| Názov školy | Základná škola Jána Zemana Nová Baňa |
| Adresa školy | Školská 6, 968 01 Nová Baňa |
| Telefón | 045 6856017 |
| jpovazan@zoznam.sk | |
| WWW stránka | zsjzemananb.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Nová Baňa |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Považanová,Mária | 0456856017 | ||
| ZRŠ | Mgr. Budinská,Mária | 0456857317 | ||
| ZRŠ | Mgr. Capalaiová,Mariana | 0456857317 | ||
| vedúca ZŠS | Búryová,Mária | 0456856895 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Pinková,Natália | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Pirháčová,Marta | |
| Mgr. Zima, Jozef | ||
| ostatní zamestnanci | Mihálová,Anna | |
| zástupcovia rodičov | Ing.Červenka,Bohumil | |
| Bóna,Jozef | ||
| Hanulová,Daniela | ||
| Číková,Milada | ||
| zástupca zriaďovateľa | Adamcová,Lýdia | |
| Hudecová,Viera |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ ŠKD | Oľga Drapáková | ŠKD | |
| PK | Mgr. Daniela Lacová | S- HV | |
| MZ | Mgr.Helena Orgonášová | 1.stupeň ZŠ | |
| PK spoloč. a vých. predmetov | PhDr. Anton Šmondrk | D-Z-TV-NV-EV-OV | |
| PK cudzích jazykov | Mgr.Zuzana Floreková | AJ-NJ-RJ | |
| PK | Mgr. Mária Suchá | M-F-CH | |
| PK | PaedDr. Slavomíra Dojčanová | Pr -VV-TchV | |
| Pedagogická rada | všetci pedagogickí zamestnanci | ||
| Rada školy | Natália Pinková | ||
| Rodičovská rada | Ing. Bohumil Červenka | volení zastupcovia rodičov |
Počet žiakov školy: 528
Počet tried: 24
Podrobnejšie informácie:
Počet žiakov so ŠVVP: - I. - stupeň - 5 žiakov
II. - stupeň - 23 žiakov
Žiaci s poruchami správania boli zaradení do Stimulačného programu riadeného PPP- Žarnovica.
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 24 |
| počet žiakov | 49 | 58 | 67 | 66 | 42 | 53 | 68 | 60 | 65 | 528 |
| z toho ŠVVP | 0 | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | 9 | 1 | 5 | 28 |
| z toho v ŠKD | 47 | 48 | 37 | 12 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 151 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2006: súčet / počet dievčat 54/24
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2006: súčet / počet dievčat 50/23
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat 3/1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2007
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 65 | 66 |
Jeden žiak 9.ročníka bol na prijímacích skúškach hodnotený podľa Metodických pokynov na hodnotenie a klasifikáciu žiakov so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami platných od 2.9.2004.
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 14 | 13 | 36 | 16 | 1 | 80 | ||
| prijatí | 14 | 13 | 36 | 16 | 1 | 80 | ||
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
vysvetlivky k tabuľke:
- ak je v kolónke uvedený priemer 0,00 - znamená to, že predmet sa v danej triede neklasifikoval a na vysvedčení sa uviedlo "a" - absolvoval
- ak je kolónka v tabuľke prázdna, znamená to, že v danej triede sa daný predmet nevyučuje
skratky :
- DSH - žiak v I. ročníku dosiahol výsledky : veľmi dobré (1), dobré (2), slabé (3)
| Trieda | AJ | D | DSH | ETV | F | HV | CH | M | NV | NJ | OV | PSP | PRV | P | PRÍ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,08 | ||||||||||||||
| I.B | 1,04 | ||||||||||||||
| II.A | 1,21 | ||||||||||||||
| II.B | 1,35 | ||||||||||||||
| II.C | 1,58 | ||||||||||||||
| III.A | 1,94 | 1,75 | 1,67 | 1,63 | |||||||||||
| III.B | 1,50 | 1,52 | 1,71 | 1,19 | |||||||||||
| III.C | 1,63 | 1,41 | 2,00 | 1,18 | |||||||||||
| IV.A | 1,53 | 1,50 | 1,40 | 1,09 | |||||||||||
| IV.B | 1,75 | 1,48 | 1,44 | 1,19 | |||||||||||
| IV.C | 1,70 | 1,57 | |||||||||||||
| V.A | 1,29 | 1,29 | 2,05 | 2,00 | 1,57 | ||||||||||
| V.B | 2,45 | 1,62 | 2,48 | 2,40 | 1,86 | ||||||||||
| VI.A | 2,47 | 1,31 | 2,08 | 2,38 | 1,86 | 2,00 | |||||||||
| VI.B | 2,57 | 1,81 | 2,26 | 2,52 | 3,00 | 2,11 | |||||||||
| VII.A | 2,14 | 1,05 | 1,27 | 1,91 | 2,13 | 1,59 | |||||||||
| VII.B | 2,76 | 1,19 | 2,04 | 2,31 | 2,00 | 1,85 | |||||||||
| VII.C | 2,89 | 2,30 | 3,30 | 3,40 | 3,36 | 2,95 | |||||||||
| VIII.A | 1,85 | 1,05 | 1,81 | 1,10 | 1,71 | 1,90 | 2,25 | 1,62 | 1,43 | ||||||
| VIII.B | 2,80 | 1,50 | 2,22 | 1,44 | 2,22 | 2,39 | 1,88 | 1,78 | 1,94 | ||||||
| VIII.C | 3,25 | 1,71 | 2,67 | 1,67 | 2,95 | 3,10 | 2,89 | 2,67 | 2,90 | ||||||
| IX.A | 1,55 | 1,26 | 1,52 | 1,04 | 1,74 | 2,00 | 1,83 | 1,39 | 1,48 | ||||||
| IX.B | 3,20 | 2,19 | 3,00 | 1,52 | 3,14 | 3,33 | 3,00 | 3,05 | 3,05 | ||||||
| IX.C | 3,33 | 2,10 | 2,86 | 1,57 | 3,05 | 2,90 | 2,71 | 3,00 | 2,57 |
| Trieda | PRV | RJ | SJ | SPR | TCHV | TV | VL | VV | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,00 | ||||||||
| I.B | 1,00 | ||||||||
| II.A | 1,11 | 1,26 | 1,00 | ||||||
| II.B | 1,05 | 1,25 | 1,00 | ||||||
| II.C | 1,00 | 1,32 | 1,00 | ||||||
| III.A | 1,92 | 1,00 | 1,54 | ||||||
| III.B | 1,52 | 1,00 | 1,24 | ||||||
| III.C | 1,55 | 1,00 | 1,23 | ||||||
| IV.A | 1,50 | 1,00 | 1,09 | ||||||
| IV.B | 1,81 | 1,00 | 1,14 | ||||||
| IV.C | 1,91 | 1,00 | 1,48 | ||||||
| V.A | 1,95 | 1,00 | 1,00 | 1,71 | |||||
| V.B | 2,29 | 1,00 | 1,00 | 2,14 | |||||
| VI.A | 2,58 | 1,00 | 1,00 | 1,08 | 1,58 | ||||
| VI.B | 2,89 | 1,04 | 1,00 | 1,11 | 2,11 | ||||
| VII.A | 2,77 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,36 | ||||
| VII.B | 3,08 | 1,00 | 1,00 | 1,04 | 1,12 | ||||
| VII.C | 3,85 | 1,95 | 1,30 | 1,15 | 2,45 | ||||
| VIII.A | 1,76 | 1,14 | 1,05 | 1,14 | 1,19 | ||||
