| Názov školy | Základná škola Jána Zemana Nová Baňa |
| Adresa školy | Školská 6, 968 01 Nová Baňa |
| Telefón | 045 6856017 |
| jpovazan@zoznam.sk, jpovazan@zsskolnbana.edu.sk | |
| WWW stránka | www.zsjzemananb.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Nová Baňa |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Mária Považanová | 0456856017 | jpovazan@zoznam.sk | |
| ZRŠ | Mgr. Mária Budinská | 0456857317 | ||
| ZRŠ | Mgr. Mariana Capalaiová | 0456857317 | ||
| vedúca ZŠS | Mária Búryová | 0456856895 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Vanda Prandorfyová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Marta Pirháčová | |
| Mgr. Jozef Zima | ||
| ostatní zamestnanci | Anna Mihálová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Bohumil Červenka | |
| Jozef Bóna | ||
| Daniela Hanulová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Jozef Koperdák | |
| Natália Pinková | ||
| Lýdia Adamcová | ||
| iní | Tatiana Polcová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Členovia |
|---|---|---|---|
| MZ ŠKD | Oľga Drapáková | ŠKD | |
| MZ | Mgr. Helena Orgonášová | 1. stupeň ZŠ | |
| PK | Mgr. Daniela Lacová | SJ- HV | |
| PK spoloč. a vých. predmetov | PhDr. Anton Šmondrk | D-Z-TV-NV-EV-OV | |
| PK | Mgr. Zuzana Floreková | AJ-NJ-RJ | |
| PK | Mgr.Mária Suchá | M-F-CH | |
| PK | PaedDr. Slavomíra Dojčánová | P-VV-TCHV-PSP | |
| Pedagogická rada | všetci pedagogickí zamestnanci | ||
| Rada školy | Mgr. Vanda Prandorfyová | volení a delegovaní zástupcovia rodičov, zriaďovateľa a pod. | |
| Rodičovská rada | Ing. Bohumil Červenka | volení zástupcovia rodičov |
Počet žiakov školy: 571
Počet tried: 26
Podrobnejšie informácie:
1.ročník: 3 triedy - počet žiakov 57, z toho: počet chlapcov - 23, počet dievčat - 34
národnosť: slovenská - 57 žiakov, iná - 0 žiakov
povinne voliteľné predmety: náboženská výchova - 50 žiakov, etická výchova - 7 žiakov
cudzie jazyky: Aj - 49 žiakov , Nj - 8 žiakov
2.ročník: 3 triedy - počet žiakov 64, z toho: počet chlapcov - 27, počet dievčat - 37
národnosť: slovenská - 62 žiakov, iná - 2 žiaci
povinne voliteľné predmety: náboženská výchova - 54 žiakov, etická výchova - 10 žiakov
cudzie jazyky: Aj - 51 žiakov, Nj - 13 žiakov
3.ročník: 3 triedy - počet žiakov 66, z toho: počet chlapcov - 28, počet dievčat - 38
národnosť: slovenská - 66 žiakov, iná - 0 žiakov
cudzie jazyky: Aj - 29 žiakov, Nj - 15 žiakov
4.ročník: 2 triedy - počet žiakov 58, z toho: počet chlapcov - 28, počet dievčat - 30
národnosť: slovenská - 55 žiakov, iná - 3 žiaci
cudzie jazyky: Aj - 16 žiakov, Nj - 12 žiakov
5.ročník: 2 triedy - počet žiakov 55, z toho: počet chlapcov - 34, počet dievčat - 21
národnosť: slovenská - 55 žiakov, iná - 0 žiakov
povinne voliteľné predmety: náboženská výchova - 37 žiakov, etická výchova - 18 žiakov
cudzie jazyky: Aj - 43 žiakov, Nj - 12 žiakov
6.ročník: 3 triedy - počet žiakov 67, z toho: počet chlapcov - 39, počet dievčat - 29
národnosť: slovenská - 67 žiakov, iná - 0 žiakov
povinne voliteľné predmety: náboženská výchova - 45 žiakov, etická výchova - 22 žiakov
cudzie jazyky: Aj - 41 žiakov, Nj - 26 žiakov
7.ročník: 3 triedy - počet žiakov 61, z toho: počet chlapcov - 26, počet dievčat - 35
národnosť: slovenská - 61 žiakov, iná - 0 žiakov
povinne voliteľné predmety: náboženská výchova - 41 žiakov, etická výchova - 20 žiakov
cudzie jazyky: Aj - 35 žiakov, Nj - 26 žiakov
8.ročník: 3 triedy - počet žiakov 62, z toho: počet chlapcov - 38, počet dievčat - 24
národnosť: slovenská - 62 žiakov, iná - 0 žiakov
povinne voliteľné predmety: náboženská výchova - 47 žiakov, etická výchova - 15 žiakov
cudzie jazyky: Aj - 32 žiakov, Nj - 21 žiakov, Rj - 9 žiakov
9.ročník: 4 triedy - počet žiakov 81, z toho: počet chlapcov - 38, počet dievčat - 43
národnosť: slovenská - 81 žiakov, iná - 0 žiakov
povinne voliteľné predmety: náboženská výchova - 57 žiakov, etická výchova - 24 žiakov
cudzie jazyky: Aj - 48 žiakov, Nj - 27 žiakov, Rj - 6 žiakov
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 26 |
| počet žiakov | 57 | 64 | 66 | 58 | 55 | 67 | 61 | 62 | 81 | 571 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 2 | 5 | 6 | 8 | 1 | 4 | 2 | 31 |
| z toho v ŠKD | 42 | 41 | 21 | 17 | 3 | 1 | 125 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2005: 60/35
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2005: 57/34
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 2/0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2006 : 95 žiakov
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 14 | 81 | 95 |
Dvaja žiaci deviateho ročníka boli na prijímacích skúškach hodnotení podľa Metodických pokynov na hodnotenie a klasifikáciu žiakov s vývinovými poruchami učenia v základných a stredných školách.
