3 | 46 | 1 |
| Bežných tried | |||
| Špeciálnych tried | 19 | 410 | 1 |
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 22 | 456 | 2 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 35 | 12 | 35,02 | 12 |
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 3 | 1 | 1,25 | 0,5 |
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 1 | 4 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 32 | 33 |
| vychovávateľov | 5 | 5 | |
| asistentov učiteľa | |||
| spolu | 1 | 37 | 38 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 6. A , B , 7. A , B | Občianska výchova | 4 |
| 8. A , B , 9. A , B , C | Občianska výchova | 5 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 1 | |
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | školské kolo | obvodné kolo | okr. kolo | regionálne kolo | kraj. kolo | národ. kolo |
| Rozprávkové vretienko | 9 | 6 | 3 | ||||
| Prednes poézie a prózy | 63 | 44 | 11 | 7 | 1 | ||
| MAKS | 21 | 21 | |||||
| KLOKAN | 146 | 146 | |||||
| MO | 24 | 21 | 3 | ||||
| Pytagoriáda | 78 | 65 | 13 | ||||
| OCJ - nemecký jazyk | 12 | 10 | 2 | ||||
| FO | 12 | 8 | 4 | ||||
| GO | 29 | 25 | 4 | ||||
| CHO | 8 | 4 | 4 | ||||
| Envirootázniky | 3 | 3 | |||||
| OCJ-anglický jazyk | 19 | 15 | 4 | ||||
| Korešpondenčná škola ekológie | 8 | 5 | 3 | ||||
| Veolia – okolo sveta | 34 | 17 | 17 | ||||
| Slávik Slovenska | 16 | 12 | 3 | 1 | |||
| Dolina, dolina | 29 | 23 | 6 | ||||
| Cezpoľný beh | 6 | 6 | |||||
| Basketbal CH | 7 | 7 | |||||
| Basketbal D | 8 | 8 | |||||
| Ľahká atletika CH | 16 | 1 | |||||
| Ľahká atletika D | 2 | 2 | |||||
| Volejbal D | 8 | 8 | |||||
| Stolný tenis Ch | 4 | 4 | |||||
| Stolný tenis D | 6 | 3 | 3 | ||||
| Vybíjaná D | 12 | 12 | |||||
| Malý futbal st. | 10 | 10 | |||||
| Malý futbal ml. | 10 | 10 | |||||
| Malý futbal D | 10 | 10 | |||||
| Futbal Mc Donald najml.Ch. | 10 | 10 | |||||
| Pohľadnica Novej Bane | 22 | 20 | 2 | ||||
| Polícia známa-neznáma | 28 | 26 | 2 | ||||
| Zelený svet | 70 | 35 | 35 | ||||
| Vesmír očami detí | 71 | 61 | 10 | ||||
| Voda pre budúcnosť | 21 | 12 | 9 | ||||
| Deň tanca | 9 | 7 | 2 | ||||
| SPOLU | 841 | 409 | 48 | 151 | 27 | 1 | 190 |
Aktivity a prezentácia na verejnosti
Aktivity poriadané školou:
- MDD,
- plavecký výcvik,
- lyžiarsky výcvik,
- vianočné trhy,
- karneval,
- stretnutie s dôchodcami,
- Deň matiek,
- divadelné predstavenia,
- Floorballová liga,
- ocenenie najlepších žiakov školy a najlepších športovcov školy v prítomnosti REGNO TV,
- zbierka ku Dňu narcisov,
- príprava darčekov pre budúcich prvákov a dôchodcov,
- učiteľský deň,
- výroba pozdravov k Vianociam, Veľkej noci, Dňu matiek,
- príprava programu pre dôchodcov v domove dôchodcov v rámci Mesiaca úcty k starším ,
- tvorivé dielne,
- tanečné vystúpenie pre ÚSS Hrabiny,
- Rodičovský ples - prezentácia tanečných krúžkov.