| VIII.B | 2,33 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,50 | ||||
| VIII.C | 3,33 | 1,10 | 1,00 | 1,19 | 2,05 | ||||
| IX.A | 1,87 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,04 | ||||
| IX.B | 3,33 | 2,71 | 1,05 | 1,00 | 1,05 | 1,33 | |||
| IX.C | 2,80 | 3,33 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 2,29 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 24 | 23 | 1 | 0 |
| I.B | 25 | 25 | 0 | 0 |
| II.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| II.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| II.C | 19 | 19 | 0 | 0 |
| III.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| III.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| III.C | 22 | 22 | 0 | 0 |
| IV.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| IV.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IV.C | 23 | 23 | 0 | 0 |
| V.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| V.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| VI.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| VI.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| VII.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VII.B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| VII.C | 20 | 18 | 2 | 0 |
| VIII.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| VIII.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VIII.C | 21 | 20 | 1 | 0 |
| IX.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IX.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.C | 21 | 21 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 24 | 1320 | 55,00 | 1320 | 55,00 | 0 | 0,00 |
| I.B | 25 | 1575 | 63,00 | 1575 | 63,00 | 0 | 0,00 |
| II.A | 19 | 939 | 49,42 | 939 | 49,42 | 0 | 0,00 |
| II.B | 20 | 1088 | 54,40 | 1088 | 54,40 | 0 | 0,00 |
| II.C | 19 | 1255 | 66,05 | 1255 | 66,05 | 0 | 0,00 |
| III.A | 24 | 1611 | 67,13 | 1611 | 67,13 | 0 | 0,00 |
| III.B | 21 | 1059 | 50,43 | 1059 | 50,43 | 0 | 0,00 |
| III.C | 22 | 1850 | 84,09 | 1850 | 84,09 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 22 | 1394 | 63,36 | 1394 | 63,36 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 21 | 1821 | 86,71 | 1821 | 86,71 | 0 | 0,00 |
| IV.C | 23 | 1505 | 65,43 | 1505 | 65,43 | 0 | 0,00 |
| V.A | 21 | 1141 | 54,33 | 1141 | 54,33 | 0 | 0,00 |
| V.B | 21 | 1316 | 62,67 | 1316 | 62,67 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 26 | 2044 | 78,62 | 2044 | 78,62 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 27 | 1954 | 72,37 | 1954 | 72,37 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 22 | 2134 | 97,00 | 2134 | 97,00 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 26 | 2728 | 104,92 | 2728 | 104,92 | 0 | 0,00 |
| VII.C | 20 | 1970 | 98,50 | 1936 | 96,80 | 34 | 1,70 |
| VIII.A | 21 | 1477 | 70,33 | 1453 | 69,19 | 24 | 1,14 |
| VIII.B | 18 | 1144 | 63,56 | 1141 | 63,39 | 3 | 0,17 |
| VIII.C | 21 | 1827 | 87,00 | 1801 | 85,76 | 26 | 1,24 |
| IX.A | 23 | 3261 | 141,78 | 3261 | 141,78 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 21 | 2350 | 111,90 | 2332 | 111,05 | 18 | 0,86 |
| IX.C | 21 | 2397 | 114,14 | 2394 | 114,00 | 3 | 0,14 |
Externé meranie vedomostí žiakov sa uskutočnilo Monitorom 9 - 2007. Výsledky Monitoru uvádza nasledovná tabuľka:
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Priemerná úspešnosť v rámci SR v % | Priemerný počet bodov školy | Priemerný počet bodov v rámci SR |
|---|---|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 65 | 63,9% | 67,1 | 19,2 | 20,1 |
| Monitor MAT | 65 | 54,3% | 61,2 | 16,3 | 18.4 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 24 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.- 4. | 1.A,B | 2.A,B,C | 5 | |||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | 3.A,B,C | 4.A,B | 5.A,B | 6,5 | ||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | 6.A,B | 7.A,B | 8.A,B | 9.A | 6,5 | |||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 4.C | 5.A,B | 6.A,B | 1 | 1 | 2 | 6 | |||
| Iné ( uveďte ) |
Rozširujúci predmet práca s počítačom sa v 7. - 9. roč. zameriava na:
- prácu s operačným systémom WINDOWS XP
- prácu s textom
- prácu s tabuľkami
- prácu s prezentáciami
- spracovanie digitálnej fotografie
- prácu s grafikou
- tvorbu www stránok
- prácu s IKT
- prácu s Internetom a e-mailovou poštou
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| UP 5.-9.roč. variant 3 | 7.C | Práca s počítačom | 1 |
| 8.C | Práca s počítačom | 1 | |
| 9.B,C | Práca s počítačom | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 2 | 49 | |
| Bežných tried | 22 | 479 | |
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 24 | 528 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. zam. | Počet nepedag. zam. | Počet úväzkov pedag. zam. | Počet úväzkov nepedag. zam. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 38 | 8 | 35,8 | 8,82 |
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 5 | 2 | 2,83 | 0,82 |
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 5 | 5 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 37 | 38 |
| vychovávateľov | 4 | 4 | |
| asistentov učiteľa | 1 | 1 | |
| 42 | |||
| spolu | 1 | 42 | 43 |
Pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci absolvovali nasledovné vzdelávania:
1. Cyklické :
- Ako aktivizovať žiakov na vyučovaní
- Relaxáciou proti stresu v živote učiteľa
- Ako tvoriť projekt v chémii bežného života
- Ako rozvíjať tvorivosť na hodinách matematiky
- Cabri geometria I. a II.