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 14 | 14 | 58 | 9 | 95 | |||
| prijatí | 14 | 14 | 56 | 11 | 95 | |||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 96,5 | 122 | 100 |
vysvetlivky k tabuľke:
- ak je v kolónke uvedený priemer 0,00 - znamená to, že predmet sa v danej triede neklasifikoval a na vysvedčení sa uviedlo "a" - absolvoval
- ak je kolónka v tabuľke prázdna, znemaná to, že v danej triede sa daný predmet nevyučuje
skratky niektorých predmetov:
- DSH - žiak v I. ročníku dosiahol výsledky : veľmi dobré (1), dobré (2), slabé (3)
| Trieda | Aj | D | DSH | Etv | F | Hv | Ch | M | NV | Nj | Ov | Psp | Prc | P | Prí |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,13 | ||||||||||||||
| I.B | 1,00 | ||||||||||||||
| I.C | 1,05 | ||||||||||||||
| II.A | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 1,24 | 0,00 | 0,00 | |||||||||
| II.B | 0,00 | 0,00 | 1,36 | 0,00 | 0,00 | ||||||||||
| II.C | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 1,18 | 0,00 | 0,00 | |||||||||
| III.A | 1,29 | 0,00 | 1,30 | 1,83 | 0,00 | 1,30 | |||||||||
| III.B | 1,55 | 0,00 | 1,20 | 1,11 | 0,00 | 1,00 | |||||||||
| III.C | 0,00 | 1,68 | 0,00 | 1,41 | |||||||||||
| IV.A | 1,44 | 0,00 | 1,18 | 1,33 | 0,00 | 1,07 | |||||||||
| IV.B | 0,00 | 1,89 | 0,00 | 1,57 | |||||||||||
| V.A | 2,25 | 1,43 | 0,00 | 0,00 | 1,89 | 0,00 | 1,75 | 2,00 | |||||||
| V.B | 2,68 | 1,74 | 0,00 | 0,00 | 2,41 | 0,00 | 2,20 | 2,41 | |||||||
| VI.A | 1,93 | 1,17 | 1,74 | 0,00 | 1,61 | 0,00 | 1,88 | 0,00 | 1,57 | ||||||
| VI.B | 2,59 | 1,83 | 0,00 | 1,92 | 0,00 | 2,17 | 0,00 | 2,14 | 0,00 | 1,71 | |||||
| VI.C | 3,00 | 2,48 | 0,00 | 3,29 | 0,00 | 3,29 | 0,00 | 3,18 | 0,00 | 2,71 | |||||
| VII.A | 1,63 | 1,10 | 0,00 | 1,57 | 1,00 | 1,67 | 0,00 | 2,00 | 0,00 | 1,43 | |||||
| VII.B | 2,10 | 1,44 | 1,78 | 1,11 | 2,06 | 0,00 | 2,00 | 0,00 | 1,67 | ||||||
| VII.C | 2,91 | 1,85 | 0,00 | 2,45 | 1,55 | 2,95 | 0,00 | 2,78 | 0,00 | 0,00 | 2,45 | ||||
| VIII.A | 1,82 | 1,00 | 0,00 | 1,35 | 1,00 | 1,70 | 1,83 | 0,00 | 1,75 | 1,00 | 1,35 | ||||
| VIII.B | 2,64 | 1,80 | 0,00 | 2,65 | 1,60 | 2,75 | 3,25 | 0,00 | 2,67 | 1,75 | 0,00 | 2,40 | |||
| VIII.C | 2,29 | 1,79 | 0,00 | 2,53 | 1,84 | 2,58 | 2,47 | 0,00 | 2,50 | 1,63 | 0,00 | 2,63 | |||
| IX.A | 1,93 | 1,26 | 0,00 | 1,63 | 1,16 | 2,42 | 2,42 | 0,00 | 2,25 | 1,42 | 2,00 | ||||
| IX.B | 2,50 | 1,64 | 0,00 | 1,91 | 1,36 | 2,23 | 2,27 | 0,00 | 1,33 | 1,50 | 1,86 | ||||
| IX.C | 3,57 | 2,22 | 0,00 | 2,56 | 1,28 | 3,06 | 2,89 | 0,00 | 2,25 | 2,11 | 0,00 | 2,89 | |||
| IX.D | 3,00 | 2,41 | 2,27 | 1,59 | 3,23 | 3,27 | 0,00 | 2,89 | 2,14 | 0,00 | 2,45 |
| Trieda | Prv | Rj | Sjl | Spr | Tchv | Tv | Vl | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | |||||||||
| I.B | |||||||||
| I.C | |||||||||
| II.A | 1,19 | 1,38 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
| II.B | 1,09 | 1,73 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
| II.C | 1,09 | 1,23 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
| III.A | 1,30 | 1,00 | 0,00 | 1,17 | 0,00 | ||||
| III.B | 1,25 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 0,00 | ||||
| III.C | 1,95 | 1,00 | 0,00 | 1,41 | 0,00 | ||||
| IV.A | 1,39 | 1,00 | 0,00 | 1,07 | 0,00 | ||||
| IV.B | 2,14 | 1,00 | 0,00 | 1,68 | 0,00 | ||||
| V.A | 2,46 | 1,00 | 1,07 | 0,00 | 0,00 | 1,54 | |||
| V.B | 2,78 | 1,00 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | 1,67 | |||
| VI.A | 2,00 | 1,00 | 1,04 | 0,00 | 1,00 | 1,22 | |||
| VI.B | 2,54 | 1,00 | 1,04 | 0,00 | 1,00 | 1,67 | |||
| VI.C | 3,86 | 1,57 | 1,38 | 0,00 | 1,38 | 2,86 | |||
| VII.A | 1,76 | 1,00 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 1,14 | |||
| VII.B | 2,00 | 1,00 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 1,61 | |||
| VII.C | 3,40 | 1,05 | 1,05 | 0,00 | 1,20 | 2,20 | |||
| VIII.A | 1,83 | 1,00 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 1,13 | |||
| VIII.B | 3,33 | 3,05 | 1,00 | 1,30 | 0,00 | 1,15 | 1,80 | ||
| VIII.C | 2,83 | 2,84 | 1,00 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 2,21 | ||
| IX.A | 2,00 | 1,05 | 1,11 | 0,00 | 1,00 | 1,26 | |||
| IX.B | 2,41 | 1,00 | 1,18 | 0,00 | 1,00 | 1,73 | |||
| IX.C | 3,33 | 3,33 | 1,00 | 1,06 | 0,00 | 1,00 | 1,39 | ||
| IX.D | 2,33 | 3,14 | 1,00 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 1,36 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Opravné skúšky |
|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 16 | 16 | 0 | 0 | 0 |
| I.B | 20 | 20 | 0 | 0 | 0 |
| I.C | 19 | 19 | 0 | 0 | 0 |
| II.A | 21 | 21 | 0 | 0 | 0 |
| II.B | 22 | 22 | 0 | 0 | 0 |
| II.C | 22 | 22 | 0 | 0 | 0 |
| III.A | 23 | 23 | 0 | 0 | 0 |
| III.B | 20 | 20 | 0 | 0 | 0 |
| III.C | 22 | 21 | 1 | 0 | 0 |
| IV.A | 28 | 28 | 0 | 0 | 0 |
| IV.B | 28 | 28 | 0 | 0 | 0 |
| V.A | 28 | 28 | 0 | 0 | 0 |
| V.B | 27 | 27 | 0 | 0 | 0 |
| VI.A | 23 | 23 | 0 | 0 | 0 |
| VI.B | 24 | 24 | 0 | 0 | 0 |
| VI.C | 21 | 21 | 0 | 0 | 2 |
| VII.A | 21 | 21 | 0 | 0 | 0 |
| VII.B | 18 | 18 | 0 | 0 | 0 |
| VII.C | 20 | 20 | 0 | 0 | 1 |
| VIII.A | 23 | 23 | 0 | 0 | 0 |
| VIII.B | 20 | 20 | 0 | 0 | 0 |
| VIII.C | 19 | 19 | 0 | 0 | 0 |
| IX.A | 19 | 19 | 0 | 0 | 0 |
| IX.B | 22 | 22 | 0 | 0 | 0 |
| IX.C | 18 | 18 | 0 | 0 | 0 |