Žiakom boli poskytnuté služby:
Besedy: O škodlivosti fajčenia, Alkohol a jeho vplyv na ľudský organizmus, AIDS/HIV , Prevencia sexuálne prenosných ochorení, Dospievanie - v spolupráci s Reg.úradom verej. zdravotníctva v Žiari nad Hronom,
- Týrané ženy - spolupráca s CPPPaP,
- Drogy a drogové závislosti , Lieky a ich správne užívanie - PharmDr. Chano,
- Rasizmus a xenofóbia - výchovný koncert,
- prednáška na tému " Zdravý životný štýl",
- Zdravá výživa - ukážka prípravy zdravých jedál.
Besedy v spolupráci s MsP, OPZ:
- Verejný poriadok,
- Dopravná výchova,
- Šikanovanie a diskriminácia,
- Správaj sa normálne,
- Policajt je môj kamarát.
Kurzy v 1. a 5. ročníku zamerané: na dopravnú výchovu , režim dňa , zdravú výživu stomatohygienu,
- exkurzie, výlety,
- relácie v školskom rozhlase,
- služby výchovného poradenstva - každý utorok 2 hodiny.
Využité projekty: - Kým nie je príliš neskoro, Cesta k emocionálnej zrelosti, Škola bez alkohlu, cigariet a iných drog, Nenič svoje múdre telo, Ako poznám sám seba, Svet práce, Čas premien;
- servis stredných škôl - pre žiakov 9. ročníka;
- Deň otvorených dverí v Združenej strednej škole N.Baňa,Gymnázium N.Baňa;
- Tvorivé dielne Gymnázium N.Baňa;
- zabezpečenie členstva v KMČ;
- záujmové krúžky (viď podrobný rozpis v bode2b);
- triedy s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov;
- edukačné programy projektu Infovek;
- učebňa s interaktívnou tabuľou.
Poskytované služby rodičom a žiakom:
- internetová žiacka knižka,
- poradenský deň výchovnej poradkyne,
- osobné stretnutia rodičov s učiteľmi, vedúcou ŠSZ, vychovávateľkami ŠKD.ŠSZČ.
Odborné a významné aktivity zamestnacov školy:
Mgr. Anna Krauseová , PhDr. Anton Šmondrk - výchovní poradcovia,
PaedDr. Mariana Maslenová - koordinátor drogovej prevencie,
Mgr. Jozef Považan - koordinátor ŠkVP, internetová stránka školy,
Katarína Mičová - členka RŠ,
Mgr. Viera Kopernická - predsedníčka ZV OZ, tajomníčka OV OZ PŠaV v Žarnovici, členka ZPOZ pri MsÚ,
PaedDr. Slavomíra Dojčánová - členka RŠ, koordinátor VMaR,
PaedDr. Vincent Debnár - člen výboruTJ Slovan,
Mgr. Helena Orgonášová - kronikárka školy, kronikárka mesta, ZPOZ pri MsÚ,
Oľga Drapáková - členka sekcie ŠKD pri OZ PŠaV Banská Bystrica,
Mgr.Zuzana Floreková - členka RŠ.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika:
A) Dlhodobé
Otvorená škola, ktorý sa realizoval v rámci Národného programu rozvoja športu.
Aby deti nezomierali - projekt pre 1. ročník zameraný na dopravnú výchovu.
SME v škole - žiaci riešili úlohy a robili aktivity k učivu občianskej výchovy v 9. ročníku a k učivu fyziky v 9. ročníku.
Ekologická stopa - overovanie údajov v rámci projektu.
B) Krátkodobé
Policajt môj kamarát - projekt zameraný na dopravnú výchovu v 4. a 7. ročníku.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 05. 11. 2008 - 10. 11. 2008
Predmet inšpekcie: Stav a úroveň vyučovania a učenia sa vo vybratých triedach v základnej škole.
Stav a úroveň vyučovania a učenia sa bol zisťovaný hospitačnou činnosťou, vedomosti žiakov boli overované v 4. a 9. ročníku testami z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry, zostavenými v súlade s požiadavkami príslušných učebných osnov a vzdelávacích štandartov.
