| Názov školy | Základná škola Jána Zemana Nová Baňa |
| Adresa školy | Školská 6, 968 01 Nová Baňa |
| Telefón | 045 6856017 |
| jpovazan@zoznam.sk | |
| WWW stránka | zsjzemananb.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Nová Baňa |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Považanová,Mária | 0456856017 | ||
| ZRŠ | Mgr. Budinská,Mária | 0456857317 | ||
| ZRŠ | Mgr. Capalaiová,Mariana | 0456857317 | ||
| vedúca ZŠS | Búryová,Mária | 0456856895 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Natália Pinková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr.Zuzana Floreková | |
| PaedDr.Slavomíra Dojčanová | ||
| ostatní zamestnanci | Katarína Mičová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Bohuslav Červenka | |
| Ing.Ľubomír Barbora | ||
| Mgr.Tatiana Polcová | ||
| Mária Adamcová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing.Jozef Koperdák | |
| PaedDr. Alojzia Štefková |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ ŠKD | Oľga Drapáková | ŠKD | |
| PK | Mgr. Lenka Katinová | S- HV | |
| MZ | Mgr.Helena Orgonášová | 1.stupeň ZŠ | |
| PK spoloč. a vých. predmetov | PhDr. Anton Šmondrk | D-Z-TV-NV-EV-OV | |
| PK cudzích jazykov | Mgr.Zuzana Floreková | AJ-NJ-RJ | |
| PK | Mgr. Mária Suchá | M-F-CH | |
| PK | PaedDr. Slavomíra Dojčanová | Pr -VV-TchV | |
| Pedagogická rada | všetci pedagogickí zamestnanci | ||
| Rada školy | Natália Pinková | ||
| Rodičovská rada | Ing. Bohumil Červenka | volení zastupcovia rodičov |
Počet žiakov školy: 513
Počet tried: 23
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 23 |
| počet žiakov | 63 | 48 | 58 | 70 | 50 | 44 | 54 | 65 | 61 | 513 |
| z toho ŠVVP | 1 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 19 | |||
| z toho v ŠKD |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2007: súčet / počet dievčat 66/35
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2007: súčet / počet dievčat 63/32
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat 2/2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2008
ZŠ ukončilo 61 žiakov.
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 60 | 61 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 28 | 22 | 20 | 18 | 1 | 89 | ||
| prijatí | 24 | 13 | 29 | 18 | 1 | 84 | ||
| % úspešnosti | 85,7 | 59% | 100% | 100% |
| Trieda | Aj | D | DSH | Etv | F | Hv | Ch | M | NV | Nj | Ov | Psp | Prc | P | Prí |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| I.B | 1,14 | ||||||||||||||
| I.C | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 1,22 | ||||||||||||||
| II.B | 1,16 | ||||||||||||||
| III.A | 1,79 | 1,47 | 1,4 | 1,21 | |||||||||||
| III.B | 1,59 | 1,6 | 1,67 | 1,1 | |||||||||||
| III.C | 1,53 | 1,68 | 1,11 | ||||||||||||
| IV.A | 1,72 | 2 | 1,67 | 1,58 | |||||||||||
| IV.B | 1,47 | 1,59 | 1,86 | 1,32 | |||||||||||
| IV.C | 1,68 | 1,68 | 2 | 1,09 | |||||||||||
| V.A | 1,9 | 1,26 | 1,61 | 1,5 | 1,52 | ||||||||||
| V.B | 2,7 | 1,22 | 2,44 | 1,71 | 1,7 | ||||||||||
| VI.A | 2 | 1,52 | 1,67 | 2,19 | 2,46 | 1,48 | |||||||||
| VI.B | 2,64 | 1,55 | 1,82 | 2,73 | 2,73 | 1,73 | |||||||||
| VII.A | 2,16 | 1,46 | 2,62 | 2,58 | 2,43 | 2,19 | |||||||||
| VII.B | 2,64 | 2,04 | 2,85 | 2,93 | 2,8 | 2,44 | |||||||||
| VIII.A | 2,29 | 1,23 | 2,23 | 1 | 2,23 | 2,18 | 2,63 | 1,45 | 1,55 | ||||||
| VIII.B | 2,65 | 1,42 | 2,62 | 1,54 | 2,58 | 2,73 | 2,78 | 1,73 | 2,08 | ||||||
| VIII.C | 3 | 2,13 | 2,94 | 1,06 | 3,31 | 3,38 | 3 | 2,88 | 2,75 | ||||||
| IX.A | 1,67 | 1,1 | 1,45 | 1,1 | 1,95 | 1,65 | 2,25 | 1,5 | 1,45 | ||||||
| IX.B | 2,8 | 1,44 | 2,11 | 1,11 | 2,5 | 2,22 | 2,13 | 1,94 | 2,06 | ||||||
| IX.C | 3,15 | 2 | 2,68 | 1,36 | 2,95 | 2,73 | 3,11 | 2,77 | 2,32 |