| IX.D | 22 | 22 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 16 | 927 | 57,94 | 927 | 57,94 | 0 | 0,00 |
| I.B | 20 | 1174 | 58,70 | 1174 | 58,70 | 0 | 0,00 |
| I.C | 19 | 1048 | 55,16 | 1048 | 55,16 | 0 | 0,00 |
| II.A | 21 | 1568 | 74,67 | 1568 | 74,67 | 0 | 0,00 |
| II.B | 22 | 1711 | 77,77 | 1711 | 77,77 | 0 | 0,00 |
| II.C | 22 | 1257 | 57,14 | 1257 | 57,14 | 0 | 0,00 |
| III.A | 23 | 1441 | 62,65 | 1441 | 62,65 | 0 | 0,00 |
| III.B | 20 | 893 | 44,65 | 893 | 44,65 | 0 | 0,00 |
| III.C | 22 | 1111 | 50,50 | 1111 | 50,50 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 28 | 982 | 35,07 | 982 | 35,07 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 28 | 1575 | 56,25 | 1575 | 56,25 | 0 | 0,00 |
| V.A | 28 | 1817 | 64,89 | 1817 | 64,89 | 0 | 0,00 |
| V.B | 27 | 1231 | 45,59 | 1231 | 45,59 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 23 | 1360 | 59,13 | 1360 | 59,13 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 24 | 1390 | 57,92 | 1390 | 57,92 | 0 | 0,00 |
| VI.C | 21 | 1783 | 84,90 | 1776 | 84,57 | 7 | 0,33 |
| VII.A | 21 | 1362 | 64,86 | 1362 | 64,86 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 18 | 1069 | 59,39 | 1069 | 59,39 | 0 | 0,00 |
| VII.C | 20 | 1318 | 65,90 | 1318 | 65,90 | 0 | 0,00 |
| VIII.A | 23 | 2089 | 90,83 | 2089 | 90,83 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 20 | 1589 | 79,45 | 1589 | 79,45 | 0 | 0,00 |
| VIII.C | 19 | 1767 | 93,00 | 1755 | 92,37 | 12 | 0,63 |
| IX.A | 19 | 2233 | 117,53 | 2226 | 117,16 | 7 | 0,37 |
| IX.B | 22 | 2564 | 116,55 | 2564 | 116,55 | 0 | 0,00 |
| IX.C | 18 | 2512 | 139,56 | 2511 | 139,50 | 1 | 0,06 |
| IX.D | 22 | 2288 | 104,00 | 2276 | 103,45 | 12 | 0,55 |
Externé meranie vedomostí žiakov sa uskutočnilo Monitorom 9 - 2006. Výsledky Monitoru uvádza nasledovná tabuľka:
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť žiakov v % | Priemerná percentuálna úspešnosť v ramci SR | Priem počet bodov školy | Priemerný počet bodov v ramci SR |
|---|---|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 81 | 83,6 | 81,2 | 25,1 | 24,4 |
| Monitor MAT | 81 | 55,8 | 61,4 | 16,7 | 18,4 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 26 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| RVCJ v 1. - 4. roč. | 1.A,B,C | 2.A,B,C | 3.A,B | 4.A | ||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| RVCJ 5. - 9. roč. | 5.A,B | 6.A,B | 7.A,B | 8.A | 9.A,B | |||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 3.C - 1 | 4.B - 1 | 5.A,B - 3 | 6.C -3 | 7.C - 3 | 8.B,C -3 | 9.C,D - 3 | |||
| Iné ( uveďte ) |
Rozširujúci predmet práca s počítačom sa v 7.-9. ročníku základnej školy zameriava na:
- prácu s operačným systémom WINDOWS XP
- prácu s textom
- prácu s tabuľkami
- prácu s prezentáciami
- spracovanie digitálnej fotografie
- prácu s grafikou
- tvorbou www stránok
- prácu s IKT
- prácu s Internetom a e-mailovou poštou
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| UP 5. - 9. roč. variant 3 | 7.C | Práca s počítačom | 1 |
| 8.B,C | Práca s počítačom | 1 | |
| 9.C,D | Práca s počítačom | 1 |
V predmete Práca s počítačom sa v rámci
zavádzania IKT do výchovno – vzdelávacieho procesu učia žiaci pracovať s nasledovnými
edukačnými programami:
Alík - Veselá matematika
Baltík 3
CabriGeometry
Cirkus šaša Tomáša
Detská Biblia
Didakta-Angličtina
Didakta-Matematika
Edukačné multimediálne CD na výučbu M, F, IVT
Encyklopedie přírody 2.0
Encyklopedie vesmíru
English With Toby CD ROM 2
Hejbejte se kosti moje
Jak věci pracují 2.0
Křížem krážem staletími
Lexicon 2002 - angličtina
Lexicon 2002 - nemčina
Lidské tělo 2.0
Oxford Advanced GENIE
Prozkoumej tajemství planet/Preskúmaj tajomstvo
planét
Staň se světošlápkem
TS Artopedie 2
TS Detský kútik II.
TS Detský kútik III - Slovenčina pre najmenších
TS Němčina pro školáky 4
Umelecké diela Slovenska
Vedomosti v hrsti 1
Zábavný učiteľ hudby
Záhadne i zábavne o Zemi a Slovensku
Zoner Callisto 4
FinePrint 5.25 + pdfFactory 2.25
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 3 | 57 | |
| Bežných tried | 23 | 514 | |
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 26 | 571 |
V ŠKD pracovalo 5 vychovávateliek na znížený úväzok.
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP - na dobu neurčitú | 37 | 13 | 37 | 13 |
| TPP - na dobu určitú | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Znížený úväzok | 5 | 1 | 3,56 | 0,5 |
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 5 | 3 | ||
| Rodičovská dovolenka | 2 |
V školskom roku 2005/2006 ukončil nekvalifikovaný pedagogický zamestnanec štúdium na vysokej škole a získal potrebnú kvalifikáciu.
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 37 | 39 |
| vychovávateľov | 6 | 6 | |
| asistentov učiteľa | 1 | 1 | |
| spolu | 2 | 44 | 46 |
Hodiny prírodopisu sa v školskom roku 2005/2006 vyučovali neodborne z toho dôvodu, že vyučujúca prírodopisu bola na rodičovskej dovolenke.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 6.-9.ročník | OV | 13 |
| 6.-9.ročník | Prírodopis | 26 |
| 6.-9.ročník | Technická výchova | 7 |
Pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci absolvovali nasledovné vzdelávania:
1. Cyklické:
Motivácia a aktivizácia žiakov na hodinách matematiky
Aktivizácia žiakov na hodinách chémie
Metódy na rozvoj tvorivosti žiakov v prírodovedných predmetoch
Cabri geometria I.