Inšpekcia bola vykonaná na: I.stupeni v predmetoch SJL, MAT, TSV;
II.stupeni v predmetoch: SJL, MAT, TSV, PRI, ANJ, VYV.
Veľmi dobrá úroveň:- uplatňovanie všeobecných zásad vyučovania,
- priaznivá atmosféra,
- sprístupňovanie poznatkov,
- spätná väzba,
- práca v skupinách,
- využitie infornačno komunikačných technológií.
Dobrá úroveň: - podnecovanie žiakov k aktívnemu prezentovaniu získaných vedomostí,
- vyjadrovanie svojich názorov a skúseností.
Priemerná úroveň: - posillnenie sebahodnotenia žiakov,
- diferenciávia úloh a činností žiaka,
- samostatnosť pri riešení problémov a vytváraní záverov,
- záujem žiakov o učenie.
Hodnotenie priestorov školy :
Počet kmeňových učební: 22,
Počet odborných učební: 13,
ŠSZČ: 1,
ŠKD: 5,
Počet dielní: 1,
Počet telocviční: 3,
Školský pozemok: 1,
Športový areál školy: ihrisko futbalové - 1, ľahkoatletická dráha,
Školská jedáleň: 1.
Zabezpečenie výučby učebnými pomôckami:
- škola je zabezpečená dobrými, vhodnými, funkčnými pomôckami,
- kabinetné zbierky sa postupne doplňajú novými modernými pomôckami.
Stručnú analýzu súčasného stavu :
Škola zabezpečila:
- vymaľovanie tried;
- vybavenie školskej šatne / skrine, lavičky;
- revízie - kotolňa, hasiace prístroje, telocvičné náradie;
- postupnú výmenu stoličiek;
- postupnú výmenu školských tabúľ;
- nový nábytok do 3. oddelení ŠKD.
Začiatok rekonštrukcie školy
Do ZŠS zakúpené a opravené:
- drobné zariadenie / príbory, taniere, poháre, šľahač/,
- oprava vzduchotechniky.
Potreby a pripravované plány :
- rekonštrukcia sociálnych zariadení,
- výmena podlahovej krytiny,
- vybavenie tried novým nábytokom - zničený.
Zakúpiť do ZŠS:
- konvektomat,
- plynovú panvicu na vysmážanie,
- sadu hrncov,
- umývačku riadu.
|
ID protokolu: ZSWWDLSCAY |
Číslo |
Presun z roku 2007 |
Zdroje |
CELKOVÉ ZDROJE |
MZDY spolu |
Tarifné platy |
Osobné príplatky |
Odmeny |
Ostatné |
POISTNÉ |
|
UKAZOVATEĽ |
A1 |
A2 |
A=A1+A2 |
D= |
E |
F |
G |
H |
I |
|
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 019-025 |
001 |
393 |
16755 |
17148 |
9953 |
6885 |
398 |
759 |
1911 |
3542 |
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 015 |
002 |
393 |
16468 |
16861 |
9953 |
6885 |
398 |
759 |
1911 |
3542 |
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
393 |
16468 |
16861 |
9953 |
6885 |
398 |
759 |
1911 |
3542 |
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
393 |
16132 |
16525 |
9901 |
6885 |
398 |
707 |
1911 |
3524 |
|
mzdy a
poistné |
005 |
0 |
13425 |
13425 |
9901 |
6885 |
398 |
707 |
1911 |
3524 |
|
prevádzka |
006 |
393 |
2707 |
3100 |
|
|
|
|
|
|
|
nenormatívne - súčet r.