- Ako motivovať žiakov ,aby sa chceli učiť prírodovedné predmety
- Metódy na rozvoj tvorivosti žiakov v prírodovedných predmetoch
- Čo je v učebniciach matematiky navyše
- Profesionálny rozvoj triedneho učiteľa
- Ako a čo hodnotiť v geografii
- Hodnotenie na hodinách NJ
- Vedenie knižnice
- Ako vytvárať žiacke projekty
- Spolupráca triedneho učiteľa s rodičmi
- Hračka ako prostriedok edukácie
- Ako pracovať s novými učebnicami - šlabikár a slovenský jazyk
- Ako byť profesionálnym vychovávateľom
- Ako zlepšiť čítanie s porozumením
2. Špecializačné kvalifikačné :
- Inormatika
3. Priebežné vzdelávanie:
- Etická výchova na I. stupni ZŠ
4. Interné:
- Práca s interaktívnou tabuľou
- Stretnutie s autorkami učebníc šlabikára a slovenského jazyka Štefeková a Hirschnerová
- Workshop - prezentácia školy na verejnosti
- Integrované tematické vzdelávanie
5.Ďaľšie:
-Vnútroorganizačné smernice pre obce a školy
-Didaktická práca učiteľa náboženstva
-Seminár učiteľov AJ
-Angličtina na I.stupni ZŠ
-Cesta k emocionálnej zrelosti
-Porada riaditeľov
-Ekohodina
-Manažment školy alebo je rodič zákazníkom školy
-Seminár vedúcich zamestnancov ŠS
-Vyučovanie CJ žiakov so špecifickými vývinovými poruchami učenia
-Školenie Win IBEU
-Seminár riaditeľov škôl
| Ďalšie vzdelávanie | Počet vzdelávaní | Počet absolventov |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 1 | |
| priebežné | 1 | 1 |
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| cyklické vzdelávanie | 18 | 25 |
| interné vzdelávanie | 4 | 32 |
| ďaľšie vzdelávanie | 12 | 20 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | školské kolo | obvodné kolo | okr. kolo | regionálne kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Šaliansky Maťko | 13 | 10 | 3 | |||||
| Rozprávkové vretienko | 5 | 4 | 1 | |||||
| Prednes poézie a prózy 70 49 11 6 4 | 41 | 28 | 9 | 3 | 1 | |||
| MAKS | 8 | 8 | ||||||
| KLOKAN | 42 | 42 | ||||||
| MO I.stupeň | 1 | 1 | ||||||
| MO II. stupeň | 25 | 18 | 7 | |||||
| Pytagoriáda | 70 | 67 | 3 | |||||
| OCJ - nemecký jazyk | 9 | 5 | 2 | 1 | 1 | |||
| OCJ - anglický jazyk | 30 | 26 | 4 | |||||
| Horákova Štiavnica | 1 | 1 | ||||||
| FO | 2 | 1 | 1 | |||||
| GO | 10 | 9 | 1 | |||||
| CHO | 4 | 2 | 2 | |||||
| Slávik Slovenska | 16 | 12 | 3 | 1 | ||||
| Cezpoľný beh | 6 | 6 | ||||||
| Basketbal | 9 | 9 | ||||||
| Volejbal | 17 | 17 | ||||||
| Envirootázniky | 3 | 3 | ||||||
| Stolný tenis | 20 | 8 | 8 | 4 | ||||
| Malý futbal | 30 | 30 | ||||||
| ĽA | 29 | 20 | 9 | |||||
| Malý futbal Jednota COOP | 10 | 10 | ||||||
| Vybíjaná | 11 | 11 | ||||||
| Štafetový beh M. Závarskej | 15 | 15 | ||||||
| Hasiči očami detí | 2 | 2 | ||||||
| Zelený svet | 48 | 48 | ||||||
| Polícia známa,neznáma | 17 | 17 | ||||||
| Vesmír očami detí | 17 | 17 | ||||||
| Otec,mama a ja | 14 | 14 | ||||||
| Dolina, dolina | 8 | 4 | 4 | |||||
| Grafický náčrt žiackej knižky | 4 | 4 | ||||||
| My sa nevieme sťažovať nahlas | 23 | 23 |
Prezentácia školy a akcie zabezpečované školou
- pravidelné vydávanie školského časopisu " X - ák"
- vytvorený školský kalendár
konali sa pravidelné akcie:
- MDD - na tému Flinstonovci
-plavecký výcvik
- vianočné trhy
- moje domáce zvieratko
- karneval
- stretnutie s dôchodcami
- aktivity ku Dňu Zeme, dňom ochrany prírody
- Deň matiek
- divadelné predstavenia
- štafetový beh víťazstva
- Beh olympijského dňa
- Floorballová liga
- zápis do Kroniky cti spojený s ocenením najlepších žiakov školy a najlepších športovcov školy
- veľkonočné trhy
- zbierka ku Dňu narcisov
- darčeky pre budúcich prvákov, dôchodcov
- učiteľský deň
- pozdravy k Vianociam, Veľkej noci, Dňu matiek
- program pre dôchodcov v domove dôchodcov v rámci Mesiaca úcty k starším
žiakom boli poskytnuté služby:
- besedy : -O škodlivosti fajčenia - v spolupráci s Reg.ústavom verej. zdravotníctva v Žiari nad Hronom
- Týrané ženy a deti
- Patologické závislosti
- Rasizmus a xenofóbia
- Konflikty,ich riešenie v školskom prostredí
- Zdravý životný štýl
- besedy v spolupráci s MsP ,OPZ a ORPZ:
- Poriadkové predpisy
- Dopravná výchova
- Šikanovanie a diskriminácia
- Správaj sa normálne
- Policajt je môj kamarát
- exkurzie, výlety
- relácie v školskom rozhlase