Projektový prístup vo vyučovaní prírodovedných predmetov
IKT vo vyučovani na II.stupni
Škola ako učiaca sa organizácia
Relaxácia proti stresu v živote učiteľa
Integrácia žiakov so špeciálnymi vých.-vzdel. potrebami
Ako hospitovať
Aj pre nekvalifikovaných učiteľov
Ako rozvíjať tvorivosť žiakov na hodinách matematiky
Rozvoj profesionality triedneho učiteľa
Čo a ako hodnotiť v matematike
ITV na I. a II. stupni ZŠ
Uplatňovanie zážitkových foriem v práci vychovávateľa pri práci s deťmi
Zdravý životný štýl
Ako byť profesionálny vychovávateľ
Etická výchova
Didaktický test ako podpora procesu učenia sa žiakov
2. Interné:
ASC Agenda žiakov
IKT vo výchovno - vzdelávacom procese
Cabri geometria na II. stupni ZŠ
Projektový prístup vo vyučovaní prírodovedných predmetov
Hravá prevencia
Práca s počítačom
Umelecký prednes pre I. a II. stupeň ZŠ
Ďalšie vzdelávania:
PIRŠ - práca s počítačom a využitie IKT v práci učiteľa
Personálna práca a odmeňovanie zamestnancov škôl a školských zariadení
Odborný seminár zameraný na BOZP a novú platnú legilatívu od 1.7.2006
Pracovné stretnutie vedúcich školských jedální
Metodický deň učiteľov náboženskej výchovy
Odborná príprava skladníkov materiálu CO
Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia
Výkon práce vo verejnom záujme
Seminár učiteľov anglického jazyka
Seminár koordinátorov primárnej prevencie drogových závislostí a sociálnej patológie
Školenie učiteľov - zdravotníkov
Tvorba registratúrnych poriadkov a plánov
Seminár - účtovníctvo obcí, miest a rozpočtových organizácií
Seminár - zdravie a výživa detí
Metodický deň učiteľov slovenského jazyka
Vybavovanie sťažností v školách a súvisiaca legislatíva
Praktická aplikácia aktuálnych predpisov upravujúcich pracovno - právne vzťahy a odmeňovanie v školstve
Novela zákona o slobodnom prístupe k informáciám platná od 1.1.2006
Vzdelávací workshop : Tvorivá dielňa
Metodický deň pre učiteľov fyziky
Praktická aplikácia zákona o správnom konaní v oblasti školstva
Seminár" Splývavé čítanie"
Porady riaditeľov - KŠÚ
Pracovné úrazy, prevencia ich vzniku a vyšetrovanie podľa súčasnej legislatívy
Odborný seminár " Zákonník práce ", " Zákon o nelegálnej práci ", " Zdravotné poistenie"
Manažér školy I. a II.
Seminár- "Účtovníctvo pre ZŠ s právnou subjektivitou
Porada - "Proforient pre ZŠ"
Vzdelávanie Oxford Academy "D"
| Ďalšie vzdelávanie | Počet vzdelávaní | Počet absolventov |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | 1 | 1 |
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 1 | 1 |
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| cyklické vzdelávanie | 20 | 18 |
| interné | 6 | 32 |
| ďaľšie vzdelávania | 29 | 27 |
Textová časť - viď prílohu č.1- "Výsledky súťaží v šk. roku 2005/2006"
| Názov súťaže | Počet žiakov | školské kolo | obvodné kolo | okr. kolo | regionálne kolo | kraj. kolo | národ. kolo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Prednes poézie a prózy | 70 | 49 | 11 | 6 | 4 | ||
| MAKS | 30 | 30 | |||||
| KLOKAN | 96 | 96 | |||||
| MO I.stupeň | 23 | 23 | |||||
| MO II. stupeň | 29 | 21 | 8 | ||||
| Pytagoriáda | 135 | 127 | 8 | ||||
| OCJ - nemecký jazyk | 10 | 7 | 1 | 1 | 1 | ||
| OCJ - anglický jazyk | 43 | 40 | 2 | 1 | |||
| Biologická olympiáda | 3 | 2 | 1 | ||||
| FO | 5 | 4 | 1 | ||||
| GO | 11 | 10 | 1 | ||||
| CHO | 15 | 12 | 3 | ||||
| Slávik Slovenska | 24 | 23 | 1 | ||||
| Cezpoľný beh | 5 | 5 | |||||
| Basketbal | 10 | 10 | |||||
| Volejbal | 9 | 9 | |||||
| Kalokagatia | 7 | 7 | |||||
| Stolný tenis | 22 | 11 | 7 | 4 | |||
| Malý futbal | 33 | 33 | |||||
| ĽA | 20 | 18 | 2 | ||||
| Malý futbal Jednota COOP | 27 | 27 | |||||
| Malý futbal Mc Donald COOP | 11 | 11 | |||||
| Čo vieš o hviezdach | 4 | 2 | 2 | ||||
| Rodina a ja | 31 | 25 | 6 | ||||
| Zelený svet | 4 | 4 | |||||
| Dúha | 4 | 4 | |||||
| Namaľuj si zdravie | 8 | 8 | |||||
| Vojaci očami detí | 20 | 20 | |||||
| Dolina, dolina | 4 | 4 |
Prezentácia školy a akcie zabezpečované školou
- pravidelné vydávanie školského časopisu " X - ák"
- v školskom roku 2005/2006 bol vytvorený škol. kalendár, logo školy, vlajka školy, hymna školy
konali sa pravidelné akcie:
- MDD
- vianočné trhy
- moje domáce zvieratko
- karneval
- stretnutie s dôchodcami
- aktivity ku Dňu Zeme, dňom ochrany prírody
- Deň matiek
- divadelné predstavenia
- štafetový beh víťazstva
- Beh olympijského dňa
- Floorballová liga
- zápis do Kroniky cti spojený s ocenením najlepších žiakov školy a najlepších športovcov školy
- 22.december - "Ako netradične prežiť deň v škole"
- veľkonočné trhy
- zbierka ku Dňu narcisov
- darčeky pre budúcich prvákov, dôchodcov
- učiteľský deň
- v rámci týždňa zdravej výživy - výstava ovocia a zeleniny
- pozdravy k Vianociam, Veľkej noci, Dňu matiek
- program pre dôchodcov v domove dôchodcov v rámci Mesiaca úcty k starším
- exkurzia do vojenského útvaru Levice
žiakom boli poskytnuté služby:
- beseda o škodlivosti fajčenia - v spolupráci s Reg.ústavom verej. zdravotníctva v Žiari nad Hronom
- beseda o správnom užívaní liekov, zdravý životný štýl
- beseda s gynekologičkou pre dievčatá 8.ročníka
- beseda o nových mestských poriadkových predpisoch v spolupráci s MsP
- beseda o šikanovaní a diskriminácii
- exkurzie, výlety
- divadelné predstavenie Black or white s antirasistickou tematikou
- relácie v školskom rozhlase
- služby výchovného poradenstva - každý utorok 2 hodiny
- využité projekty: - Kým nie je príliš neskoro, Cesta k emocionálnej zrelosti, Škola bez alkoholu, cigariet a iných drog, Nenič svoje múdre telo, Ako poznám sám seba, Svet práce, Čas premien
- exkurzia v JE Mochovce - pre všetkých žiakov celej školy
- servis stredných škôl - pre žiakov 8. a 9. ročníka
- deň otvorených dverí v gymnáziu a združenej strednej škole
- stimulačný program pre žiakov s poruchami správania PPP
- beseda s ukážkou - Chybné držanie tela - pre žiakov I.stupňa - lektorkami boli pracovníčky ŠZÚ v Žiari nad Hronom
- zabezpečenie členstva v KMČ
- záujmové krúžky (viď podrobný rozpis v bode2b)
- triedy s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov
- edukačné programy projektu Infovek (viď rozširujúce hodiny)
- výmenný pobyt vo Volkachu v SRN
V spolupráci s Radou školy:
- MDD
- Deň matiek
Rade školy sa pravidelne predkladali informácie o:
- výchovno - vzdelávacom procese, plánoch práce, o chode školy, vízii školy a pod.