008-014 |
007 |
0 |
336 |
336 |
52 |
0 |
0 |
52 |
0 |
18 |
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
0 |
97 |
97 |
|
|
|
|
|
|
|
na
dopravu žiakov (§4a ods. 1 písm. a)zákona*) |
009 |
0 |
3 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
na asistentov
učiteľa (§4a ods. 1 písm. b),§9a písm. a)zákona*) |
010 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4b zákona*) |
011 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
riešenie
havarijných situácií (§4c zákona*) |
012 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4d zákona*) |
013 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 8 zákona*) |
014 |
0 |
236 |
236 |
52 |
0 |
0 |
52 |
0 |
18 |
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 016-018 |
015 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona) |
016 |
|
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4c zákona*) |
017 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4d zákona*) |
018 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od zriaďovateľov cirkevných
a súkromných kôl(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c)
zákona*) |
019 |
0 |
203 |
203 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
020 |
0 |
84 |
84 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Zisk z
podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
021 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
od žiakov, rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť,
na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v školách a
v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
022 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Vo vybraných
školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej osoby, ktorá
má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu nákladov na
výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Iné
zdroje podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f)
zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
ID protokolu: ZSWWDLSCAY |
Číslo |
PREVÁDZKA spolu |
Cestovné náhrady |
Energie, voda a komunikácie |
Materiál |
Dopravné |
Údržba |
Nájomné za prenájom |
Služby |
|
|
UKAZOVATEĽ |
J=K+L+M +N+O+P+Q |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
Q |
||
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 019-025 |
001 |
3122 |
41 |
1170 |
732 |
0 |
388 |
8 |
783 |
|
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 015 |
002 |
2836 |
41 |
1170 |
732 |
0 |
125 |
8 |
760 |
|
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
2836 |
41 |
1170 |
732 |
0 |
125 |
8 |
760 |
|
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
2716 |
41 |
1169 |
674 |
0 |
125 |
8 |
699 |
|
|
mzdy a
poistné |
005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
prevádzka |
006 |
2716 |
41 |
1169 |
674 |
0 |
125 |
8 |
699 |
|
|
nenormatívne - súčet r.
008-014 |
007 |
120 |
0 |
1 |
58 |
0 |
0 |
0 |
61 |
|
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
dopravu žiakov (§4a ods. 1 písm. a)zákona*) |
009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na asistentov
učiteľa (§4a ods. 1 písm. b),§9a písm. a)zákona*) |
010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4b zákona*) |
011 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4c zákona*) |
012 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
rozvojové
projekty (§4d zákona*) |
013 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 8 zákona*) |
014 |
120 |
0 |
1 |
58 |
0 |
0 |
0 |
61 |
|
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 016-018 |
015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona) |
016 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4c zákona*) |
017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4d zákona*) |
018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od zriaďovateľov cirkevných
a súkromných kôl(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c)
zákona*) |
019 |
202 |
0 |
0 |
0 |
0 |
179 |
0 |
23 |
|
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
020 |
84 |
0 |
0 |
0 |
0 |
84 |
0 |
0 |
|
|
Zisk
z podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
021 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Príspevky
od žiakov, rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť,
na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v školách a
v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
022 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Vo vybraných
školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej osoby, ktorá
má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu nákladov na
výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Iné
zdroje podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f)
zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ID protokolu: ZSWWDLSCAY |
Číslo |
BEŽNÉ TRANSFERY jednotlivcom |
BEŽNÉ VÝDAVKY spolu |
KAPITÁLOVÉ VÝDAVKY |
ČERPANIE |
Nevyčerpané finančné prostriedky |
z toho presun do roku 2009 |
Vrátené do štátneho rozpočtu |
|
UKAZOVATEĽ |
R |
C=D+I+J+R |
S |
B=C+S |
V=A-B |
W |
X=V-W |
|
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 019-025 |
001 |
131 |
16748 |
0 |
16748 |
400 |
400 |
0 |
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 015 |
002 |
131 |
16462 |
0 |
16462 |
399 |
399 |
0 |
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
131 |
16462 |
|
16462 |
399 |
399 |
0 |
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
31 |
16172 |
|
16172 |
353 |
353 |
0 |
|
mzdy a
poistné |
005 |
|
13425 |
|
13425 |
0 |
|
0 |
|
prevádzka |
006 |
31 |
2747 |
|
2747 |
353 |
353 |
0 |
|
nenormatívne - súčet r.
