• 28nov
        • Oznam

Ďakujem všetkým rodičom, ktorí nás včera ( 27. 11. ) podporili a zúčastnili sa okrem triednych stretnutí aj voľby do rady školy zo zástupcov rodičov. Vážim si to.

S. Bagalová

• 27nov
        • Oznam

Za zástupcu rodičov do Rady školy pri ZŠ Jána Zemana Nová Baňa bol zvolený RNDr. Jaroslav Hromádka.

• 22nov
        • Týždeň boja proti drogám na školách

V dňoch 12. 11. až 16. 11. prebehol na školách Týždeň boja proti drogám.

Drogy sa stávajú závažným problémom dnešnej doby a súčasnej spoločnosti. Drogová problematika už dávno nie je problémom iba určitej skupiny konzumentov, ale stáva sa aj problémom detí a mládeže.

Na svete je veľké množstvo obetí drog. Dnešný človek je pod tlakom a svojím životným štýlom sa ľahko stáva obeťou závislostí. Akoby sme si zvykli na prítomnosť drog v spoločnosti . Sú to cigarety, káva, alkohol, lieky ... . Spolu s vývojom našej civilizácie sú drogy stále rafinovanejšie, dostávajú sa aj k mladším konzumentom a niekedy je ťažké nepodľahnúť im.

Na nebezpečenstvo drog, závislostí a ako im predchádzať bola zameraná aj beseda pre žiakov ôsmych ročníkov s pani Malatincovou, zamestnankyňou Regionálneho  úradu verejného zdravotníctva v Žiari nad Hronom. Touto cestou jej chceme veľmi pekne poďakovať.

M. Bartková

koordinátorka protidrogovej prevencie v škole

• 14nov
      • 06nov
        • Vzácna návšteva

Pred nástupom na Jesenné prázdniny zavítala do našej školy  29. 10. 2018 vzácna návšteva. Súvisela s tým, že sme boli v lete úspešní pri výbere škôl v rámci Slovenska v pilotnom projekte „Komunikácia -– cesta k úspechu a porozumeniu.“ Jedná sa o pilotný projekt zavedenia komunikačnej výchovy do slovenských škôl všetkých stupňov a autorom myšlienky je Karol Farkašovský, PhD., poslanec NR SR. Jedným z cieľov projektu je zlepšiť prezentačné zručnosti a šance mladých ľudí na trhu práce, čo spolu s ostatnými cieľmi projektu osobne predniesol pán Farkašovský našim ôsmakom a deviatakom v rámci ich spoločnej besedy.

A zatiaľ čo žiaci besedovali, 10 učiteľov z našej školy sa zúčastnilo 1. praktického komunikačného tréningu, ktorý viedli profesionálni mediálni experti a univerzitní pedagógovia v zložení: Prof. Mgr. art. Božidara Turzonovová, PhD., doc. PhDr. Eva Chudinová, PhD., Jozef Bohunický, PhD. a PhDr. Richard Keklak, PhD.

Pred sebou majú naši učitelia ešte 2 tréningové dni, po ktorých budú môcť aplikovať svoje poznatky na hodinách v rámci vyučovania. Verím, že  naši učitelia strávili v spoločnosti školiaceho tímu príjemný deň, ktorý bude pre ich prax zdrojom inovácií a zároveň obohatením.

Mgr. S.Bagalová