V spolupráci s rodičovskou verejnosťou sa konali:
- výstúpenie sokoliarov
- exkurzia v prenosnom planetáriu Levice
- ukážka poskytovania prvej pomoci pracovníkmi NsP v rámci MDD
- Európsky deň rodičov a školy
- III.Ples rodičov
- diskotéky pre žiakov
- Mikuláš
- MDD
V spolupráci so zriadovateľom sa konalo:
- ocenenie najlepších športovov školy
- prijatie najúspešnejších žiakov u primátora mesta
- beh O pohár primátora mesta
- návštevy výstav v múzeu
- návštevy výstav prác regionálnych remeselníkov - vianočné, veľkonočné
-Týždeň športu
V spolupráci s ostatnými vzdelávacími organizáciami sa uskutočnili akcie:
- ukážka činnosti hasičskej a záchrannej stanica v Novej Bani
- návšteva detí materských škôl školy pred zápisom do 1.ročníka základnej školy
- prizývanie učiteliek I.stupňa na ZRPŠ do MŠ
- návšteva MŠ Kalvárska z príležitosti Týždňa detskej radosti
- účasť na projekte "AK mi pomôžeš, určite to dokážem"
V spolupráci s PPP Žarnovica sme pre žiakov zabezpečili:
- IQ test - pre žiakov 9.ročníka
- depistáž žiakov s poruchami učenia a správania
- spoluprácu s pediatričkami pri kompletizácii prihlášok na stredné školy
- rovesnícky program "Peer aktivisti"
V spolupráci s Gymnáziom Nová Baňa sme zorganizovali:
- spoločný výmenný pobyt žiakov v SRN
- prepožičiavanie telocvične na vyučovanie telesnej výchovy
Spolupráca so ZSŠ v Novej Bani sa uskutočňovala hlavne v:
- zapožičiavaní telovýchovného areálu
- poskytovanie strojov pri úprave ihriska
- ukážky zdravého stolovania
Odborné a významné aktivity zamestnacov školy:
Mgr. Anna Krauseová - výchovná poradkyňa
Mgr. Magdaléna Fabková - koordinátor drogovej prevencie
Mgr. Jozef Zima - člen Rady školy, podpredseda mestskej školskej rady
Mgr. Jozef Považan - predseda mestskej školskej rady, člen rady pri CVČ
Anna Mihálová - členka Rady školy a členka mestskej školskej rady
Mgr. Viera Kopernická - predsedníčka ZV OZ, členka mestskej školskej rady, tajomníčka OV OZ PŠaV v Žarnovici
Mgr. Marta Pirháčová - členka Rady školy
PaedDr. Vincent Debnár - člen TJ Slovan
Mgr. Helena Orgonášová - kronikárka školy, kronikárka mesta
Ľudmila Zimermanová - členka sekcie ŠKD pri OZ PŠaV Banská Bystrica
Mgr. Mária Považanová - členka Komisie kultúry, vzdelávania a športu pri MsZ Nová Baňa
PaedDr. Slavomíra Dojčánová - členka Rady školy pri ZŠ s MŠ Tekovská Breznica
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 27.9.2005
Druh inšpekcie: následná inšpekcia
Hodnotenie priestorov školy :
Počet kmeňových učební : 27
Počet odborných učební : 13
ŠSZČ : 1
ŠKD : 2
Počet dielní : 1
Počet telocviční : 3
Školský pozemok : 1
Športový areál školy : ihrisko futbalové - 1, ľahkoatletická dráha
Školská jedáleň :1
Zabezpečenie výučby učebnými pomôckami :
- škola je zabezpečená dobrými, vhodnými, funkčnými pomôckami
- kabinetné zbierky sa postupne dopľňajú novými modernými pomôckami
Stručnú analýzu súčasného stavu :
- novým nábytkom vybavená klubovňa, zborovňa, dve kancelárie, ŠSZČ,ŠKD - dve miestnosti
- triedy - novými lavicami, stoličkami
- ukončená výmena svietidiel v triedach, telocvičniach
- zakúpené nové učebné pomôcky
Do ZŠS zakúpená : - trojtrúbová pec,
- varný kotol elektrický
- drobné zariadenie ( hrnce, varešky, pracovné dosky )
- renovácia stolov
V kotolniach uskutočnená údržba:
- kotlov
- riadiaceho systému
- čerpadiel
Potreby a pripravované plány :
- vybudovať šatne pre žiakov I. a II. stupňa
- vymeniť okná na budovách
- rekonštrukcia vchodových dverí
- zatepliť budovy školy
- rekonštrukcia sociálnych zariadení
|
ID protokolu: OKRKXKLZLH |
Číslo |
Presun z roku 2004 |
Zdroje |
CELKOVÉ ZDROJE |
MZDY spolu |
Tarifné platy |
Osobné príplatky |
Odmeny |
Ostatné |
POISTNÉ |
|
UKAZOVATEĽ |
A1 |
A2 |
A=A1+A2 |
D= |
E |
F |
G |
H |
I |
|
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 021-027 |
001 |
0 |
15304 |
15304 |
9329 |
8299 |
69 |
559 |
402 |
3226 |
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 017 |
002 |
0 |
14952 |
14952 |
9124 |
8094 |
69 |
559 |
402 |
3184 |
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
0 |
14952 |
14952 |
9124 |
8094 |
69 |
559 |
402 |
3184 |
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
0 |
14370 |
14370 |
8919 |
7938 |
69 |
510 |
402 |
3110 |
|
mzdy a
poistné |
005 |
0 |
12029 |
12029 |
8919 |
7938 |
69 |
510 |
402 |
3110 |
|
prevádzka |
006 |
0 |
2341 |
2341 |
|
|
|
|
|
|
|
nenormatívne - súčet r.
