• 25mar

Víťaz krajského kola!

Biologická olympiáda kategória C

Aj tento školský rok sa ôsmaci a deviataci našej školy zapojili do Biologickej olympiády kategórie C. V okresnom kole sme získali obidve postupové miesta do krajského kola. Filip Švaral, žiak IX. B, sa umiestnil na 2. mieste a jeho spolužiak Martin Bánský okresné kolo vyhral. Obaja žiaci dostali možnosť otestovať a porovnať si svoje vedomosti z biológie s rovesníkmi z celého Banskobystrického kraja.

20. marec bol Medzinárodným dňom šťastia a mimoriadne šťastný bol tento deň aj pre našich žiakov. Vo veľkej konkurencii sa Martinovi Bánskému podarilo obsadiť 10. miesto a Filip Švaral krajské kolo Biologickej olympiády vyhral. Obaja žiaci mali možno aj šťastie, ale hlavne sú šikovní, nesmierne vnímaví, cieľavedomí a zaujímajú sa nielen o biológiu, ale aj o iné prírodné vedy. Pre učiteľa je radosť a česť pracovať s takýmito žiakmi, ako sú Filip a Martin. Obom k dosiahnutému úspechu srdečne blahoželám a keďže sú deviataci, prajem im, aby aj na stredných školách napredovali, rozširovali svoje vedomosti z biológie  a vyhrávali ďalšie súťaže.

M. Maslenová

• 25mar
        • Projektové vyučovanie v IV. B

Projektové vyučovanie je efektívny spôsob výučby, pri ktorom sa využívajú niektoré progresívne didaktické metódy ako problémové vyučovanie, kooperatívne vyučovanie, diskusia. Primárnym cieľom projektového vyučovania je aktívne zapojiť žiakov do poznávacieho procesu. Tak to bolo i v triede IV. B, kde žiaci v skupinách tvorili projekty, ktoré následne pred triedou prezentovali. V projektoch o zvieratách a rastlinách lesného spoločenstva zúročili svoje vedomosti, ktoré získali na hodinách prírodovedy.

• 19mar
        • Fyzikálna olympiáda

Dňa 13. 03. 2019 sa v Žarnovici uskutočnil 60. ročník okresného kola Fyzikálnej olympiády. V jednej z najťažších prírodovedných súťaží sme mali aj my tri želiezka v ohni. Školu reprezentovali Martin Bánský, Tomáš Kunc a Filip Švaral. V konkurencii ďalších  súťažiacich sme uspeli výborne. Z celkového počtu šiestich účastníkov obsadil Filip Švaral prvé miesto a ako úspešný riešiteľ postupuje do krajského kola. Na krásnom druhom mieste skončil Martin Bánský. Chlapcom blahoželáme a prajeme veľa chuti do ďalšej práce!

Mgr. M. Bartková