| Trieda | Prv | Rj | Sjl | Spr | Tchv | Tv | Vl | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||
| I.B | |||||||||
| I.C | |||||||||
| II.A | 1 | 1,26 | 1 | ||||||
| II.B | 1 | 1,12 | 1 | ||||||
| III.A | 1,42 | 1 | 1,26 | ||||||
| III.B | 1,5 | 1 | 1,1 | ||||||
| III.C | 1,47 | 1 | 1 | ||||||
| IV.A | 1,96 | 1 | 1,75 | ||||||
| IV.B | 1,64 | 1 | 1,45 | ||||||
| IV.C | 1,5 | 1 | 1,23 | ||||||
| V.A | 1,7 | 1 | 1 | 1,17 | |||||
| V.B | 2,48 | 1,22 | 1,04 | 1,26 | |||||
| VI.A | 2,67 | 1 | 1 | 1 | 1,38 | ||||
| VI.B | 3,05 | 1,14 | 1,09 | 1,45 | 1,55 | ||||
| VII.A | 2,54 | 1,15 | 1,27 | 2,04 | |||||
| VII.B | 2,81 | 1,33 | 1,22 | 2,07 | |||||
| VIII.A | 2,18 | 1 | 1 | 1,36 | |||||
| VIII.B | 2,65 | 1 | 1 | 1,5 | |||||
| VIII.C | 3,56 | 1,63 | 1 | 1,81 | |||||
| IX.A | 1,7 | 1 | 1 | 1,2 | |||||
| IX.B | 2,22 | 1 | 1,06 | 1,28 | |||||
| IX.C | 3,09 | 1 | 1,09 | 2,45 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| I.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| I.C | 17 | 17 | 0 | 0 |
| II.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| II.B | 25 | 25 | 0 | 0 |
| III.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| III.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| III.C | 19 | 19 | 0 | 0 |
| IV.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| IV.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| IV.C | 22 | 22 | 0 | 0 |
| V.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| V.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| VI.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| VI.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VII.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| VII.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| VIII.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VIII.B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| VIII.C | 16 | 16 | 0 | 0 |
| IX.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| IX.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| IX.C | 22 | 22 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 23 | 1686 | 1686 | 0 | |||
| I.B | 21 | 1708 | 1708 | 0 | |||
| I.C | 17 | 927 | 927 | 0 | |||
| II.A | 23 | 1451 | 63,09 | 1451 | 63,09 | 0 | 0,00 |
| II.B | 25 | 1709 | 68,36 | 1709 | 68,36 | 0 | 0,00 |
| III.A | 19 | 1007 | 53,00 | 1007 | 53,00 | 0 | 0,00 |
| III.B | 20 | 1237 | 61,85 | 1237 | 61,85 | 0 | 0,00 |
| III.C | 19 | 1424 | 74,95 | 1424 | 74,95 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 24 | 1344 | 56,00 | 1344 | 56,00 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 22 | 1213 | 55,14 | 1213 | 55,14 | 0 | 0,00 |
| IV.C | 22 | 1488 | 67,64 | 1488 | 67,64 | 0 | 0,00 |
| V.A | 23 | 1287 | 55,96 | 1287 | 55,96 | 0 | 0,00 |
| V.B | 27 | 2003 | 1984 | 19 | |||
| VI.A | 21 | 1806 | 86,00 | 1806 | 86,00 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 22 | 2306 | 104,82 | 2294 | 104,27 | 12 | 0,55 |
| VII.A | 26 | 2192 | 84,31 | 2189 | 84,19 | 3 | 0,12 |
| VII.B | 27 | 3169 | 117,37 | 3165 | 117,22 | 4 | 0,15 |
| VIII.A | 22 | 1359 | 61,77 | 1359 | 61,77 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 26 | 2343 | 90,12 | 2343 | 90,12 | 0 | 0,00 |
| VIII.C | 16 | 1413 | 88,31 | 1369 | 85,56 | 44 | 2,75 |
| IX.A | 20 | 1844 | 92,20 | 1844 | 92,20 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 18 | 1626 | 90,33 | 1626 | 90,33 | 0 | 0,00 |
| IX.C | 22 | 2841 | 129,14 | 2832 | 128,73 | 9 | 0,41 |
Externé meranie vedomostí žiakov 9. ročníka zo slovenského jazyka a matematiky sa uskutočnilo formou testu ,, Testovanie žiakov 9. ročníka 2008 ". Výsledky merania sú uvedené v tabuľke.