008-016 |
007 |
0 |
582 |
582 |
205 |
156 |
0 |
49 |
0 |
74 |
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
na
dopravu žiakov (§4 ods. 13 zákona*) |
009 |
0 |
4 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
na
asistentov učiteľa (§4 ods. 13 zákona*) |
010 |
0 |
211 |
211 |
156 |
156 |
0 |
0 |
0 |
55 |
|
na
vzdelávanie zo sociálne znevýhodneného prostredia (§4 ods. 13 zákona*) |
011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
čiastočnú kompenzáciu objektívnych znevýhodnení (§4 ods. 13 zákona*) |
012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4 ods. 14 zákona*) |
013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
014 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
015 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 9 zákona*) |
016 |
0 |
367 |
367 |
49 |
0 |
0 |
49 |
0 |
19 |
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 018-020 |
017 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona*) |
018 |
|
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
019 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
020 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od neštátnych zriaďovateľov
(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c) zákona*) |
021 |
0 |
171 |
171 |
72 |
72 |
0 |
0 |
0 |
2 |
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
022 |
0 |
45 |
45 |
37 |
37 |
0 |
0 |
0 |
8 |
|
Zisk
z podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
od rodičov, žiakov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu
povinnosť, na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v
školách a v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Vo
vybraných školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej
osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu
nákladov na výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d)
zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
026 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Iné
zdroje podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f)
zákona*) |
027 |
0 |
136 |
136 |
96 |
96 |
0 |
0 |
0 |
32 |
|
*Zákon NR SR č. 597/2003 Z. z. o financovaní ZŠ, SŠ a ŠZ
v znení neskorších predpisov |
|||||||||||||
|
ID protokolu: OKRKXKLZLH |
Číslo |
PREVÁDZKA spolu |
Cestovné náhrady |
Energie, voda a komunikácie |
Materiál |
Dopravné |
Údržba |
Nájomné za prenájom |
Služby |
|
z PREVÁDZKY (stĺpec J) - Výdavky
na teplo |
z PREVÁDZKY (stĺpec J) - Výdavky
na výchovno-vzdelávací proces |
zo stĺpcov D, I, J - Výdavky na
ďalšie vzdel. ped. zam. |
|
UKAZOVATEĽ |
J=K+L+M +N+O+P+Q |
K |
L |
M |
N |
O |
P |
Q |
T |
U |
U1 |
||
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 021-027 |
001 |
2642 |
30 |
1108 |
435 |
6 |
569 |
0 |
494 |
948 |
84 |
13 |
|
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 017 |
002 |
2613 |
30 |
1108 |
435 |
6 |
561 |
0 |
473 |
948 |
84 |
13 |
|
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
2613 |
30 |
1108 |
435 |
6 |
561 |
0 |
473 |
948 |
84 |
13 |
|
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
2314 |
30 |
1095 |
347 |
6 |
435 |
0 |
401 |
940 |
73 |
13 |
|
|
mzdy a
poistné |
005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
prevádzka |
006 |
2314 |
30 |
1095 |
347 |
6 |
435 |
0 |
401 |
940 |
73 |
13 |
|
|
nenormatívne - súčet r.
008-016 |
007 |
299 |
0 |
13 |
88 |
0 |
126 |
0 |
72 |
8 |
11 |
0 |
|
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
dopravu žiakov (§4 ods. 13 zákona*) |
009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
asistentov učiteľa (§4 ods. 13 zákona*) |
010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
vzdelávanie zo sociálne znevýhodneného prostredia (§4 ods. 13 zákona*) |
011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
na
čiastočnú kompenzáciu objektívnych znevýhodnení (§4 ods. 13 zákona*) |
012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4 ods. 14 zákona*) |
013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
014 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
015 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 9 zákona*) |
016 |
299 |
0 |
13 |
88 |
0 |
126 |
0 |
72 |
8 |
11 |
0 |
|
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 018-020 |
017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona*) |
018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od neštátnych zriaďovateľov
(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c) zákona*) |
021 |
21 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
21 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia škôl
alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na výchovno-vzdelávací
proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
022 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Zisk
z podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Príspevky
od rodičov, žiakov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu
povinnosť, na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v
školách a v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Vo
vybraných školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej
osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu
nákladov na výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d)
zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
026 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
Iné
zdroje podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f)
zákona*) |
027 |
8 |
0 |
0 |
0 |
0 |
8 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
|
*Zákon NR SR č. 597/2003 Z. z. o financovaní ZŠ, SŠ a ŠZ
v znení neskorších predpisov |
|
ID protokolu: OKRKXKLZLH |
Číslo |
BEŽNÉ TRANSFERY jednotlivcom |
BEŽNÉ VÝDAVKY spolu |
KAPITÁLOVÉ VÝDAVKY |
ČERPANIE |
Nevyčerpané finančné prostriedky |
z toho presun do roku 2006 |
Vrátené do štátneho rozpočtu |
|
UKAZOVATEĽ |
R |
C=D+I+J+R |
S |
B=C+S |
V=A-B |
W |
X=V-W |
|
|
ZDROJE
FINANCOVANIA spolu - súčet r. 002, 021-027 |
001 |
30 |
15227 |
0 |
15227 |
77 |
77 |
0 |
|
Prostriedky
zo štátneho rozpočtu v rozpočtovej kapitole MŠ SR cez KŠÚ spolu (§2 ods. 1
písm. a), §2 ods. 2 písm. a) zákona*) - súčet r. 003, 017 |
002 |
30 |
14951 |
0 |
14951 |
1 |
1 |
0 |
|
Bežné
výdavky spolu - súčet r. 004, 007 |
003 |
30 |
14951 |
|
14951 |
1 |
1 |
0 |
|
normatívne - súčet r.
005, 006 |
004 |
27 |
14370 |
|
14370 |
0 |
0 |
0 |
|
mzdy a
poistné |
005 |
|
12029 |
|
12029 |
0 |
|
0 |
|
prevádzka |
006 |
27 |
2341 |
|
2341 |
0 |
0 |
0 |
|
nenormatívne - súčet r.
008-016 |
007 |
3 |
581 |
|
581 |
1 |
1 |
0 |
|
odchodné
(§4 ods. 12 zákona*) |
008 |
0 |
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
na
dopravu žiakov (§4 ods. 13 zákona*) |
009 |
3 |
3 |
|
3 |
1 |
1 |
0 |
|
na
asistentov učiteľa (§4 ods. 13 zákona*) |
010 |
|
211 |
|
211 |
0 |
|
0 |
|
na
vzdelávanie zo sociálne znevýhodneného prostredia (§4 ods. 13 zákona*) |
011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
na
čiastočnú kompenzáciu objektívnych znevýhodnení (§4 ods. 13 zákona*) |
012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
za
mimoriadne výsledky žiakov (§4 ods. 14 zákona*) |
013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
014 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
015 |
|
0 |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
|
vzdelávacie
poukazy (§7 ods. 9 zákona*) |
016 |
|
367 |
|
367 |
0 |
0 |
0 |
|
Kapitálové
výdavky - súčet r. 018-020 |
017 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rekonštrukcia
školských objektov a modernizácia škôl a školských zariadení (§3 ods. 2 písm.
b) zákona*) |
018 |
|
|
0 |
0 |
0 |
|
0 |
|
riešenie
havarijných situácií (§4 ods. 15 zákona*) |
019 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
rozvojové
projekty (§4 ods. 16 zákona*) |
020 |
|
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Prostriedky
z rozpočtov obcí a prostriedky z rozpočtov VÚC / od neštátnych zriaďovateľov
(§2 ods. 1 písm. b), §2 ods. 2 písm. c) zákona*) |
021 |
0 |
95 |
0 |
95 |
76 |
76 |
0 |
|
Prostriedky
od iných fyzických a právnických osôb za prenájom priestorov a zariadenia
škôl alebo školských zariadení v čase, keď sa nevyužívajú na
výchovno-vzdelávací proces (§2 ods. 1 písm. c) zákona*) |
022 |
0 |
45 |
0 |
45 |
0 |
0 |
0 |
|
Zisk
z podnikateľskej činnosti (§2 ods. 1 písm. d), §2 ods. 2 písm. b) zákona*) |
023 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
od rodičov, žiakov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu
povinnosť, na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotnou starostlivosťou v
školách a v školských zariadeniach (§2 ods. 1 písm. e) zákona*) |
024 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Vo
vybraných školských zariadeniach príspevky od žiakov, rodičov alebo inej
osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť, na čiastočnú úhradu
nákladov na výchovu a vzdelávanie (§2 ods. 1 písm. f), §2 ods. 2 písm. d)
zákona*) |
025 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Príspevky
a dary (§2 ods. 1 písm. g), §2 ods. 2 písm. e) zákona*) |
026 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
|
Iné
zdroje podľa osobitného predpisu (§2 ods. 1 písm. h), (§2 ods. 2 písm. f)
zákona*) |
027 |
0 |
136 |
0 |
136 |
0 |
0 |
0 |
|
*Zákon NR SR č. 597/2003 Z. z. o financovaní ZŠ, SŠ a ŠZ
v znení neskorších predpisov |
||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
|
Škola mala v školskom roku 2005/2006 (a na nasledujúce obdobie má) stanovené tieto ciele:
1.cieľ: Zvyšovať pohybovú aktivitu žiakov, ich telesnú zdatnosť, podporovať rozvoj talentov v oblasti ľahkej atletiky a kolektívnych hier, pestovať morálno-vôľové vlastnosti žiakov.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. Svedčia o tom hlavne výborné výsledky našich žiakov na športových súťažiach v rámci okresu, regiónu, kraja i v rámci republiky. (Viď podrobne rozpracovaný bod 1i - prehľad výsledkov súťaží a olympiád).
