• 16júl
      • 08júl
      • 03júl

Milé deti,

naša škola ponúka ANGLICKÝ LETNÝ TÁBOR.

TERMÍN: 24.-28.08.2020

ČAS: 8.00 hod. – 14.00 hod.

CENA: 40 €

STRAVA: vlastná

INÉ: dobrá nálada

• 02júl
          • Naše milé ....

Milé naše kolegyne (Vierka,Zorka,Blažka) budú mať konečne čas na dobrú knižku, prácu v záhrade i dlho odkladaného koníčka. Tento čas si zaslúžili dlhoročnou obetavou prácou. Od každej z nich sa dalo veľa naučiť, inšpirovať sa pri práci s deťmi. Ďakujem im za dlhoročnú a výbornú spoluprácu!!!

Vynikajúci slávnostný koncoročný obed nám pripravili milé p. kuchárky a prestieranie bolo v réžii našej šikovnej p. vedúcej ŠJ Svetlanky a jej sestry.

Kroniku veľmi pekne pripravila p. zást. Marianka Maslenová.

• 02júl
          • Týždeň bez obalov

Jedna z aktivít Zelenej školy , do ktorej sme chceli zapojiť všetkých žiakov školy bol „Týždeň bez obalov“

Výzvu sme zdieľali na webovej aj facebookovej stránke školy a žiakov v škole sme informovali prostredníctvom školského rozhlasu.

Našou rozhlasovou moderátorkou počas tohto týždňa sa stala Emka.

Autorkami originálnej výzvy pre žiakov bola Kika so svojou maminou.

Lenka zasa navrhla formu tejto aktivity pre širokú verejnosť . Deti v škole sme celý týždeň motivovali, aby nosili desiatu bez zbytočných obalov.

Kika s Viky povyrábali včelobaly a ponúkali ich deťom po triedach . Okrem samotných obrúskov urobili v každej triede aj krátku prezentáciu o tom, ako sa včelobal vyrába.

Bonusom bol projekt Veroniky , ktorá pozorovala 3 druhy odpadu v troch rôznych prostrediach počas 1 mesiaca a svoje poznatky z pozorovania prezentovala deťom v jednotlivých triedach.

Pri prezentácii jej pomáhala aj Zuzka, ktorá deti informovala o dobe rozkladu rôznych druhov odpadu.

Všetky deti , ktoré sa do projektu aktívne zapojili a nosili si desiatu bez obalu, boli na konci týždňa odmenené bezobalovým sladkým melónom.

Autor: p. uč. Evka Sučanová

• NÁVŠTEVA A ZAUJÍMAVÍ SPOLUŽIACI V 3.B

V pred predposledný deň bol dňom s činčilami. Nielen sme sa s nim zahrali, ale sme sa aj naučili ako sa o ne postarať, aby im nič nechýbalo (potrava, ubytko, čistota, ...).

V predposledný deň školského roka sme sa vybrali na vychádzku. Cestou sme sa zastavili u Vivininej starkej, kde sa deti vyšantili v záhrade, so psíkom a korytnačkou. Starká ich občerstvila osviežujúcou vodičkou. Ja som dostala krásnu a voňavú kytičku levandule. Ďakujeme za príjemne prežité predpoludnie!!!

Autor: p. uč. Deniska Bátorová

• Zelené stánky v meste

Viete nakúpiť tak, aby vo vašom nákupnom košíku bolo čo najmenej obalov?

Tak práve o to sa snažili žiaci kolégia Zelenej školy  dňa 25.6.2020 a  Novobančanov v uliciach mesta učili, ako správne nakupovať.  Počas  informačnej kampane ponúkali cenné rady, čo dať do košíka , aby v ňom bolo čo najmenej obalo. Tým, ktorí ešte stále  nakupujú ovocie a zeleninu do miktorénových sáčkov, podarovali textilné vrecúška  alebo nákupné tašky, ktoré sami alebo za pomoci rodičov povyrábali.

Veríme, že  touto aktivitou  Zelenej školy, sme prispeli k lepšej informovanosti občanov a prebudeniu ich svedomia , že plastovým odpadom si nielen zahlcujeme životné prostredie, ale v konečnom dôsledku škodíme aj sami sebe.

Váš tím Zelenej školy

• Dopoludnie s domácimi maznáčikmi

- Učili ste sa v škole niekedy so svojim domácim maznáčikom?

- My áno.

Spolu s Terezkou sme jej mačičke Feline  poukazovali našu triedu. Ona skontrolovala , čo nosia deti v taškách ,pohrala sa s nimi ,pomojkala,  trošku poskákala po laviciach, a keď mala toho všetkého dosť , ľahla si do pelechu a zaspala. S Adelkou a jej zajkuľou Bobinou sa deti zasa do sýtosti  vyhrali na  koberci a ako s naozajstným domácim maznáčikom sa s ňou mohli pomaznať a vyhladkať si  ju.

Deťom sa tento deň veľmi páčil a mali z neho obrovskú radosť.

Autor: p. uč. Evka Sučanová

• Noví žiaci

Na konci školského roka si 4.A urobila jeden deň so svojimi domácimi maznáčikmi. A tak sa v triede ocitli spolu zajace, morské prasiatko, škrečok, agama, mačka, africké slimáky a na školský dvor nás prišli pozrieť aj psíky. Deti, ktorým sa zvieratká priniesť nedali, si pripravili prezentácie, kde nám o svojich zvietatkách porozprávali: čím sa živia, čím ich kŕmia, ako sa o ne starajú.... Tak sme zvieratká nielen videli a hladkali ale sme sa aj niečo o nich naučili.

Autor: p. uč. Marianka Andrášiková