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Priemerná úspešnosť v rámci SR v % | Priemerný počet bodov školy | Priemerný počet bodov v rámci SR |
|---|---|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 60 | 58,8% | 58,1% | 11,77 | 11,62 |
| Monitor MAT | 65 | 52,8% | 61,2 | 16,3 | 18.4 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 23 |
| Šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-4. | I.A,B,C | 2.A,B | ||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | 3.A,B,C | 4.A,B,C | 5.A,B | 6.A,B | ||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | 7.A,B | 8.A,B | 9.A,B | |||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 5.A,B | 6.A,B | 7.A,B | 8.C | 9.C | |||||
| Iné ( uveďte ) |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| UP 5.- 9.roč. variant 3 | 7.A,B | matematika | 1 |
| 8.C | matematika | 1 | |
| 9.C | prírodopis | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 3 | 63 | |
| Bežných tried | 3,5 | 80 | |
| Tried s rozšíreným vyuč. CJ | 16,5 | 370 | |
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 23 | 513 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. zam. | Počet nepedag. zam. | Počet úväzkov pedag. zam. | Počet úväzkov nepedag. zam. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 37 | 7 | 30,04 | 7 |
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 8 | 1 | 4,43 | 0,5 |
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 4 | 4 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 37 | 37 | |
| vychovávateľov | 4 | 4 | |
| asistentov učiteľa | |||
| spolu | 41 | 41 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 9. C | Zemepis | 1 |
| 6. A , 6. B | Občianska výchova | 2 |
| 7. A , 7. B | Občianska výcova | 2 |
| 8. A , 8. B , 8. C | Občianska výchova | 3 |
| 9. A , 9. B , 9.C | Občianska výchova | 3 |
Pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci absolvovali nasledovné vzdelávania:
1. Cyklické :(poriadané MC BB)
- Ako zvládať náročné komunikačné situácie v škole - ukončené
- Rozvoj profesionality triedneho učiteľa - ukončené
- Ako postupovať pri integrácii detí so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami - ukončené
- Tréning účinných metód a techník na zefektívnenie procesov učenia sa - ukončené
- Cabri geometria I. a II. - ukončené
- Príprava vedúcich predmetových komisií - ukončené
- Počúvanie na hodinách anglického jazyka - ukončené
- Metodicko - formačné dni - ukončené
- Ako rozvíjať tvorivosť žiakov na hodinách matematiky - ukončené
- Ako vytvoriť a realizovať projekt VMR v podmienkach vyučovacieho procesu - ukončené
- Projektové vyučovanie a tvorba didaktických testov - ukončené
- FIT učiteľa - využitie IKT vo vyučovaní -ukončené
2. Špecializačné kvalifikačné :(poriadané MC BB)
- Informatika pokračuje, koniec rok 2009
3. Priebežné vzdelávanie:(poriadané MC BB)
- Etická výchova na I. stupni ZŠ - ukončené
4. Interné:
- Práca s interaktívnou tabuľou
- Workshop - prezentácia školy na verejnosti
- Integrované tematické vzdelávanie
5.Ďaľšie:
-Školenie k školskému vzdelávaciemu programu
- Stretnutie multiplikátorov k ŠVP
- Databázový systém - špecializačné vzdelávanie
- Activconference 2007
- Školenie koordinátorov štúdie OECD TALIS 2008 (medzinárodná štúdia vyučovania a vzdelávania)
Vzdelávanie zabezpečovali akreditované vzdelávacie inštitúcie .
| Ďalšie vzdelávanie | Počet vzdelávaní | Počet absolventov |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 1 | |
| priebežné | 1 | 1 |
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| cyklické vzdelávanie | 12 | 35 |
| interné vzdelávanie | 3 | 32 |
| ďaľšie vzdelávanie | 16 | 31 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | školské kolo | obvodné kolo | okr. kolo | regionálne kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Šaliansky Maťko | 14 | 9 | 3 | 2 | ||||
| Projekt Moja trieda | 1 | 1 | ||||||
| Prednes poézie a prózy 70 49 11 6 4 | 21 | 18 | 9 | 2 | 1 | |||
| MAKS | 8 | 8 | ||||||
| KLOKAN | 82 | 82 | ||||||
| MO | 33 | 26 | 7 | |||||
| Projekt Competition | 1 | 1 | ||||||
| Pytagoriáda | 70 | 67 | 7 | |||||
| OCJ - nemecký jazyk | 13 | 10 | 2 | 1 | ||||
| OCJ - anglický jazyk | 52 | 45 | 4 | |||||
| Korešpondenčná škola ekológie | 6 | 3 | 3 | |||||
| FO | 2 | 2 | ||||||
| GO | 36 | 24 | 12 | |||||
| CHO | 7 | 3 | 3 | 1 | ||||
| Slávik Slovenska | 19 | 16 | 2 | 1 | ||||
| Cezpoľný beh | 8 | 6 | 1 | 1 | ||||
| Basketbal | 24 | 15 | 9 | |||||
| Volejbal | 23 | 15 | 7 | |||||
