• OLYMPIJSKÝ ODZNAK VŠESTRANNOSTI

• 11.04.2022 08:17
      • Úspech našich žiakov a postup do CELOSLOVENSKÉHO KOLA
      •

• Naša cesta do KRAJSKÉHO KOLA OLYMPIJSKÉHO ODZNAKU VŠESTRANNOSTI pozostávala z absolvovania 6 testov všestrannosti, ktoré sa uskutočnili na našej škole.

Testovania sa mohli zúčastniť len žiaci šiesteho ročníka. Na základe výsledkom sme vybrali najlepších žiakov a žiačky, ktorým sme výsledky poslali na vyhodnotenie. Na základe výsledkov a úspešnosti ich dosiahnutia sme sa dostali do KRAJSKÉHO KOLA. Veľmi dôležité bolo pre nás postaviť kategóriu chlapcov, dievčat a družstiev (2chlapci + 2 dievčatá). Naša cesta pokračovala na krajského kolo, ktorého sme sa zúčastnili 7.4.2022 v Banskej Bystrici - športová hala Dukla. Tejto súťaže sa zúčastnilo celkovo 11 škôl z Banskobystrického kraja.

Som veľmi šťastná a hrdá na každého jedného žiaka a žiačku, ktorí sa zúčastnili tejto súťaže, pretože pre našu školu vybojovali krásny výsledok. Bojovali v dvoch súťažných kolách pričom dôležitý bol čas. Súťažilo sa v prekážkovej dráhe a dôležité bolo v čo najrýchlejší čas zdolať prekážky, pričom pri dotyku prekážky alebo zhodenie prekážky bola penalizácia v podobe pripočítania 2 až 5 sekúnd. Po sčítaní časov oboch súťažných kôl sme skončili nasledovne:

Kategória dievčatá jednotlivci: Kristína Martincová, 17. miesto.

Kategória chlapci jednotlivci: Martin Svetík, 2. miesto, Martin Žembery, 8. miesto.

Kategória družstvá: 2. miesto - Róbert Mánik, Nikola Búryová, Branislav Udička, Romana Lipianska.

Postup CELOŠTÁTNE KOLO X-BIONIC (jún 2022):

Kategória chlapci jednotlivci: Martin Svetík, 2. miesto.

p. učiteľka: Majka Rudzanová