2.cieľ: Zvyšovať počítačovú gramotnosť žiakov školy využívaním programov projektu Infovek. Postupne zavádzať informačno - komunikačné technológie do jednotlivých vyučovacích predmetov.
Plnenie cieľa:
Škola má vybudované dve učebne výpočtovej techniky. Samotná počítačová gramotnosť žiakov sa zvyšuje v rámci rozširujúcich hodín predmetu práca s počítačom a v mimoškolskej činnosti v práci krúžkov (viď bod 2b - voľnočasové aktivity). Škola v plnej miere využíva edukačné programy projektu Infovek(viď bod 1f - rozširujúce hodiny), ktoré navštevujú všetci žiaci od 1. po 9.ročník. Na takýchto hodinách sa trieda delí na dve skupiny - jedna skupina pracuje pod odborným dohľadom s edukačným programom v odbornej učebni, druhá sa zaoberá tou istou témou v klasickej učebni. S edukačnými programami pracujú žiaci hlavne na hodinách matematiky, fyziky, chéme, cudzích jazykov, výtvarnej výchovy, hudobnej výchovy, prírodopisu, zemepisu, vlastivedy, prírodobvedy, slovenského jazyka a pod. Výrazne v tomto školskom roku sa na hodinách matematiky využíval program Cabri geometria, hlavne v 7.-9. ročníku ZŠ.
3.cieľ: Zvyšovať úroveň komunikačných a konverzačných schopností žiakov v cudzích jazykoch.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne, dlhodobo a úspešne. Vo všetkých ročníkoch má škola zriadené triedy s rozšíreným vyučovaním cudzieho jazyka, k rozvoju komunikačných a konverzačných schopností žiakov prispieva aj práca krúžkov. Triedy sa pri vyučovaní cudzích jazykov delia na skupiny, čo umožňuje kvalitnejší individuálny prítup k žiakom. O kvalitnom plnení tohoto cieľa svedčí umiestnenie našich žiakov na súťažiach a olympiádach cudzích jazykov (viď bod 1i).
4.cieľ: Zvyšovať odbornú úroveň pedagogických a výchovných pracovníkov.
Plnenie cieľa:
Vedenie školy v plnej miere podporuje ďalšie vzdelávanie pedagogických a výchovných pracovníkov, umožňuje im v plnej miere využívať možnosti ďalšieho štúdia v metodických centrách, vysokých školách ako aj v ďalších vzdelávacích organizáciách. Tento cieľ sa plní priebežne podľa záujmu pedagogických a výchovných zamestnancov zvlášť na každý školský rok (viď bod 1h).
5.cieľ: Realizovať rôzne formy voľnočasových aktivít zameraných na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov v ŠSZČ a v ŠKD.
Plnenie cieľa:
Cieľ sa plní priebežne v práci krúžkov v ŠSZČ a ŠKD. Obe zariadenia ponúkajú žiakom bohatý výber krúžkov na podporu rozvoja schopností a záujmov žiakov. O plnení tohoto cieľa svedčí i fakt, že z 571 žiakov školy 412 žiakov odovzdalo vzdelávací poukaz škole a prácu krúžkov navštevovalo celkom 624 detí (niektorí žiaci navštevovali viacero krúžkov).
6.cieľ: Zefektívniť proces učenia sa uplatňovaním projektového prístupu na vyučovaní.
Plnenie cieľa:
Projektové vyučovanie je formou, pri ktorej sa žiak sám aktívne a efektívne učí. Takto získané vedomosti sú podľa posledných výskumov dlhodobé a najtrvácnejšie. Škola začala s postupným zavádzaním projektového prístupu vo vyučovaní v minulých školských rokoch, rozvinula ho v tomto školskom roku a plánuje i v budúcich školských rokoch ďalšie uplatňovanie tejto formy vyučovania vo viacerých vyučovacích predmetoch. Tento cieľ sa plní priebežne.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Škola dosahuje veľmi dobré výsledky vo výchovno - vzdelávacom procese. Priemerná známka všetkých predmetov na celej škole bola na konci školského roku 1,76. Z toho v 3 predmetoch bol priemer do 1,3 v 5 predmetoch bol priemer do 2,0 a v 7 predmetoch bol priemer známok do 2,3.
Vzhľadom na dobré vedomosti, dobre zvládnutý Monitor 2006 (viď časť 1e - externé merania) sa naši žiaci bez problémov dostali na školy II.cyklu - gymnáziá, SOŠ a SOU.
Ďalej škola dosahuje veľmi dobré výsledky v súťažiach a olympiádach (viď bod 1i - prehľad výsledkov súťaží a olympiád), kde sa o.i. naša žiačka Barbora Bednárová - žiačka 7.B triedy - prebojovala do celoštátneho kola olympiády nemeckého jazyka, kde obsadila 3. miesto a tak isto do celoštátneho kola sa prebojovalo družstvo žiakov v stolnom tenise v súťaži KALOKAGATIA.Tu nás reprezentovali žiaci Miroslav Kováčik, Patrik Kováčik, Bohumil Červenka a Andrej Rafaj.
Žiak ôsmeho ročníka Peter Bogdaň sa umiestnil v celoslovenskej korešpondenčnej súťaži Envirootázniky na 4. mieste.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Medzery sa ukázali v práci metodických orgánov školy - kde sa viac do budúcnosti treba zamerať na interné vzdel. a výmenu skúseností z absolv. cyklických vzdelávaní.
Negatívom činnosti PK je nedostatočná frekvencia a nepravidelnosť zasadnutí.
Návrh opatrení:
Zlepšiť prácu metodických orgánov na škole.
Psychohygienické podmienky výchovno - vzdelávacieho procesu na škole sú dobré. Už pri samotnej tvorbe rozvrhu hodín (ktorý sa vytvára pomocou PC) sa kladie dôraz, aby:
- vyučovanie bolo súvislé a bez voľných hodín
- predmety s časovou dotáciou 2 hodiny do týždňa neboli zaradené obdeň alebo v pondelok a piatok
- predmety ako SJ, M sa nevyučovali 6. vyučovaciu hodinu
- vyučovanie končilo max. 6. vyučovacou hodinou - popoludní už pracovali len krúžky
- výchovné predmety boli v týždni rovnomerne rozdelené, v jednom dni max. 2 hodiny aj to nie za sebou
a podobne.