| Envirootázniky | 2 | 1 | 1 | |||||
| Stolný tenis | 20 | 8 | 8 | 4 | ||||
| Malý futbal | 30 | 30 | ||||||
| ĽA | 29 | 20 | 9 | |||||
| Malý futbal Jednota COOP | 10 | 10 | ||||||
| Vybíjaná | 11 | 11 | ||||||
| Štafetový beh M. Závarskej | 15 | 15 | ||||||
| Hasiči očami detí | 2 | 2 | ||||||
| Zelený svet | 48 | 48 | ||||||
| Drogová závislosť | 5 | 5 | ||||||
| Vesmír očami detí | 17 | 17 | ||||||
| Mama na dovolenke | 10 | 5 | 5 | |||||
| Dolina, dolina | 12 | 10 | 2 |
Aktivity a prezentácia na verejnosti
Prezentácia školy a akcie zabezpečované školou
- vytvorený školský kalendár
Aktivity poriadané školou
- MDD
- plavecký výcvik
- vianočné trhy
- moje domáce zvieratko
- karneval
- stretnutie s dôchodcami
- aktivity ku Dňu Zeme, dňom ochrany prírody
- Deň matiek
- divadelné predstavenia
- štafetový beh novobanských škôl o pohár primátorky mesta
- Beh olympijského dňa
- Floorballová liga
- zápis do Kroniky cti spojený s ocenením najlepších žiakov školy a najlepších športovcov školy v kine Vatra
- veľkonočné trhy
- zbierka ku Dňu narcisov
- príprava darčekov pre budúcich prvákov a dôchodcov
- učiteľský deň
- výroba pozdravov k Vianociam, Veľkej noci, Dňu matiek
- príprava programu pre dôchodcov v domove dôchodcov v rámci Mesiaca úcty k starším
- Tekvicová párty - sprievod mestom
- Pyžamová párty
- Zber hračiek a knižiek pre ÚSS Hrabiny a Detský domov v Novej Bani
žiakom boli poskytnuté služby:
- besedy : -O škodlivosti fajčenia - v spolupráci s Reg.úrad verej. zdravotníctva v Žiari nad Hronom
- Týrané ženy a deti
- Patologické závislosti
- DENTALALARM - beseda o správnej starostlivosti o chrup a ústna hygiena
- Rasizmus a xenofóbia
- prednáška na tému "Zdravá výživa a zdravé jedlo"
- Konflikty,ich riešenie v školskom prostredí
- Zdravý životný štýl
- besedy v spolupráci s MsP ,OPZ a ORPZ:
- Poriadkové predpisy
- Dopravná výchova
- Šikanovanie a diskriminácia
- Správaj sa normálne
- Policajt je môj kamarát
- exkurzie, výlety
- relácie v školskom rozhlase
- služby výchovného poradenstva - každý utorok 2 hodiny
- využité projekty: - Kým nie je príliš neskoro, Cesta k emocionálnej zrelosti, Škola bez alkohlu, cigariet a iných drog, Nenič svoje múdre telo, Ako poznám sám seba, Svet práce, Čas premien
- servis stredných škôl - pre žiakov 9. ročníka
- Deň otvorených dverí v Združenej strednej škole N.Baňa,Gymnázium N.Baňa
- Tvorivé dielne Gymnázium N.Baňa
- Seminár v SPŠ Stankovianskeho B.Štiavnica
- stimulačný program pre žiakov s poruchami správania PPP
- beseda s ukážkou - Chybné držanie tela - pre žiakov 5.-7.roč.- lektorkami boli pracovníčky ŠZÚ v Žiari nad Hronom
- zabezpečenie členstva v KMČ
- záujmové krúžky (viď podrobný rozpis v bode2b)
- triedy s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov
- edukačné programy projektu Infovek (viď rozširujúce hodiny)
Poskytované služby rodičom a žiakom:
- internetová žiacka knižka
- poradenský deň výchovnej poradkyne
- osobné stretnutia rodičov s učiteľmi, vedúcov ŠSZ, vychovávateľkami ŠKD.ŠSZČ
Odborné a významné aktivity zamestnacov školy:
Mgr. Anna Krauseová - výchovná poradkyňa
PaedDr. Mariana Maslenová- koordinátor drogovej prevencie
Mgr. Jozef Považan - koordinátor ŠvP,internetová stránka školy
Katarína Mičová- členka RŠ
Mgr. Viera Kopernická - predsedníčka ZV OZ, tajomníčka OV OZ PŠaV v Žarnovici, členka ZPOZ pri MsÚ
PaedDr. Slavomíra Dojčánová- členka RŠ, koordinátor VMaR
PaedDr. Vincent Debnár - člen výboruTJ Slovan
Mgr. Helena Orgonášová - kronikárka školy, kronikárka mesta, členka RŠ pri MŠ Vstup, členka ZPOZ pri MsÚ
Oľga Drapáková - členka sekcie ŠKD pri OZ PŠaV Banská Bystrica
Mgr.Zuzana Floreková- členka RŠ
Mgr.Marta Pirháčová - členka RŠ pri MŠ Kolibská
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Otvorená škola, ktorý sa realizoval v rámci Národného programu rozvoja športu.
Bezpečne na cestách - projekt pre 1. ročník zameraný na dopravnú výchovu. Výsledkom ich práce boli Prvácke noviny.
SME v škole - žiaci riešili úlohy a robili aktivity k učivu občianskej výchovy v 7. ročníku.
B) Krátkodobé
UNICEF - predaj vianočných pohľadníc. Výťažok z predaja bol určený deťom v Afrike.
C) V školskom roku 2007/2008 boli školou vypracované projekty:
Project Competition - projekt v anglickom jazyku, žiačka 5. ročníka získala 1. miesto v celoslovenskom kole.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: V školskom roku 2007-2008 škola nemala inšpekciu. Bola zaradená do štúdie OECD TALIS 2008 (medzinárodná štúdia vyučovania a vzdelávania).