- služby výchovného poradenstva - každý utorok 2 hodiny
- využité projekty: - Kým nie je príliš neskoro, Cesta k emocionálnej zrelosti, Škola bez alkohlu, cigariet a iných drog, Nenič svoje múdre telo, Ako poznám sám seba, Svet práce, Čas premien
- servis stredných škôl - pre žiakov 9. ročníka
- Deň otvorených dverí v Združenej strednej škole N.Baňa,ÚSS Hrabiny
- Tvorivé dielne Gymnázium N.Baňa
- Starostlivosť o vlasy a pleť ZSŠ B.Štiavnica
- Otvorená hodina žiakov a majstrov SOU drev. Žarnovica
- Seminár v SPŠ Stankovianskeho B.Štiavnica
- stimulačný program pre žiakov s poruchami správania PPP
- beseda s ukážkou - Chybné držanie tela - pre žiakov 5.-7.roč.- lektorkami boli pracovníčky ŠZÚ v Žiari nad Hronom
- zabezpečenie členstva v KMČ
- záujmové krúžky (viď podrobný rozpis v bode2b)
- triedy s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov
- edukačné programy projektu Infovek (viď rozširujúce hodiny)
Odborné a významné aktivity zamestnacov školy:
Mgr. Anna Krauseová - výchovná poradkyňa
Mgr. Magdaléna Fabková - koordinátor drogovej prevencie
Mgr. Jozef Zima - člen rady školy, podpredseda mestekej školskej rady
Mgr. Jozef Považan - predseda mestskej školskej rady, člen rady pri CVČ
Anna Mihálová - členka rady školy a členka mestskej školskej rady
Mgr. Viera Kopernická - predsedníčka ZV OZ, členka mestskej školskej rady, tajomníčka OV OZ PŠaV v Žarnovici
Mgr. Marta Pirháčová - členka Rady školy
PaedDr. Vincent Debnár - člen TJ Slovan
Mgr. Helena Orgonášová - kronikárka školy, kronikárka mesta ,členka RŠ pri MŠ Vstup
Oľga Drapáková - členka sekcie ŠKD pri OZ PŠaV Banská Bystrica
PaedDr. Slavomíra Dojčánová - členka Rady školy pri ZŠ s MŠ Tekovská Breznica
V školskom roku 2006/2007 vypracované nasledovné projekty:
- Prázdninová angličtina
- Jazykové laboratóriá pre ZŠ
- Radšej v škole maľovať,ako s bandov fetovať
- Založenie speváckeho zboru " Spod Gupne"
Hodnotenie priestorov školy :
Počet kmeňových učební : 23
Počet odborných učební : 13
ŠSZČ : 1
ŠKD : 1
Počet dielní : 1
Počet telocviční : 3
Školský pozemok : 1
Športový areál školy : ihrisko futbalové - 1, ľahkoatletická dráha
Školská jedáleň :1
Zabezpečenie výučby učebnými pomôckami :
- škola je zabezpečená dobrými, vhodnými, funkčnými pomôckami
- kabinetné zbierky sa postupne dopľňajú novými modernými pomôckami
Stručnú analýzu súčasného stavu :
- oprava schodísk - výmena PVC za dlažbu - nová budova
- náter kovových konštrukcií vo všetkých WC - nová budova
- oprava WC v starej budove školy
- oprava ústredného kúrenia - stará budova školy
- oprava prívodu vodovodného potrubia - stará budova školy
- oprava strechy nad náraďovňou - stará budova školy
- oprava strechy nad ŠJ
- údržba hydrantov v starej budove školy
- oprava školského rozhlasu
- revízie -kotolňa,hasiace prístroje,telocvičné náradie
- zakúpené nové učebné pomôcky
- vybudovaná interaktívna učebňa
Do ZŠS zakúpená :
- drobné zariadenie ( hrnce, varešky, pracovné dosky )
- renovácia stolov
Potreby a pripravované plány :
- vybudovať šatne pre žiakov I. a II. stupňa
- vymeniť okná na budovách - veľmi poškodené, zničené,ohrozujú bezpečnosť
- výmena vchodových dverí - v zlom stave, ohrozujú bezpečnosť
- zatepliť budovy školy alebo opraviť fasádu opdáva ohrozuje bezpečnosť
- rekonštrukcia sociálnych zariadení
- výmena podlahovej krytiny
- konvektomat pre ŠJ
|
ID protokolu: XFTRAXXMFA |
Číslo |
Presun z roku 2005 |
Zdroje |
CELKOVÉ ZDROJE |
MZDY spolu |
Tarifné platy |
Osobné príplatky |
Odmeny |
Ostatné |
POISTNÉ |
|
UKAZOVATEĽ |
A1 |
A2 |
A=A1+A2 |
D= |
E |
F |
G |
H |
I |
|
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 021-027 |
001 |
1 |
16259 |
16260 |
9714 |
8650 |
356 |
320 |
388 |
3455 |
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 017 |
002 |
1 |
15562 |
15563 |
9632 |
8580 |
350 |
319 |
383 |
3344 |
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
1 |
15562 |
15563 |
9632 |
8580 |
350 |
319 |
383 |
3344 |
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
0 |
15085 |
15085 |
9418 |
8464 |
350 |
221 |
383 |
3269 |
|
mzdy a
poistné |
005 |
0 |
12687 |
12687 |
9418 |
8464 |
350 |
221 |
383 |
3269 |
|
prevádzka |
006 |
0 |
2398 |
2398 |
|
|
|
|
|
|
|
nenormatívne - súčet r.