008-014 |
007 |
100 |
290 |
|
290 |
46 |
46 |
0 |
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
97 |
97 |
|
97 |
0 |
0 |
0 |
|
na
dopravu žiakov (§4a ods. 1 písm. a)zákona*) |
009 |
3 |
3 |
|
3 |
0 |
0 |
0 |
|
na asistentov
učiteľa (§4a ods. 1 písm. b),§9a písm. a)zákona*) |
010 |
|
0 |
|
0 |
0 |
|
0 |
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4b zákona*) |
011 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
riešenie
havarijných situácií (§4c zákona*) |
012 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rozvojové
projekty (§4d zákona*) |
013 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 8 zákona*) |
014 |
|
190 |
|
190 |
46 |
46 |
0 |
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 016-018 |
015 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona) |
016 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
|
riešenie
havarijných situácií (§4c zákona*) |
017 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rozvojové
projekty (§4d zákona*) |
018 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od zriaďovateľov cirkevných
a súkromných kôl(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c)
zákona*) |
019 |
0 |
202 |
0 |
202 |
1 |
1 |
0 |
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
020 |
0 |
84 |
0 |
84 |
0 |
0 |
0 |
|
Zisk z
podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
021 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
od žiakov, rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť,
na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v školách a
v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
022 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Vo vybraných
školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej osoby, ktorá
má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu nákladov na
výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Iné
zdroje podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f)
zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Plnenie stanoveného cieľa
Škola má stanovené tieto ciele:
1. Cieľ: Zvyšovať pohybovú aktivitu žiakov, ich telesnú zdatnosť, podporovať rozvoj talentov v oblasti ľahkej atletiky a kolektívnych hier, pestovať morálno-vôľové vlastnosti žiakov.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. Svedčia o tom hlavne výsledky našich žiakov na športových súťažiach v rámci okresu, regiónu, kraja. (viď podrobne rozpracovaný bod 1i - prehľad výsledkov súťaží a olympiád)
2. Cieľ: Zvyšovať počítačovú gramotnosť žiakov školy využívaním programov projektu Infovek. Postupne zavádzať informačno-komunikačné technológie do jednotlivých vyučovacích predmetov.
Plnenie cieľa:
Škola má vybudované dve učebne výpočtovej techniky. Samotná počítačová gramotnosť žiakov sa zvyšuje v rámci rozširujúcich hodín predmetu práca s počítačom, na hodinách TCHV 7., 8. a 9. roč. V 1. ročníku sa vyučuje informatická výchova a 5.ročníku Informatika -ŠkVP. Škola v plnej miere využíva edukačné programy projektu Infovek, ktoré navštevujú všetci žiaci od 1. po 9. ročník. S edukačným programom pracujú žiaci hlavne na hodinách matematiky, chémie, vlastivedy, prírodovedy, slovenského jazyka a pod.
3. Cieľ: Zvyšovať úroveň komunikačných a konverzačných schopností žiakov v cudzích jazykoch.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. Vo všetkých ročníkoch má škola zriadené triedy s rozšíreným vyučovaním cudzieho jazyka, k rozvoju komunikačných a konverzačných schopností žiakov prispieva aj práca krúžkov. Triedy sa pri vyučovaní cudzích jazykov delia na skupiny, čo umožňuje kvalitnejší individuálny prístup k žiakom. O kvalitnom plnení tohoto cieľa svedčí umiestnenie našich žiakov na súťažiach a olympiádach cudzích jazykov (viď bod 1i). Od 6. ročníka sa žiaci vyučujú dva jazyky. V ŠkVP sú dotované hodiny CUJ.