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2007/2008, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
Hodnotenie priestorov školy :
Počet kmeňových učební : 23
Počet odborných učební : 13
ŠSZČ : 1
ŠKD : 4
Počet dielní : 1
Počet telocviční : 3
Školský pozemok : 1
Športový areál školy : ihrisko futbalové - 1, ľahkoatletická dráha
Školská jedáleň :1
Zabezpečenie výučby učebnými pomôckami :
- škola je zabezpečená dobrými, vhodnými, funkčnými pomôckami
- kabinetné zbierky sa postupne doplňajú novými modernými pomôckami
Stručná analýzu súčasného stavu :
Škola zabezpečila:
- vymaľovanie tried
- vybavenie školskej šatne / nové skrine, lavičky/
- opravu školského rozhlasu
- revízie - kotolňa, hasiace prístroje, telocvičné náradie
- zakúpenie nových učebných pomôcok
Do ZŠS zakúpené a opravené:
- drobné zariadenie / príbory, taniere, poháre, šľahač/
- oprava vzduchotechniky
Potreby a pripravované plány :
- vymeniť okná na budove - veľmi poškodené, zničené, ohrozujú bezpečnosť
- výmeniť vchodové dvere - v zlom stave, ohrozujú bezpečnosť
- opraviť fasádu so zateplením - opadáva, ohrozuje bezpečnosť
- rekonštrukcia sociálnych zariadení
- výmeniť podlahovú krytinu
- vybaviť triedy novým nábytokom - zničený
- výmena školských tabúľ
Nutné zakúpiť:
- konvektomat pre ZŠS
- plynovú panvicu na vysmážanie pre ZŠS
- sadu hrncov - pre ZŠS
- umývačku riadu - pre ZŠS
|
|
Číslo |
Presun z roku 2006 |
Zdroje |
CELKOVÉ ZDROJE |
MZDY spolu |
Tarifné platy |
Osobné príplatky |
Odmeny |
Ostatné |
POISTNÉ |
|
UKAZOVATEĽ |
|
A1 |
A2 |
A=A1+A2 |
D= |
E |
F |
G |
H |
I |
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 021-027 |
001 |
100 |
15994 |
16094 |
9688 |
6840 |
231 |
629 |
1988 |
3448 |
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 017 |
002 |
100 |
15631 |
15731 |
9557 |
6810 |
231 |
540 |
1976 |
3399 |
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
100 |
15631 |
15731 |
9557 |
6810 |
231 |
540 |
1976 |
3399 |
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
86 |
15235 |
15321 |
9399 |
6751 |
231 |
443 |
1974 |
3344 |
|
mzdy a
poistné |
005 |
0 |
12743 |
12743 |
9399 |
6751 |
231 |
443 |
1974 |
3344 |
|
prevádzka |
006 |
86 |
2492 |
2578 |
|
|
|
|
|
|
|
nenormatívne - súčet r.
008-016 |
007 |
14 |
396 |
410 |
158 |
59 |
0 |
97 |
2 |
55 |
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
0 |
33 |
33 |
|
|
|
|
|
|
|
na
dopravu žiakov (§4 ods. 13 zákona*) |
009 |
0 |
3 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
na
asistentov učiteľa (§4 ods. 13 zákona*) |
010 |
0 |
82 |
82 |
61 |
59 |
0 |
0 |
2 |
21 |
|
na
vzdelávanie zo sociálne znevýhodneného prostredia (§4 ods. 13 zákona*) |
011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
čiastočnú kompenzáciu objektívnych znevýhodnení (§4 ods. 13 zákona*) |
012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
za mimoriadne
výsledky žiakov (§4 ods. 14 zákona*) |
013 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
014 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
015 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 9 zákona*) |
016 |
14 |
278 |
292 |
97 |
0 |
0 |
97 |
0 |
34 |
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 018-020 |
017 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona*) |
018 |
|
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
019 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
020 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od neštátnych zriaďovateľov
(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c) zákona*) |
021 |
0 |
314 |
314 |
131 |
30 |
0 |
89 |
12 |
49 |
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
022 |
0 |
49 |
49 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
*Zákon NR SR č. 597/2003 Z. z. o financovaní ZŠ, SŠ a ŠZ
v znení neskorších predpisov |
|||||||||||||
|
ID protokolu: ACYRQAPIYD |
Číslo |
PREVÁDZKA spolu |
Cestovné náhrady |
Energie, voda a komunikácie |
Materiál |
Dopravné |
Údržba |
Nájomné za prenájom |
Služby |
|
z PREVÁDZKY (stĺpec J) - Výdavky
na teplo |
z PREVÁDZKY (stĺpec J) - Výdavky
na výchovno-vzdelávací proces |
zo stĺpcov D, I, J - Výdavky na
ďalšie vzdel. ped. zam. |
|
UKAZOVATEĽ |
J=K+L+M +N+O+P+Q |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
Q |
T |
U |
U1 |
||
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 021-027 |
001 |
2485 |
0 |
45 |
1259 |
389 |
114 |
118 |
560 |
843 |
164 |
43 |
|
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 017 |
002 |
2303 |
0 |
45 |
1201 |
389 |
12 |
118 |
538 |
843 |
164 |
43 |
|
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
2303 |
0 |
45 |
1201 |
389 |
12 |
118 |
538 |
843 |
164 |
43 |
|
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
2142 |
0 |
43 |
1084 |
389 |
12 |
118 |
496 |
843 |
109 |
43 |
|
|
mzdy a
poistné |
005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
prevádzka |
006 |
2142 |
0 |
43 |
1084 |
389 |
12 |
118 |
496 |
843 |
109 |
43 |
|
|
nenormatívne - súčet r.