008-016 |
007 |
1 |
477 |
478 |
214 |
116 |
0 |
98 |
0 |
75 |
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
na
dopravu žiakov (§4 ods. 13 zákona*) |
009 |
1 |
2 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
na
asistentov učiteľa (§4 ods. 13 zákona*) |
010 |
0 |
157 |
157 |
116 |
116 |
0 |
0 |
0 |
41 |
|
na
vzdelávanie zo sociálne znevýhodneného prostredia (§4 ods. 13 zákona*) |
011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
čiastočnú kompenzáciu objektívnych znevýhodnení (§4 ods. 13 zákona*) |
012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4 ods. 14 zákona*) |
013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
014 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
015 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 9 zákona*) |
016 |
0 |
318 |
318 |
98 |
0 |
0 |
98 |
0 |
34 |
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 018-020 |
017 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona*) |
018 |
|
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
019 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
020 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od neštátnych zriaďovateľov
(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c) zákona*) |
021 |
0 |
549 |
549 |
82 |
70 |
6 |
1 |
5 |
111 |
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na výchovno-vzdelávací
proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
022 |
0 |
37 |
37 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Zisk
z podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
od rodičov, žiakov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť,
na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v školách a
v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Vo
vybraných školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej
osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu
nákladov na výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d)
zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
026 |
0 |
60 |
60 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Iné zdroje
podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f) zákona*) |
027 |
0 |
51 |
51 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
*Zákon NR SR č. 597/2003 Z. z. o financovaní ZŠ, SŠ a ŠZ
v znení neskorších predpisov |
|||||||||||||
|
ID protokolu: XFTRAXXMFA |
Číslo |
PREVÁDZKA spolu |
Cestovné náhrady |
Energie, voda a komunikácie |
Materiál |
Dopravné |
Údržba |
Nájomné za prenájom |
Služby |
|
z PREVÁDZKY (stĺpec J) - Výdavky
na teplo |
z PREVÁDZKY (stĺpec J) - Výdavky
na výchovno-vzdelávací proces |
zo stĺpcov D, I, J - Výdavky na
ďalšie vzdel. ped. zam. |
|
UKAZOVATEĽ |
J=K+L+M +N+O+P+Q |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
Q |
T |
U |
U1 |
||
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 021-027 |
001 |
2897 |
30 |
1551 |
364 |
5 |
496 |
0 |
451 |
1275 |
58 |
19 |
|
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 017 |
002 |
2393 |
30 |
1551 |
318 |
5 |
59 |
0 |
430 |
1275 |
58 |
19 |
|
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
2393 |
30 |
1551 |
318 |
5 |
59 |
0 |
430 |
1275 |
58 |
19 |
|
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
2221 |
30 |
1470 |
296 |
5 |
43 |
0 |
377 |
1205 |
58 |
19 |
|
|
mzdy a
poistné |
005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
prevádzka |
006 |
2221 |
30 |
1470 |
296 |
5 |
43 |
0 |
377 |
1205 |
58 |
19 |
|
|
nenormatívne - súčet r.
008-016 |
007 |
172 |
0 |
81 |
22 |
0 |
16 |
0 |
53 |
70 |
0 |
0 |
|
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
dopravu žiakov (§4 ods. 13 zákona*) |
009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
asistentov učiteľa (§4 ods. 13 zákona*) |
010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
vzdelávanie zo sociálne znevýhodneného prostredia (§4 ods. 13 zákona*) |
011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
čiastočnú kompenzáciu objektívnych znevýhodnení (§4 ods. 13 zákona*) |
012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4 ods. 14 zákona*) |
013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
014 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
015 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 9 zákona*) |
016 |
172 |
0 |
81 |
22 |
0 |
16 |
0 |
53 |
70 |
0 |
0 |
|
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 018-020 |
017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona*) |
018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od neštátnych zriaďovateľov
(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c) zákona*) |
021 |
356 |
0 |
0 |
2 |
0 |
333 |
0 |
21 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
022 |
37 |
0 |
0 |
23 |
0 |
14 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Zisk
z podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Príspevky
od rodičov, žiakov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu
povinnosť, na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v
školách a v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Vo
vybraných školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej
osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu
nákladov na výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d)
zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
026 |
60 |
0 |
0 |
21 |
0 |
39 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Iné
zdroje podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f)
zákona*) |
027 |
51 |
0 |
0 |
0 |
0 |
51 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
*Zákon NR SR č. 597/2003 Z. z. o financovaní ZŠ, SŠ a ŠZ
v znení neskorších predpisov |
|
ID protokolu: XFTRAXXMFA |
Číslo |
BEŽNÉ TRANSFERY jednotlivcom |
BEŽNÉ VÝDAVKY spolu |
KAPITÁLOVÉ VÝDAVKY |
ČERPANIE |
Nevyčerpané finančné prostriedky |
z toho presun do roku 2007 |
Vrátené do štátneho rozpočtu |
|
UKAZOVATEĽ |
R |
C=D+I+J+R |
S |
B=C+S |
V=A-B |
W |
X=V-W |
|
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 021-027 |
001 |
94 |
16160 |
0 |
16160 |
100 |
100 |
0 |
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 017 |
002 |
94 |
15463 |
0 |
15463 |
100 |
100 |
0 |
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
94 |
15463 |
|
15463 |
100 |
100 |
0 |
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
91 |
14999 |
|
14999 |
86 |
86 |
0 |
|
mzdy a
poistné |
005 |
|
12687 |
|
12687 |
0 |
|
0 |
|
prevádzka |
006 |
91 |
2312 |
|
2312 |
86 |
86 |
0 |
|
nenormatívne - súčet r.