4. Cieľ: Zvyšovať odbornú úroveň pedagogických a výchovných zamestnancov.
Plnenie cieľa:
Vedenie školy v plnej miere podporuje ďalšie vzdelávanie pedagogických a výchovných zamestnancov, umožňuje im v plnej miere využívať možnosti ďalšieho štúdia v metodických centrách, vysokých školách ako aj v ďalších vzdelávacích organizáciách. Tento cieľ sa plní priebežne podľa záujmu pedagogických a výchovných zamestnancov zvlášť na každý školský rok (viď bod 1h).
5. Cieľ: Realizovať rôzne formy voľnočasových aktivít zameraných na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov v ŠSZČ a v ŠKD.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne. Ponúka sa žiakom bohatý výber krúžkov na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov. O plnení tohoto cieľa svedčí i fakt, že z 456 žiakov školy 272 žiakov odovzdalo vzdelávací poukaz škole, ŠKD, ŠSZČ. Krúžky navštevovalo celkom 359 žiakov (niektorí žiaci navštevovali viac krúžkov).
6. Cieľ: Zefektívniť proces učenia sa uplatňovaním projektového prístupu na vyučovaní.
Plnenie cieľa:
Projektové vyučovanie je formou, pri ktorej sa žiak sám aktívne a efektívne učí. Takto získané vedomosti sú podľa posledných výskumov dlhodobé a najtrvácnejšie. Škola začala s postupným zavádzaním projektového prístupu vo vyučovaní v minulých školských rokoch, rozvinula ho v tomto školskom roku a plánuje i v budúcich školských rokoch ďalšie uplatňovanie tejto formy vyučovania vo viacerých vyučovacích predmetoch. Tento cieľ sa plní priebežne.
|
Silné stránky: ü 100 % odbornosť vo vyučovaní cudzích jazykov ü vyučovanie dvoch cudzích jazykov ü úspešnosť v predmetových súťažiach a olympiádach ü reprezentácia žiakov na verejnosti ü poskytovanie pedagogickej praxe študentom ü spolupráca s inými inštitúciami ü kvalifikovanosť pedagogického zboru ü široká ponuka mimoškolských aktivít ü kvalitné stravovanie ü individuálne začlenenie žiakov |
Slabé stránky : · zapájanie sa do olympiád v prírodopise · nízka odbornosť vo vyučovaní predmetu občianska výchova · zapájanie sa do projektov · vydávanie školského časopisu · nedostatočná príprava žiakov na vyučovanie |
|
Príležitosti:
|
Riziká : · nedostatočné ohodnotenie práce pedago-gických zamestnancov · nedostatok finančných prostriedkov na realizáciu zamerania školy |
Návrh opatrení:
1. Zlepšiť prácu metodických orgánov v škole.
2. Zapájať sa do tvorby projektov a získavať finančné prostriedky pre
školu.
3. Používať vo vyučovacom procese moderné formy a metódy, IKT , využívať
všetky dostupné edukačné programy.
4. Vzdelávať sa v oblasti práce s IKT a cudzojazyčnej gramotnosti.
5. Viac vnášať do vyučovacieho
procesu prvky sebahodnotenia a sebakontroly žiakov.
Psychohygienické podmienky
Psychohygienické podmienky výchovno-vzdelávacieho procesu v škole sú dobré. Už pri samotnej tvorbe rozvrhu hodín (ktorý sa vytvára pomocou PC) sa kladie dôraz, aby:
- vyučovanie bolo súvislé a bez voľných hodín;
- predmety s časovou dotáciou 2 hodiny do týždňa neboli zaradené obdeň alebo v pondelok a piatok;
- predmety ako SJ, M sa nevyučovali 6. vyučovaciu hodinu;
- vyučovanie končilo max. 6. vyučovacou hodinou - popoludní už pracovali len krúžky;
- výchovné predmety boli v týždni rovnomerne rozdelené, v jednom dni max. 2 hodiny aj to nie za sebou.