008-016 |
007 |
161 |
0 |
2 |
117 |
0 |
0 |
0 |
42 |
0 |
55 |
0 |
|
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
dopravu žiakov (§4 ods. 13 zákona*) |
009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
asistentov učiteľa (§4 ods. 13 zákona*) |
010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
vzdelávanie zo sociálne znevýhodneného prostredia (§4 ods. 13 zákona*) |
011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
čiastočnú kompenzáciu objektívnych znevýhodnení (§4 ods. 13 zákona*) |
012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
za mimoriadne
výsledky žiakov (§4 ods. 14 zákona*) |
013 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
014 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
015 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 9 zákona*) |
016 |
161 |
0 |
2 |
117 |
0 |
0 |
0 |
42 |
0 |
55 |
0 |
|
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 018-020 |
017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona*) |
018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od neštátnych zriaďovateľov
(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c) zákona*) |
021 |
133 |
0 |
0 |
9 |
0 |
102 |
0 |
22 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
022 |
49 |
0 |
0 |
49 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Zisk z
podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
*Zákon NR SR č. 597/2003 Z. z. o financovaní ZŠ, SŠ a ŠZ
v znení neskorších predpisov |
|
ID protokolu: ACYRQAPIYD |
Číslo |
BEŽNÉ TRANSFERY jednotlivcom |
BEŽNÉ VÝDAVKY spolu |
KAPITÁLOVÉ VÝDAVKY |
ČERPANIE |
Nevyčerpané finančné prostriedky |
z toho presun do roku 2008 |
Vrátené do štátneho rozpočtu |
|
UKAZOVATEĽ |
R |
C=D+I+J+R |
S |
B=C+S |
V=A-B |
W |
X=V-W |
|
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 021-027 |
001 |
80 |
15701 |
0 |
15701 |
393 |
393 |
0 |
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 017 |
002 |
79 |
15338 |
0 |
15338 |
393 |
393 |
0 |
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
79 |
15338 |
|
15338 |
393 |
393 |
0 |
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
43 |
14928 |
|
14928 |
393 |
393 |
0 |
|
mzdy a
poistné |
005 |
|
12743 |
|
12743 |
0 |
|
0 |
|
prevádzka |
006 |
43 |
2185 |
|
2185 |
393 |
393 |
0 |
|
nenormatívne - súčet r.
008-016 |
007 |
36 |
410 |
|
410 |
0 |
0 |
0 |
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
33 |
33 |
|
33 |
0 |
0 |
0 |
|
na
dopravu žiakov (§4 ods. 13 zákona*) |
009 |
3 |
3 |
|
3 |
0 |
0 |
0 |
|
na asistentov
učiteľa (§4 ods. 13 zákona*) |
010 |
|
82 |
|
82 |
0 |
|
0 |
|
na
vzdelávanie zo sociálne znevýhodneného prostredia (§4 ods. 13 zákona*) |
011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
na
čiastočnú kompenzáciu objektívnych znevýhodnení (§4 ods. 13 zákona*) |
012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4 ods. 14 zákona*) |
013 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
014 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
015 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 9 zákona*) |
016 |
|
292 |
|
292 |
0 |
0 |
0 |
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 018-020 |
017 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona*) |
018 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
019 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
020 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od neštátnych zriaďovateľov
(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c) zákona*) |
021 |
1 |
314 |
0 |
314 |
0 |
0 |
0 |
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
022 |
0 |
49 |
0 |
49 |
0 |
0 |
0 |
|
Zisk z
podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
od rodičov, žiakov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť,
na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v školách a
v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Vo vybraných
školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej osoby, ktorá
má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu nákladov na
výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d) zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
026 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Iné
zdroje podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f)
zákona*) |
027 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Plnenie stanoveného cieľa
Škola má stanovené tieto ciele:
1.cieľ: Zvyšovať pohybovú aktivitu žiakov, ich telesnú zdatnosť, podporovať rozvoj talentov v oblasti ľahkej atletiky a kolektívnych hier, pestovať morálno-vôľové vlastnosti žiakov.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. Svedčia o tom hlavne výborné výsledky našich žiakov na športových súťažiach v rámci okresu, regiónu, kraja a Slovenska (viď podrobne rozpracovaný bod 1i - prehľad výsledkov súťaží a olympiád).
2.cieľ: Zvyšovať počítačovú gramotnosť žiakov školy využívaním programov projektu Infovek. Postupne zavádzať informačno - komunikačné technológie do jednotlivých vyučovacích predmetov.
Plnenie cieľa:
Škola má vybudované dve učebne výpočtovej techniky. Samotná počítačová gramotnosť žiakov sa zvyšuje v rámci rozširujúcich hodín predmetu práca s počítačom, na hodinách TCHV 7., 8. a 9. roč.a v mimoškolskej činnosti v práci krúžkov (viď bod 2b - voľnočasové aktivity). Škola v plnej miere využíva edukačné programy projektu Infovek, ktoré navštevujú všetci žiaci od 1. po 9.ročník. S edukačným programom pracujú žiaci hlavne na hodinách matematiky, fyziky, chémie, cudzích jazykov, výtvarnej výchovy, hudobnej výchovy, prírodopisu, zemepisu, vlastivedy, prírodovedy, slovenského jazyka a pod. Výrazne v tomto školskom roku sa na hodinách matematiky využíval program Cabri geometria, hlavne v 7.-9. ročníku ZŠ.