008-016 |
007 |
3 |
464 |
|
464 |
14 |
14 |
0 |
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
na
dopravu žiakov (§4 ods. 13 zákona*) |
009 |
3 |
3 |
|
3 |
0 |
0 |
0 |
|
na
asistentov učiteľa (§4 ods. 13 zákona*) |
010 |
|
157 |
|
157 |
0 |
|
0 |
|
na
vzdelávanie zo sociálne znevýhodneného prostredia (§4 ods. 13 zákona*) |
011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
na
čiastočnú kompenzáciu objektívnych znevýhodnení (§4 ods. 13 zákona*) |
012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4 ods. 14 zákona*) |
013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
014 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
015 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 9 zákona*) |
016 |
|
304 |
|
304 |
14 |
14 |
0 |
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 018-020 |
017 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona*) |
018 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
019 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
020 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od neštátnych zriaďovateľov
(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c) zákona*) |
021 |
0 |
549 |
0 |
549 |
0 |
0 |
0 |
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
022 |
0 |
37 |
0 |
37 |
0 |
0 |
0 |
|
Zisk
z podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
od rodičov, žiakov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu
povinnosť, na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v
školách a v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Vo
vybraných školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej
osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu
nákladov na výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d)
zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
026 |
0 |
60 |
0 |
60 |
0 |
0 |
0 |
|
Iné
zdroje podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f)
zákona*) |
027 |
0 |
51 |
0 |
51 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
*Zákon NR SR č. 597/2003 Z. z. o financovaní ZŠ, SŠ a ŠZ
v znení neskorších predpisov |
||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
Škola mala v školskom roku 2006/2007 (a na nasledujúce obdobie má) stanovené tieto ciele:
1.cieľ: Zvyšovať pohybovú aktivitu žiakov, ich telesnú zdatnosť, podporovať rozvoj talentov v oblasti ľahkej atletiky a kolektívnych hier, pestovať morálno-vôľové vlastnosti žiakov.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. Svedčia o tom hlavne výborné výsledky našich žiakov na športových súťažiach v rámci okresu, regiónu, kraja . (Viď podrobne rozpracovaný bod 1i - prehľad výsledkov súťaží a olympiád).
2.cieľ: Zvyšovať počítačovú gramotnosť žiakov školy využívaním programov projektu Infovek. Postupne zavádzať informačno - komunikačné technológie do jednotlivých vyučovacích predmetov.
Plnenie cieľa:
Škola má vybudované dve učebne výpočtovej techniky. Samotná počítačová gramotnosť žiakov sa zvyšuje v rámci rozširujúcich hodín predmetu práca s počítačom , na hodinách TCHV 8. a 9. roč.a v mimoškolskej činnosti v práci krúžkov (viď bod 2b - voľnočasové aktivity). Škola v plnej miere využíva edukačné programy projektu Infovek(viď bod 1f - rozširujúce hodiny), ktoré navštevujú všetci žiaci od 1. po 9.ročník. Na takýchto hodinách sa trieda delí na dve skupiny - jedna skupina pracuje pod odborným dohľadom s edukačným programom v odbornej učebni, druhá sa zaoberá tou istou témou v klasickej učebni. S edukačnými programami pracujú žiaci hlavne na hodinách matematiky, fyziky, chéme, cudzích jazykov, výtvarnej výchovy, hudobnej výchovy, prírodopisu, zemepisu, vlastivedy, prírodobvedy, slovenského jazyka a pod. Výrazne v tomto školskom roku sa na hodinách matematiky využíval program Cabri geometria, hlavne v 7.-9. ročníku ZŠ.
3.cieľ: Zvyšovať úroveň komunikačných a konverzačných schopností žiakov v cudzích jazykoch.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. Vo všetkých ročníkoch má škola zriadené triedy s rozšíreným vyučovaním cudzieho jazyka, k rozvoju komunikačných a konverzačných schopností žiakov prispieva aj práca krúžkov. Triedy sa pri vyučovaní cudzích jazykov delia na skupiny, čo umožňuje kvalitnejší individuálny prítup k žiakom. O kvalitnom plnení tohoto cieľa svedčí umiestnenie našich žiakov na súťažiach a olympiádach cudzích jazykov (viď bod 1i).
4.cieľ: Zvyšovať odbornú úroveň pedagogických a výchovných zamestnancov.
Plnenie cieľa:
Vedenie školy v plnej miere podporuje ďalšie vzdelávanie pedagogických a výchovných zamestnancov, umožňuje im v plnej miere využívať možnosti ďalšieho štúdia v metodických centrách, vysokých školách ako aj v ďalších vzdelávacích organizáciách. Tento cieľ sa plní priebežne podľa záujmu pedagogických a výchovných zamestnancov zvlášť na každý školský rok (viď bod 1h).