Vyučovanie začína o 7,45 hod, a končí o 13,15 hod., za každou vyučovacou hodinou je prestávka 10 minút, po 3. vyučovacej hodine je veľká prestávka v trvaní 20 minút, čo dáva žiakom priestor na relaxáciu, pobyt vonku na čerstvom vzduchu, dodržiavanie pitného režimu a pod.
Domáce úlohy sa zadávajú žiakom až po úplnom precvičení, utvrdení učiva a po ich dostatočnom rozbore v škole, a sú rovnomerne rozložené na jednotlivé dni v týždni. Domáce úlohy sa nezadávajú žiakom na stredu.
Písomné práce žiakov, ktoré trvajú dlhšie ako 20 minút, píšu žiaci v jeden deň len raz.
Dbá sa na primerané zaťaženie žiakov učením, v učení sa žiakov sa nezamestnávajú dlhodobo tie isté psychické funkcie.
Sleduje a dbá sa na:
- správne a dostatočné osvetlenie
- teplotu vzduchu
- hluk okolia
- striedanie rôznych druhov učenia činností v učení sa žiakov.
Nedostatkom v tejto oblasti sú psychohygienické podmienky stavu šatní žiakov, ktoré sa budú riešiť v najbližšom období.
ŠSZČ realizuje svoju činnosť vo voľnom čase detí formou:
- pravidelnej činnosti - krúžková činnosť
- príležitostnej činnosti
- jednorázových aktivít
V ŠSZČ pracuje 7 krúžkov, prihlásených je 92 žiakov, vzdelávací poukaz odovzdalo 42 žiakov.
Príležitostná záujmová činnosť.
Cyklické podujatia:
- Talentárium - 5 krát ročne
- Pestrý kolotoč - 8 krát ročne
- Školská floorballová liga " O pohár primátora " - 1.ročník - 8 -krát ročne
- Novobanská liga v boccii
Jednorázové - príležitostné podujatia:
- Týždeň športu
- Exkurzia do keramickej dielne
- Mikulášsky trojboj
- Vystúpenia na rôznych podujatiach
- Účasť na celoslovenskom kole DCC
- Organizovanie celoslovenskej súťaže Disco clip clup
Na podujatiach sa zúčastnilo 1020 žiakov a 117 dospelých.
Materiálno - technické vybavenie ŠSZČ:
v školskom roku 2005 - 2006 sa vylepšilo vybavenie ŠSZČ . Zakúpil sa :
- nábytok
- lavice stoličky
- knižné publikácie
- fitlopty
- 2 prilby a loptičky pre floorball
- prehrávač
- hrnčiarska modelovacia hlina a igelitové obrusy
ŠKD:
Činnosť v ŠKD je od 6.00 - 7.45 a od 11.20 - 16.30 hod.
Počet žiakov v ŠKD bol k 15.9.2005 - 121 žiakov a k 30.6.2006 - 118 žiakov
V ŠKD pracovali záujmové útvary :
- Na potulkách lesom
- Netradičné výtvarné techniky
- Ekologický
- Divadelný
Práca bola zameraná na :
- rozvoj aktivít detí
- rozvoj nápadov
- podnecovanie tvorivosti detí
- vytváranie sociálnej klímy, v ktorej je dieťa: slobodné, spontánne, hravé, zodpovedné
Celoklubové aktivity :
Bezpečne do školy a zo školy
Vitaj medzi nami, kamarát
Stromy v jeseni
Pretekáme sa so šarkanom
Úcta k starším
Športové zápolenie žiakov 1. ročníka - Určite dnes vyhrám
Príroda a jej čaro
Adventný čas - adventné vence
Snehuliáda
Vianoční koledníci
Zábavná matematika - 3.ročník
Zápis do 1. ročníka
S počítačom chceš byť kamarát
Turnaj vo vybíjanej
Priateľstvo a kamarátstvo
Karneval
Veľkonočné zvyky
Návšteva knižnice
Na potulkách lesom
Súťaž v šikovnosti - Popoluška
Návšteva múzea - história nášho mesta
Družinový štvorboj
Klobúková párty
Kolobežky - korčule
Deň boja proti drogám - číhajúce nebezpečenstvá
Materiálno - technické vybavenie ŠKD:
V školskom roku 2005/2006 sa pre ŠKD zakúpilo:
- nábytok
- CD prehrávače
- DVD prehrávač
- Knihy
- Drobný spotrebný materiál
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Aj | 13 | 1 |
| AJ1 | 17 | 1 |
| AJ2 | 18 | 1 |
| Astronomický | 20 | 1 |
| Basketbal | 16 | 1 |
| Disco clip club pri ŠSZČ | 12 | 1 |
| Floorball 1 pri ŠSZČ | 10 | 1 |
| Foorball II pri ŠSZČ | 8 | 1 |
| Internet | 54 | 5 |
| Keramika pri ŠSZČ | 10 | 1 |
| Ľahká atletika | 16 | 1 |
| Moderný tanec pri ŠSZČ | 11 | 1 |
| NJ1 | 16 | 1 |
| NV1 - 3.A | 17 | 1 |
| NV2 - 3.B | 16 | 1 |
| NV3 - 3.C | 18 | 1 |
| NV4 - 4.A,B | 19 | 1 |
| Psp1 | 10 | 1 |
| Psp1-4 | 40 | 4 |
| Psp2 | 10 | 1 |
| Psp3 | 12 | 1 |
| Psp4 | 10 | 1 |
| RJ1 | 10 | 1 |
| RJ2 | 11 | 1 |
| Šikulka - kuchárka pri ŠSZČ | 13 | 1 |
| ŠKD1 | 19 | 1 |
| ŠKD2 | 22 | 1 |
| ŠKD3 | 21 | 1 |
| ŠKD4 | 22 | 1 |
| ŠKD5 | 25 | 1 |
| Športový pri ŠSZČ | 8 | 1 |
| Tiffany | 64 | 1 |
| Úsmevne o slovenčine | 12 | 1 |
| Volejbal | 15 | 1 |
| Zdravotnícky | 9 | 1 |
Vypracoval: Mgr. Mária Považanová
V Novej Bani, 8. októbra 2006
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 11.10.2006
Rada školy pri Základnej škole Jána Zemana v Novej Bani sa na svojom zasadnutí dňa 12.10.2006 oboznámila so správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2005/2006. Správu Rade školy predložila riaditeľka školy Mgr. Mária Považanová. Rada školy konštatuje, že správa je podrobná a vyčerpávajúca a verne odzrkadľuje skutočný stav, aký bol v škole v školskom roku 2005/2006.
Rada školy pri Základnej škole Jána Zemana v Novej Bani súhlasí s predloženou správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2005/2006, ktorú vypracovala riaditeľka školy Mgr. Mária Považanová podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR č.9/2006 Z.z., bez pripomienok.
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2005/2006, vypracovanú podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 9/2006 Z.z., schválil zriaďovateľ Základnej školy Jána Zemana - mesto Nová Baňa - na zasadnutí mestského zastupiteľstva dňa 26.10.2006.
Powered by aSc EduPage