V rámci zavádzania IKT do výchovno - vzdelávacieho procesu sa žiaci učia pracovať s nasledovnými edukačnými programami: Alík - Veselá matematika , Baltík 3, CabriGeometry , Cirkus šaša Tomáša , Detská Biblia, Didakta-Angličtina , Didakta-Matematika, Edukačné multimediálne CD na výučbu M, F, IVT, Encyklopedie přírody 2.0, Encyklopedie vesmíru, English With Toby CD ROM 2, Hejbejte se kosti moje, Jak věci pracují 2.0 , Křížem krážem staletími , Lexicon 2002 - angličtina , Lexicon 2002 - nemčina , Lidské tělo 2.0 , Oxford Advanced GENIE , Prozkoumej tajemství planet/Preskúmaj tajomstvo planét , Staň se světošlápkem , TS Artopedie 2 , TS Detský kútik II. , TS Detský kútik III - Slovenčina pre najmenších , TS Němčina pro školáky 4 , Umelecké diela Slovenska , Vedomosti v hrsti 1 , Zábavný učiteľ hudby , Záhadne i zábavne o Zemi a Slovensku , Zoner Callisto 4 , FinePrint 5.25 + pdfFactory a ďalšie.
3.cieľ: Zvyšovať úroveň komunikačných a konverzačných schopností žiakov v cudzích jazykoch.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. Vo všetkých ročníkoch má škola zriadené triedy s rozšíreným vyučovaním cudzieho jazyka, k rozvoju komunikačných a konverzačných schopností žiakov prispieva aj práca krúžkov. Triedy sa pri vyučovaní cudzích jazykov delia na skupiny, čo umožňuje kvalitnejší individuálny prístup k žiakom. O kvalitnom plnení tohoto cieľa svedčí umiestnenie našich žiakov na súťažiach a olympiádach cudzích jazykov (viď bod 1i).
4.cieľ: Zvyšovať odbornú úroveň pedagogických a výchovných zamestnancov.
Plnenie cieľa:
Vedenie školy v plnej miere podporuje ďalšie vzdelávanie pedagogických a výchovných zamestnancov, umožňuje im v plnej miere využívať možnosti ďalšieho štúdia v metodických centrách, vysokých školách ako aj v ďalších vzdelávacích organizáciách. Tento cieľ sa plní priebežne podľa záujmu pedagogických a výchovných zamestnancov zvlášť na každý školský rok (viď bod 1h).
5.cieľ: Realizovať rôzne formy voľnočasových aktivít zameraných na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov v ŠSZČ a v ŠKD.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne. Ponúka sa žiakom bohatý výber krúžkov na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov. O plnení tohoto cieľa svedčí i fakt, že z 513 žiakov školy 319 žiakov odovzdalo vzdelávací poukaz škole, ŠKD, ŠSZČ. Krúžky navštevovalo celkom 459 žiakov (niektorí žiaci navštevovali viac krúžkov).
6.cieľ: Zefektívniť proces učenia sa uplatňovaním projektového prístupu na vyučovaní.
Plnenie cieľa:
Projektové vyučovanie je formou, pri ktorej sa žiak sám aktívne a efektívne učí. Takto získané vedomosti sú podľa posledných výskumov dlhodobé a najtrvácnejšie. Škola začala s postupným zavádzaním projektového prístupu vo vyučovaní v minulých školských rokoch, rozvinula ho v tomto školskom roku a plánuje i v budúcich školských rokoch ďalšie uplatňovanie tejto formy vyučovania vo viacerých vyučovacách predmetoch. Tento cieľ sa plní priebežne.
Oblasti , v ktorých škola dosahuje dobré výsledky.
Ľudský potenciál: kvalitný pedagogický zbor - vysoká odbornosť
ochota k zmenám
záujem o ďalšie vzdelávanie a podpora zo strany vedenia
dobré medziľudské vzťahy
Pedagogický proces: starostlivosť o nadaných žiakov
starostlivosť o žiakov vyžadujúcich špecifické podmienky vzdelávania
rôznorodosť vyučovacích metód
kvalitná príprava žiakov na ďalšie štúdium
Materiálne vybavenie: využitie PC a internetu vo výučbe
postupné vybavovanie školy modernou technikou
zabezpečenie kvalitného stravovania
dostatok odborných učební
Ostatné faktory: relatívne dobrá spolupráca školy s rodičmi
dodržiavanie tradícií školy
široká ponuka krúžkovej činnosti
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Medzery sa ukázali:
- v internom vzdelávaní a výmene skúseností
- nedostatočné využitie tímovej práce
- vo vyučovacom procese pri uplatňovaní poznatkov zo vzdelávania
- pri zavádzaní IKT do vyučovania
- v náplni práce PK, MZ
- pri uplatňovaní sebakontroly a sebahodnotenia žiakov
Návrh opatrení:
1. Zlepšiť prácu metodických orgánov v škole.
2. Zapájať sa do tvorby projektov a získavať finančné prostriedky pre školu.
3. Používať vo vyučovacom procese moderné formy a metódy, IKT, ponúkať zaujímavú mimoškolskú činnosť .
4. Vzdelávať sa v oblasti práce s IKT a cudzojazyčnej gramotnosti.
5. Viac vnášať do vyučovacieho procesu prvky sebahodnotenia a sebakontroly žiakov.
Psychohygienické podmienky
Psychohygienické podmienky výchovno - vzdelávacieho procesu na škole sú dobré. Už pri samotnej tvorbe rozvrhu hodín (ktorý sa vytvára pomocou PC) sa kladie dôraz, aby:
- vyučovanie bolo súvislé a bez voľných hodín
- predmety s časovou dotáciou 2 hodiny do týždňa neboli zaradené obdeň alebo v pondelok a piatok
- predmety ako SJ, M sa nevyučovali 6. vyučovaciu hodinu
- vyučovanie končilo max. 6. vyučovacou hodinou - popoludní už pracovali len krúžky
- výchovné predmety boli v týždni rovnomerne rozdelené, v jednom dni max. 2 hodiny aj to nie za sebou
Vyučovanie začína o 7,40 hod, a končí o 13,05 hod., za každou vyučovacou hodinou je prestávka 10 minút, po 2. vyučovacej hodine je veľká prestávka v trvaní 15 minút, čo dáva žiakom priestor na relaxáciu, pobyt vonku na čerstvom vzduchu, dodržiavanie pitného režimu a pod.
Domáce úlohy sa zadávajú žiakom až po úplnom precvičení, utvrdení učiva a po ich dostatočnom rozbore v škole a sú rovnomerne rozložené na jednotlivé dni v týždni. Domáce úlohy sa nezadávajú žiakom v stredu.
Písomné práce žiakov, ktoré trvajú dlhšie ako 20 minút, píšu žiaci v jeden deň len raz.
Dbá sa na primerané zaťaženie žiakov učením.
Sleduje a dbá sa na:
- správne a dostatočné osvetlenie,
- teplotu vzduchu,
- hluk okolia,
- striedanie rôznych druhov činností v učení sa žiakov.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Anglický 6.-9. | 0 | |
| Anglický jazyk | 16 | |
| Astronomický | 14 | |
| Basketbal | 15 | |
| Biblický | 0 | |
| Cvičenia zo Sj | 25 | |
| Disco Clip Club | 15 | |
| Floorball 1 | 9 | |
| Floorball 2 | 7 | |
| Floorball 3 | 10 | |
| Keramika | 11 | |
| Maškrtná kuchárka | 0 | |
| Moderný tanec | 18 | |
| Potulky prírodou | 18 | |
| Práca s počítačom 3A | 9 | |
| Práca s počítačom 3B | 13 | |
| Práca s počítačom 3C | 11 | |
| Rehabilitačný | 0 | |
| Ruský jazyk 1.-4. | 10 | |
| Ruský jazyk 5.-9. | 8 | |
| Šikulka | 0 | |
| ŠKD1 | 20 | |
| ŠKD2 | 21 | |
| ŠKD3 | 28 | |
| ŠKD4 | 16 | |
| Športové všeličo | 0 | |
| Športový | 14 | |
| Tiffany | 24 | |
| Turistický | 24 | |
| Volejbal | 15 | |
| Zborový spev | 14 | |
| Žurnalistický | 0 |
Spolupráca školy s rodičmi
Rade školy sa pravidelne predkladali informácie o:
- výchovno - vzdelávacom procese,
plánoch práce,
chode školy,
vízii školy a pod.
V spolupráci s Radou školy sa konali
- MDD
- Deň matiek
V spolupráci s rodičovskou verejnosťou sa konali
- Európsky deň rodičov a školy
- V. Ples rodičov
- Mikuláš
- MDD
V spolupráci so zriadovateľom sa uskutočnili tieto aktivity:
- ocenenie najlepších športovcov školy
- prijatie najúspešnejších žiakov u primátora mesta
- beh O pohár primátorky mesta
- návštevy výstav v múzeu
- návštevy výstav prác regionálnych remeselníkov - vianočné, veľkonočné
-Týždeň športu
V spolupráci s ostatnými vzdelávacími organizáciami sa uskutočnili akcie:
- návšteva detí materských škôl školy pred zápisom do 1. ročníka základnej školy
- prizývanie učiteliek I.stupňa na ZRPŠ do MŠ
- účasť na projekte "Ak mi pomôžeš, určite to dokážem"
V spolupráci s PPP Žarnovica sme pre žiakov zabezpečili
- IQ test - pre žiaskov 9.ročníka
- depistáž žiakov s poruchami učenia a správania
- spoluprácu s pediatričkami pri kompletizácii prihlášok na stredné školy
- rovesnícky program "Peer aktivisti"
V spolupráci s Gymnáziom Nová Baňa sme zorganizovali
- spoločný výmenný pobyt žiakov v SRN
- prepožičiavanie telocvične na vyučovanie telesnej výchovy
Spolupráca so ZSŠ v Novej Bani sa uskutočňovala hlavne v:
- zapožičiavaní telovýchovného areálu
Vypracoval: Mgr. Mária Považanová
V Novej Bani, 15. októbra 2008
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 15.októbra 2008
Rada školy pri Základnej škole Jána Zemana v Novej Bani sa na svojom zasadnutí dňa 15.10.2008 oboznámila so správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2007/2008. Rada školy konštatuje, že správa je podrobná a odzrkadľuje skutočný stav, aký bol v škole v školskom roku 2007/2008. S predloženou správou súhlasí.
Natália Pinková, predseda rady školy
Powered by aSc EduPage