5.cieľ: Realizovať rôzne formy voľnočasových aktivít zameraných na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov v ŠSZČ a v ŠKD.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne v práci krúžkov v ŠSZČ a ŠKD. Obe zariadenia ponúkajú žiakom bohatý výber krúžkov na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov. O plnení tohoto cieľa svedčí i fakt, že z 532 žiakov školy 368 žiakov odovzdalo vzdelávací poukaz škole a prácu krúžkov navštevovalo celkom 569 žiakov (niektorí žiaci navštevovali viacero krúžkov).
6.cieľ: Zefektívniť proces učenia sa uplatňovaním projektového prístupu na vyučovaní.
Plnenie cieľa:
Projektové vyučovanie je formou, pri ktorej sa žiak sám aktívne a efektívne učí. Takto získané vedmosti sú podľa posledných výskumov dlhodobé a najtrvácnejšie. Škola začala s postupným zavádzaním projektového prístupu vo vyučovaní v minulých školských rokoch, rozvinula ho v tomto školskom roku a plánuje i v budúcich školských rokoch ďalšie ulatňovanie tejto formy vyučovania vo viacerých vyučovacách predmetoch. Tento cieľ sa plní priebežne.
Škola dosahuje veľmi dobré výsledky vo výchovno - vzdelávacom procese. Priemerná známka všetkých predmetov na celej škole bola na konci školského roku 1,76. Z toho v 3 predmetoch bol priemer do 1,3 v 5 predmetoch bol priemer do 2,0 a v 7 predmetoch bol priemer známok do 2,3.
Ďalej škola dosahuje dobré výsledky v súťažiach a olympiádach (viď bod 1i - prehľad výsledkov súťaží a olympiád), kde sa o.i. naša žiačka Barbora Bednárová - žiačka 8.B triedy - prebojovala do celoštátneho kola.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Medzery sa ukázali:
- v internom vzdelávaní a výmene skúseností
- vo vyučovacom procese pri uplatňovaní poznatkov zo vzdelávania
- pri zavádzaní IKT do vyučovania
- v náplni práce PK, MZ
- pri uplatňovaní sebakontroly a sebahodnotenia žiakov
Návrh opatrení:
1. Zlepšiť prácu metodických orgánov v škole.
2. Do praxe viac zavádzať nové formy, metódy práce získané ďaľším vzdelávaním a informačno komunikačné technológie.
3. Viac vnášať do vyučovacieho procesu prvky sebahodnotenia a sebakontroly žiakov.
Psychohygienické podmienky výchovno - vzdelávacieho procesu na škole sú dobré. Už pri samotnej tvorbe rozvrhu hodín (ktorý sa vytvára pomocou PC) sa kladie dôraz, aby:
- vyučovanie bolo súvislé a bez voľných hodín
- predmety s časovou dotáciou 2 hodiny do týždňa neboli zaradené obdeň alebo v pondelok a piatok
- predmety ako SJ, M sa nevyučovali 6. vyučovaciu hodinu
- vyučovanie končilo max. 6. vyučovacou hodinou - popoludní už pracovali len krúžky
- výchovné predmety boli v týždni rovnomerne rozdelené, v jednom dni max. 2 hodiny aj to nie za sebou
Vyučovanie začína o 7,45 hod, a končí o 13,15 hod., za každou vyučovacou hodinou je prestávka 10 minút, po 3. vyučovacej hodine je veľká prestávka v trcvaní 20 minút, čo dáva žiakom priestor na relaxáciu, pobyt vonku na čerstvom vzduchu, dodržiavanie pitného režimu a pod.
Domáce úlohy sa zadávajú žiakom až po úplnom precvičení, utvrdení učiva a po ich dostatočnom rozbore v škole, a sú rovnomerne rozložené na jednotlivé dni v týždni. Domáce úlohy sa nezadávajú žiakom v stredu.
Písomné práce žiakov, ktoré trvajkú dlhšie ako 20 minút, píšu žiaci v jeden deň len raz.
Dbá sa na primerané zaťaženie žiakov učením
Sleduje a dbá sa na:
- správne a dostatočné osvetlenie,
- teplotu vzduchu,
- hluk okolia,
- striedanie rôznych druhov učenia činností v učení sa žiakov.
Nedostatkom v tejto oblasti sú psychohygienické podmienky stavu šatní žiakov, ktoré sa budú riešiť v najbližšom období.
ŠSZČ realizuje svoju činnosť vo voľnom čase detí formou:
- pravidelnej činnosti - krúžková činnosť
- príležitostnej činnosti
- jednorázových aktivít
V ŠSZČ pracuje 8 krúžkov, prihlásených je 85 žiakov, vzdelávací poukaz odovzdalo 42 žiakov.
Príležitostná záujmová činnosť.
Cyklické podujatia:
- Milionár - vedomostná súťaž pre žiakov 5.-8. roč.
- Školská floorballová liga " O pohár primátorky mesta" - 2. ročník
- "O majstra školy" - floorball -1.ročník
Jednorázové - príležitnostné podujatia :
- Týždeň športu
- Exkurzia do keramickej dielne
- Mikulášsky trojboj
- Vystúpenia na rôznych podujatiach
- Účasť na celoslovenskom kole DCC
- Exkurzia do keramickej dielne
Na podujatiach sa zúčastnilo 1027 žiakov a 117 dospelých.
Materiálno - technické vybavenie ŠSZČ:
V školskom roku 2006- 2007sa vylepšilo vybavenie ŠSZČ .
- lavice ,stoličky
- dopĺňa výbava na floorballové krúžky
- materiál potrebný na krúžkovú činnosť
ŠKD:
Činnosť v ŠKD je od 6.00 - 7.45 a od 11.20 - 17,00 hod.