Vyučovanie začína o 7.40 hod, a končí o 13.05 hod., za každou vyučovacou hodinou je prestávka 10 minút, po 2. vyučovacej hodine je veľká prestávka v trvaní 15 minút, čo dáva žiakom priestor na relaxáciu, pobyt vonku na čerstvom vzduchu, dodržiavanie pitného režimu a pod.
Domáce úlohy sa zadávajú žiakom až po úplnom precvičení, utvrdení učiva a po ich dostatočnom rozbore v škole a sú rovnomerne rozložené na jednotlivé dni v týždni. Domáce úlohy sa nezadávajú žiakom v stredu.
Písomné práce žiakov, ktoré trvajú dlhšie ako 20 minút, píšu žiaci v jeden deň len raz.
Dbá sa na primerané zaťaženie žiakov učením.
Sleduje a dbá sa na:
- správne a dostatočné osvetlenie,
- teplotu vzduchu,
- hluk okolia,
- striedanie rôznych druhov činností v učení sa žiakov.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Astronomický | 17 | |
| Basketbal | 14 | |
| Cvičenia z matematiky | 26 | |
| Floorball1 | 10 | |
| Floorball2 | 14 | |
| Hip-Hop | 11 | |
| Krúžok mladých priateľov poľovníctva | 11 | |
| Matematický | 16 | |
| Mladý zdravotník | 10 | |
| Moderný tanec | 12 | |
| Potulky prírodou | 22 | |
| Rehabilitačný | 6 | |
| Ruský jazyk | 10 | |
| Slovenský jazyk | 24 | |
| Šikulka | 16 | |
| ŠKD1 | 28 | |
| ŠKD2 | 29 | |
| ŠKD3 | 30 | |
| ŠKD4 | 22 | |
| ŠKD5 | 14 | |
| Športové všeličo | 14 | |
| Tiffany | 12 | |
| Turistický | 23 | |
| Volejbal | 16 |
Spolupráca školy s rodičmi
Rade školy sa pravidelne predkladali informácie o:
- výchovno - vzdelávacom procese,
- plánoch práce,
- chode školy,
- vízii školy a pod.
V spolupráci s Radou školy sa konali akcie:
- MDD,
- Deň matiek.
V spolupráci s rodičovskou radou sa konali:
- Európsky deň rodičov a školy,
- V. Ples rodičov,
- Mikuláš,
- MDD.
V spolupráci so zriadovateľom sa uskutočnili tieto aktivity:
- prijatie najúspešnejších žiakov u primátorky mesta ;
- beh O pohár primátorky mesta;
- návštevy výstav prác regionálnych remeselníkov - vianočné, veľkonočné;
- Týždeň športu.
V spolupráci s ostatnými vzdelávacími organizáciami sa uskutočnili akcie:
- návšteva školy deťmi materských škôl pred zápisom do 1. ročníka základnej školy,
- prizývanie učiteliek I.stupňa na ZRPŠ do MŠ.
V spolupráci s CPPPaP Žarnovica sme pre žiakov zabezpečili:
- IQ test - pre žiaskov 9. ročníka,
- depistáž žiakov s poruchami učenia a správania,
- spoluprácu s pediatričkami pri kompletizácii prihlášok na stredné školy,
- rovesnícky program "Peer aktivisti",
- zápis do 1. ročníka.
Spolupráca s GFŠ Nová Baňa:
- prepožičiavanie telocvične na vyučovanie telesnej výchovy,
- zapožičiavanie telovýchovného areálu.
Spolupráca so ZSŠ v Novej Bani sa uskutočňovala hlavne v:
- zapožičiavaní telovýchovného areálu.
Vypracoval: Mgr. Mária Považanová
V Novej Bani, 20. októbra 2009
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 15. 10. 2009
Rada školy pri Základnej škole Jána Zemana v Novej Bani sa na svojom zasadnutí dňa 15.10.2009 oboznámila so správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2008/2009. Rada školy konštatuje, že správa je podrobná a odzrkadľuje stav, aký bol v škole v školskom roku 2008/2009. S predloženou správou súhlasí.
Powered by aSc EduPage