• FLORBALOVÁ LIGA

• 11.04.2022 08:15
      • HOSŤOVALI SME OKOLITÉ ŠKOLY v 16. ročník školskej FLORBALOVEJ LIGY O POHÁR PRIMÁTORA MESTA NOVÁ BAŇA
      •

• Už sú to dva roky čo sme predčasne museli ukončiť našimi žiakmi obľúbenú školskú florbalovú ligu, ako aj športovú spoluprácu s okolitými školami.

Nakoľko až teraz nám pandemická situácia umožnila jej spustenie, prvé súťažné kolo sa odohralo 28.3.2022 (Deň učiteľov sme si spoločne pripomenuli s TELOCVIKÁRMI jednotlivých družstiev) v telocvični ZŠ Jána Zemana. V tomto školskom roku sa do ligy prihlásilo celkovo päť škôl a to:

ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa,

ZŠ s MŠ Veľká Lehota,

ZŠ s MŠ Brehy,

a ZŠ Fraňa Kráľa Žarnovica.

Naša liga bude prebiehať raz mesačne a to od marca do júna, kedy vyvrcholí posledným kolom. Každé kolo zbierajú školy body za jednotlivé zápasy.

Po prvom súťažnom kole je poradie škôl nasledovné:

1. ZŠ Jána Zemana

2. ZŠ s MŠ  Brehy

3. ZŠ F. Kráľa Žarnovica

4. ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa

5. ZŠ s MŠ Veľká Lehota

Družstvo našich žiakov (všetci sú žiakmi siedmeho ročníka) : Martin Belúsky, Samuel Pacalaj, Ctibor Doubrava, Marko Kocian, Jakub Ďurkov, Adam Čunderlík, Marko Krištof, Adrián Bátora. V zostave chýbal Adam Boroš.

Ďakujeme našim žiakom za ich reprezentáciu a už teraz sa tešíme na ďalšie športové úspechy všetkých kolektívov!

P. učiteľke Majke R. a jej bratovi ĎAKUJEME ZA ORGANIZÁCIU A OBČERSTVENIE!