Počet žiakov v ŠKD bol k 15.9.2006- 105 žiakov a k 30.6.2007- 118 žiakov
V ŠKD pracovali záujmové útvary :
- Na potulkách lesom
- Netradičné výtvarné techniky
- Ekologický
- Divadelný
Práca bola zameraná na :
- rozvoj aktivít detí
- rozvoj nápadov
- podnecovanie tvorivosti detí
- vytváranie sociálnej klímy v ktorej je dieťa: slobodné, spontánne, hravé, zodpovedné
Celoklubové aktivity :
Bezpečne do školy a zo školy
Vitaj medzi nami kamarát
Stromy v jeseni
Pretekáme sa so šarkanom
Úcta k starším
Športové zápolenie žiakov 1. ročníka - určite dnes vyhrám
Príroda a jej čaro
adventný čas - adventné vence
Snehuliáda
Vianoční koledníci
Zápis do 1. ročníka
S počítačom chceš byť kamarát
Priateľstvo a kamaráctvo
Karneval
Veľkonočné zvyky
Návšteva knižnice
Na potulkách lesom
Súťaž v šikovnosti - Popoluška
Návšteva múzea - história nášho mesta
Družinový štvorboj
Klobúková párty
Kolobežky - korčule
Deň boja proti drogám - číhajúce nebezpečenstvá
Materiálno - technické vybavenie ŠKD:
V školskom roku 2006/2007 sa pre ŠKD zakúpilo:
- Knihy
- Drobný spotrebný materiál
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Anglický jazyk | 17 | 1 |
| Anglický jazyk 2.stupeň -zač. | 17 | 1 |
| Astronomický | 16 | 1 |
| Basketbal | 15 | 1 |
| Cvičenia zo slovenského jazyka | 21 | 1 |
| Disco Clip Club | 12 | 1 |
| Ekologický | 15 | 1 |
| Floorball 1 | 10 | 1 |
| Floorball 2 | 9 | 1 |
| Floorball 3 | 10 | 1 |
| Hravý počítač | 10 | 1 |
| Internet | 10 | 1 |
| Keramika | 11 | 1 |
| Ľahká atletika | 17 | 1 |
| Moderný tanec | 11 | 1 |
| Nemecký jazyk - zač. | 15 | 1 |
| Potulky prírodou | 23 | 1 |
| Práca s počítačom 2A | 11 | 1 |
| Práca s počítačom 2B | 13 | 1 |
| Práca s počítačom 2C | 10 | 1 |
| Práca s počítačom 5.-6.ročník | 11 | 1 |
| Rehabilitačný | 9 | 1 |
| Ruský jazyk 1.-4. | 8 | 1 |
| Ruský jazyk 5.-9. | 12 | 1 |
| Slovenčina s úsmevom | 20 | 1 |
| ŠKD1 | 30 | 1 |
| ŠKD2 | 29 | 1 |
| ŠKD3 | 27 | 1 |
| ŠKD4 | 32 | 1 |
| Tiffany | 56 | 4 |
| Turistický | 22 | 1 |
| Volejbal | 14 | 1 |
| Zábavná matematika | 15 | 1 |
| Žurnalistický | 11 | 1 |
Rade školy sa pravidelne predkladali informácie o:
- výchovno - vzdelávacom procese, plánoch práce, o chode školy, vizii školy a pod.
V spolupráci s Radou školy sa konali
- MDD
- Deň matiek
V spolupráci s rodičovskou verejnosťou sa konali
- Európsky deň rodičov a školy
- IV.Ples rodičov
- Mikuláš
- MDD
V spolupráci so zriadovateľom sa konalo:
- ocenenie najlepších športovov školy
- prijatie najlúspešnejších žiakov u primátora mesta
- beh O pohár primátora mesta
- návštevy výstav v múzeu
- návštevy výstav prác regionálnych remeselníkov - vianočné, veľkonočné
-Týždeň športu
V spolupráci s ostatnými vzdelávacími organizáciami sa uskutočnili akcie:
- návšteva detí materských škôl školy pred zápisom do 1.ročníka základnej školy
- prizývanie učiteliek I.stupňa na ZRPŠ do MŠ
- účasť na projekte "AK mi pomôžeš, určite to dokážem"
V spolupráci s PPP Žarnovica sme pre žiakov zabezpečili
- IQ test - pre žiaskov 9.roníka
- depistáž žiakov s poruchami učenia a správania
- spoluprácu s pediatričkami pri kompletizácii prihlášok na stredné školy
- rovesnícky program "Peer aktivisti"
V spolupráci s Gymnáziom Nová Baňa sme zorganizovali
- spoločný výmenný pobyt žiakov v SRN
- prepožičiavanie telocvične na vyučovanie telesnej výchovy
Spolupráca so ZSŠ v Novej Bani sa uskutočňovala hlavne v:
- zapožičiavaní telovýchovného areálu
Vypracoval: Mgr. Mária Považanová
V Novej Bani, 5. októbra 2007
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 10.10.2007
Rada školy pri Základnej škole Jána Zemana v Novej Bani sa na svojom zasadnutí dňa 15.10.2007 oboznámila so správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2006/2007. Správu Rade školy predložila riaditeľka školy Mgr. Mária Považanová. Rada školy konštatuje, že správa je podrobná a vyčerpávajúca a verne odzrkadľuje skutočný stav, aký bol v škole v školskom roku 2006/2007.
Rada školy pri Základnej škole Jána Zemana v Novej Bani súhlasí s predloženou správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2006/2007, ktorú vypracovala riaditeľka školy Mgr. Mária Považanová podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR č.9/2006 Z.z., bez pripomienok.
Mesto Nová Baňa ako zriaďovateľ Základnej školy Jána Zemana súhlasí s predloženou správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2006/2007.
Powered by aSc EduPage